Liga 2, etapa 37: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Liga 2, etapa 37: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Foresta Suceava – FC Snagov   0-11

/ V. Lică 3 și 42, Borțoneanu 15, Ferfelea 37, Bustea 38, Huiban 50, 83 și 86 Tazouti 64 și 76, Al. Radu 65

Știința Miroslava – Luceafărul Oradea   1-4

Căruță 63, Vl. Rusu 3, 24 și 74, Rocha 60

UTA – Dacia Unirea Brăila   1-5

Buia 18 / Polgar 10 (autogol), M. Dima 19, Al. Pop 41 și 54, Cubleșan 58

CS Afumați – Metaloglobus București    2-1

V. Olariu 10, R. Buduroi 34 / Potecea 51

Dunărea Călărași – Chindia Târgoviște   0-0

ASU Poli – Ripensia Timișoara   2-1

Plămadă 12, Taub 84 / A. Ungureanu 16

CS Baloteşti – Academica Clinceni    1-4

V. Andrei 49 / Blejdea 23, Pațurcă 45, Găină 51 și 57

Olimpia Satu Mare – FC Argeș 0-3(f.j.)

Pandurii Târgu Jiu – Tg. Mureș 3-0(f.j.)

 

Joi, 31 mai, ora 17:30

FC Hermannstadt – CS Mioveni– DigiSport 1

 

Clasament

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Logo Dunărea Călărași 38 29 6 3 75 - 24 93       
2 Logo Hermannstadt 38 27 10 1 66 - 13 91       
3 Logo Chindia Târgoviște 38 21 12 5 71 - 28 75       
4 Logo FC Argeș 38 20 8 10 61 - 35 68       
5 Logo Afumați 38 20 8 10 53 - 32 68       
6 Logo Academica Clinceni 38 16 10 12 63 - 54 58       
7 Logo ASU Poli 38 18 6 14 55 - 43 57       
8 Logo Luceafărul Oradea 38 15 8 15 65 - 59 53       
9 Logo Mioveni 38 14 10 14 54 - 46 52       
10 Logo Sportul Snagov 38 14 9 15 51 - 37 51       
11 Logo Ripensia Timișoara 38 13 9 16 72 - 60 48       
12 Logo UTA 38 12 11 15 60 - 55 47       
13 Logo Balotești 38 13 8 17 54 - 74 47       
14 Logo Pandurii 38 9 15 14 49 - 57 42       
15 Logo Dacia Unirea Brăila 38 11 8 19 70 - 72 41       
16 Logo Metaloglobus 38 11 8 19 38 - 55 41       
17 Logo Știința Miroslava 38 10 7 21 46 - 73 37       
18 Logo Foresta Suceava 38 10 3 25 35 - 106 33       
19 Logo ASA Târgu Mureș 37 9 4 24 38 - 85 31       
20 Logo Olimpia Satu Mare 37 6 2 29 19 - 87 -32       

 

Ultima etapă (1-3 iunie 2018):Luceafărul – Foresta, FC Argeș – UTA,Clinceni – Afumați, Metaloglobus – Călărași, Brăila – Pandurii, Ripensia – Miroslava, Chindia – Olimpia 3-0 (f.j.), ASA Tg. Mureș – ASU Poli 0-3 (f.j), Snagov – Hermannstadt, Mioveni – Balotești.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *