Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 1, etapa 2 play off: CFR Cluj – Fotbal Club FCSB 1 – 1

CFR și FCSB au terminat la egalitate, 1-1, derby-ul play-off-ului. Culio a deschis scorul din penalty în prima repriză, dar Gnohere a egalat în prelungiri. Lupta la titlu rămâne deschisă în Liga 1, diferența dintre cele două fiind în continuare de doar două puncte.

CFR 1907 Cluj – FCSB 1-1
Au marcat: Juan Emanuel Culio 38 – penalty / Harlem Gnohere 90+1

Cartonaşe roşii: Andrei Peteleu (CFR, 64), Mihai Pintilii (FCSB, 72).

CFR CLUJ: Arlauskis – Cr. Manea, A. Mureșan, Vinicius, Peteleu – Hoban, Djokovic (Al. Ioniţă), Culio – Omrani (67 Mailat), Ţucudean (85 Costache), Deac. Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Găman (Cr. Tănase), Planic, Momcilovic – Pintilii, Junior Morais – Man, Budescu, Teixeira (46 Fl. Tănase) – Alibec (71 Gnohere). Antrenor: Nicolae Dică

Arbitri: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Robert George Dumitru (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) – CCA, Constantin Statescu (Bucureşti) – LPF