Liga 2, etapa 33: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Liga 2, etapa 33: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare
Pandurii Târgu Jiu – Ştiinţa Miroslava  1-0
Cenaj 72/
UTA Arad – Foresta Suceava  8-1
D. Popa 2, 44, 89, D. Buia 26, 42, 75, Hlistei 48, Curtuiuș 50 / Lupușor 86
CS Baloteşti – Dacia Unirea Brăila  2-1
Cl. Herea 30, Nica 68 / Țăranu 65
Olimpia Satu Mare – Luceafărul Oradea  0-3 (f.j.)
CS Afumaţi – ASA Târgu Mureş  3-0 (f.j.)
Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara  3-1
V. Munteanu 47, Dobrosavlevici 53, Pană 83/ Toma 30
AFC Hermannstadt – FC Argeş   1-0
R. Crișan 71
ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov  1-0
Sorescu 45+2
Academica Clinceni – Metaloglobus Bucureşti  4-1
C. Gheorghe 24, Barbu 27, Mihalcea 74, Răuță 83 / Ghenovici 10
Marţi, 8 Mai, ora 19.30
CS Mioveni – Chindia Târgovişte
 Clasament provizoriu:
Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Logo Dunărea Călărași 36 28 5 3 73 - 24 89       
2 Logo Hermannstadt 36 25 10 1 62 - 12 85       
3 Logo Chindia Târgoviște 36 20 11 5 68 - 28 71       
4 Logo FC Argeș 36 18 8 10 57 - 35 62       
5 Logo Afumați 36 18 8 10 49 - 31 62       
6 Logo Academica Clinceni 36 15 10 11 59 - 51 55       
7 Logo ASU Poli 36 16 6 14 50 - 42 51       
8 Logo Mioveni 36 13 10 13 50 - 43 49       
9 Logo Sportul Snagov 36 13 9 14 40 - 35 48       
10 Logo UTA 36 12 11 13 59 - 49 47       
11 Logo Luceafărul Oradea 36 13 8 15 58 - 58 47       
12 Logo Balotești 36 13 8 15 52 - 67 47       
13 Logo Ripensia Timișoara 36 12 9 15 68 - 56 45       
14 Logo Metaloglobus 36 11 8 17 37 - 51 41       
15 Logo Pandurii 36 8 14 14 45 - 56 38       
16 Logo Dacia Unirea Brăila 36 10 7 19 64 - 70 37       
17 Logo Știința Miroslava 36 10 7 19 43 - 66 37       
18 Logo Foresta Suceava 36 10 3 23 35 - 92 33       
19 Logo ASA Târgu Mureș 35 9 4 22 38 - 79 31       
20 Logo Olimpia Satu Mare 35 6 2 27 19 - 81 -32       
Etapa următoare (12 mai): Snagov – Clinceni, Metaloglobus – Mioveni, Chindia – Hermannstadt, FC Argeș – balotești, Brăila -Afumați, Luceafărul – UTA, Suceava – Tg. Jiu, Miroslava – ASU Poli, Ripesnia – Satu Mare (3-0 f.j.), Tg. Mureș – Călărași (0-3 f.j.).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *