Liga 2, etapa 32: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Liga 2, etapa 32: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti   2-0
Borțoneanu 4, Vlădoiu 78
Ripensia Timişoara – CS Afumaţi    2-1
Dumiter 49, C. Toma 78 / Șt. Vasile 12
Ştiinţa Miroslava – UTA Arad   1-2
Asăvoaie 90+3 (pen.) / D. Popa 41, Hlistei 80
Foresta Suceava – Olimpia Satu Mare  3-0 (f.j.)
ASA Târgu Mureş – CS Baloteşti    0-3 (f.j)
Dacia Unirea Brăila – AFC Hermannstadt   0-6
Țăranu 16 (autogol), I. Stoica, 58, Curtean 60, Blănaru 69, B. Rusu 71, Petrescu 83
ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu   1-1
Mera 10 / Brînzan 76
Chindia Târgovişte – Academica Clinceni  1-0
Florea 28 /
Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi  1-2
Rusu 58 / V. Alexandru 4, Kanda 78
FC Argeş – CS Mioveni  0-1
/ Năstăsie 90+5
Clasament
 
Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Logo Dunărea Călărași 36 28 5 3 73 - 24 89       
2 Logo Hermannstadt 36 25 10 1 62 - 12 85       
3 Logo Chindia Târgoviște 36 20 11 5 68 - 28 71       
4 Logo FC Argeș 36 18 8 10 57 - 35 62       
5 Logo Afumați 36 18 8 10 49 - 31 62       
6 Logo Academica Clinceni 36 15 10 11 59 - 51 55       
7 Logo ASU Poli 36 16 6 14 50 - 42 51       
8 Logo Mioveni 36 13 10 13 50 - 43 49       
9 Logo Sportul Snagov 36 13 9 14 40 - 35 48       
10 Logo UTA 36 12 11 13 59 - 49 47       
11 Logo Luceafărul Oradea 36 13 8 15 58 - 58 47       
12 Logo Balotești 36 13 8 15 52 - 67 47       
13 Logo Ripensia Timișoara 36 12 9 15 68 - 56 45       
14 Logo Metaloglobus 36 11 8 17 37 - 51 41       
15 Logo Pandurii 36 8 14 14 45 - 56 38       
16 Logo Dacia Unirea Brăila 36 10 7 19 64 - 70 37       
17 Logo Știința Miroslava 36 10 7 19 43 - 66 37       
18 Logo Foresta Suceava 36 10 3 23 35 - 92 33       
19 Logo ASA Târgu Mureș 35 9 4 22 38 - 79 31       
20 Logo Olimpia Satu Mare 35 6 2 27 19 - 81 -32       

 

Etapa următoare (5 mai):ASU Poli – Snagov, Pandurii – Miroslava, UTA – Foresta,Călărași – Ripensia, Balotești – Brăila, Hermannstadt – FC Argeș. Mioveni – Târgoviște, Clinceni – Metaloglobus, Satu Mare – Luceafărul 0-3 (f.j), Afumați – Tg. Mureș 3-0 (f.j.).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *