Liga 2, etapa 32: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Liga 2, etapa 32: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti   2-0
Borțoneanu 4, Vlădoiu 78
Ripensia Timişoara – CS Afumaţi    2-1
Dumiter 49, C. Toma 78 / Șt. Vasile 12
Ştiinţa Miroslava – UTA Arad   1-2
Asăvoaie 90+3 (pen.) / D. Popa 41, Hlistei 80
Foresta Suceava – Olimpia Satu Mare  3-0 (f.j.)
ASA Târgu Mureş – CS Baloteşti    0-3 (f.j)
Dacia Unirea Brăila – AFC Hermannstadt   0-6
Țăranu 16 (autogol), I. Stoica, 58, Curtean 60, Blănaru 69, B. Rusu 71, Petrescu 83
ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu   1-1
Mera 10 / Brînzan 76
Chindia Târgovişte – Academica Clinceni  1-0
Florea 28 /
Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi  1-2
Rusu 58 / V. Alexandru 4, Kanda 78
FC Argeş – CS Mioveni  0-1
/ Năstăsie 90+5
Clasament
 
Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Energeticianul 2 2 0 0 6 - 1 6    
2 Chindia Târgoviște 2 2 0 0 3 - 1 6    
3 Petrolul Ploiești 2 1 1 0 3 - 0 4    
4 FC Argeș 2 1 1 0 3 - 1 4    
5 Sportul Snagov 2 1 1 0 2 - 0 4    
6 Ripensia Timișoara 2 1 1 0 4 - 3 4    
7 Pandurii Târgu Jiu 2 1 1 0 2 - 1 4    
8 Academica Clinceni 2 1 0 1 6 - 2 3    
9 Farul Constanța 2 1 0 1 6 - 5 3    
10 Universitatea Cluj 2 1 0 1 3 - 2 3    
11 UTA Arad 2 1 0 1 4 - 4 3    
12 CS Mioveni 2 1 0 1 2 - 3 3    
13 Daco-Getica București 2 1 0 1 2 - 5 3    
14 Dacia Unirea Brăila 2 0 1 1 3 - 4 1    
15 Aerostar Bacău 2 0 1 1 1 - 2 1    
16 Metaloglobus București 2 0 1 1 1 - 3 1    
17 ACS Poli Timișoara 2 0 1 1 3 - 6 1    
18 Luceafărul Oradea 2 0 1 1 2 - 6 1    
19 ASU Politehnica Timișoara 2 0 0 2 1 - 3 0    
20 CS Balotești 2 0 0 2 0 - 5 0    

 

Etapa următoare (5 mai):ASU Poli – Snagov, Pandurii – Miroslava, UTA – Foresta,Călărași – Ripensia, Balotești – Brăila, Hermannstadt – FC Argeș. Mioveni – Târgoviște, Clinceni – Metaloglobus, Satu Mare – Luceafărul 0-3 (f.j), Afumați – Tg. Mureș 3-0 (f.j.).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *