Liga 2, etapa 31: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Liga 2, etapa 31: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare
UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara  3-0, oaspeții au părăsit terenul în minutul 60
Academica Clinceni – FC Argeş  2-4
C. Gheorghe 2, Petriș 27  /Șerban 1, Buhăescu 10,  Nilă 75, Raul Costin 92
CS Afumaţi – Luceafărul Oradea  2-1
Patriche 49, Zaharia 75 / Rusu 87
CS Baloteşti – Ripensia Timişoara  3-1
Ovidiu Herea 11, Nica 32,61 / Apro 75
Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov  1-1
Șut 39 / Huiban 52
Dunărea Călăraşi – Foresta Suceava  3-1
Munteanu 31, V. Alexandru 50, Stoica 92 / Matei 75
CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila   0-1
/ Niță 33
Metaloglobus Bucureşti – Chindia Târgovişte  1-1
Roșu 19 / Florea 67
Olimpia Satu Mare – Ştiinţa Miroslava   0-3 (f.j.)
AFC Hermannstadt – ASA Târgu Mureş   3-0 (f,j,)
Clasament
 
 
Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Logo Dunărea Călărași 36 28 5 3 73 - 24 89       
2 Logo Hermannstadt 36 25 10 1 62 - 12 85       
3 Logo Chindia Târgoviște 36 20 11 5 68 - 28 71       
4 Logo FC Argeș 36 18 8 10 57 - 35 62       
5 Logo Afumați 36 18 8 10 49 - 31 62       
6 Logo Academica Clinceni 36 15 10 11 59 - 51 55       
7 Logo ASU Poli 36 16 6 14 50 - 42 51       
8 Logo Mioveni 36 13 10 13 50 - 43 49       
9 Logo Sportul Snagov 36 13 9 14 40 - 35 48       
10 Logo UTA 36 12 11 13 59 - 49 47       
11 Logo Luceafărul Oradea 36 13 8 15 58 - 58 47       
12 Logo Balotești 36 13 8 15 52 - 67 47       
13 Logo Ripensia Timișoara 36 12 9 15 68 - 56 45       
14 Logo Metaloglobus 36 11 8 17 37 - 51 41       
15 Logo Pandurii 36 8 14 14 45 - 56 38       
16 Logo Dacia Unirea Brăila 36 10 7 19 64 - 70 37       
17 Logo Știința Miroslava 36 10 7 19 43 - 66 37       
18 Logo Foresta Suceava 36 10 3 23 35 - 92 33       
19 Logo ASA Târgu Mureș 35 9 4 22 38 - 79 31       
20 Logo Olimpia Satu Mare 35 6 2 27 19 - 81 -32       
 
 
Etapa următoare (28-30 aprilie):Snagov – Metaloglobus, Ripensia – Afumați, Miroslava – UTA, Suceava – Olimpia, Tg. Mureș – Balotești, Brăila – Hermannstadt, ASU Poli – Pandurii, Târgoviște – Clinceni, Luceafărul – Călărași, FC Argeș – Mioveni.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *