Liga 2, etapa 30: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Liga 2, etapa 30: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni   5-2

M. Dima 18, Al. Pop 25, Al. Manea 62, Banyoi 72 și 90+1 / Petriș 4, Fl. Achim 8

Ripensia Timișoara – FC Hermannstadt  0-1

B. Rusu 69

Luceafărul Oradea – CS Baloteşti  4-1

Vl. Rusu 22 și 67, Al. Dulca 31, Țegle 51 / C. Mihai 62

Foresta Suceava – CS Afumaţi  0-1

Al. Zaharia 25

Ştiinţa Miroslava – Dunărea Călăraşi  0-1

Cr. Pușcaș 67

Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad   1-1

Băjan 67 (pen.) / D. Buia 18

ASA Târgu Mureş – CS Mioveni 0-3(f.j.)

ASU Politehnica Timişoara – Olimpia Satu Mare 3-0(f.j.)

FC Argeş – Metaloglobus Bucureşti   3-0

I. Năstăsie 31 (pen.) și 73, Nilă 83

Sportul Snagov – Chindia Târgovişte  1-2

Acasandrei (autogol) 15 / Cherchez 2, Neguț 19

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Logo Dunărea Călărași 36 28 5 3 73 - 24 89       
2 Logo Hermannstadt 36 25 10 1 62 - 12 85       
3 Logo Chindia Târgoviște 36 20 11 5 68 - 28 71       
4 Logo FC Argeș 36 18 8 10 57 - 35 62       
5 Logo Afumați 36 18 8 10 49 - 31 62       
6 Logo Academica Clinceni 36 15 10 11 59 - 51 55       
7 Logo ASU Poli 36 16 6 14 50 - 42 51       
8 Logo Mioveni 36 13 10 13 50 - 43 49       
9 Logo Sportul Snagov 36 13 9 14 40 - 35 48       
10 Logo UTA 36 12 11 13 59 - 49 47       
11 Logo Luceafărul Oradea 36 13 8 15 58 - 58 47       
12 Logo Balotești 36 13 8 15 52 - 67 47       
13 Logo Ripensia Timișoara 36 12 9 15 68 - 56 45       
14 Logo Metaloglobus 36 11 8 17 37 - 51 41       
15 Logo Pandurii 36 8 14 14 45 - 56 38       
16 Logo Dacia Unirea Brăila 36 10 7 19 64 - 70 37       
17 Logo Știința Miroslava 36 10 7 19 43 - 66 37       
18 Logo Foresta Suceava 36 10 3 23 35 - 92 33       
19 Logo ASA Târgu Mureș 35 9 4 22 38 - 79 31       
20 Logo Olimpia Satu Mare 35 6 2 27 19 - 81 -32       

 

Etapa viitoare (24-25 aprilie):UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara, Academica Clinceni – FC Argeş, CS Baloteşti – Ripensia Timişoara, Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov, Dunărea Călăraşi – Foresta Suceava, CS Afumaţi – Luceafărul Oradea, CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila, Metaloglobus Bucureşti – Chindia Târgovişte, Olimpia Satu Mare – Ştiinţa Miroslava 0-3 (f.j.), FC Hermannstadt – ASA Târgu Mureş 3-0 (f.j.)

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *