Liga 3, etapa 14 respectiv 16: rezultate, marcatori, clasamente

Liga 3, etapa 14 respectiv 16: rezultate, marcatori, clasamente

Seria 1, etapa 16

AFC Hărman – AFC Odorheiu Secuiesc    2-0
Paul Mitrică (52), Vlad Prejmerean (67)

Aerostar Bacău – CSM Focşani    4-1
Adrian Hurdubei (27, 64), Cătălin Vraciu (35, 62) / Cosmin Pasăre (70 – pen.)

Sporting Lieşti – Sănătatea Darabani    1-0
Zaharia (90+4)

Olimpic Cetate Râşnov – CSM Paşcani    3-1
Vlad Boţia (8), Vlad Potecu (15), Radu Leonte (37) / Teodor Ignea (35 – pen.)

CSM Roman – KSE Târgu Secuiesc     2-1
Marian Marin (42), Iosif Netbai (67) / Eduard Oprea (84)

Metalosport Galaţi – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde la „masa verde” toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Avântul Valea Mărului     3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Bucovina Rădăuţi stă.

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 21 16 4 1 65 - 13 52       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 19 13 4 2 46 - 19 43       
3 Oțelul Galaţi 21 12 7 2 39 - 13 43       
4 CSM Roman 19 11 4 4 44 - 23 37       
5 Sporting Lieşti 21 11 4 6 39 - 20 37       
6 Olimpic Cetate Râşnov 21 10 6 5 35 - 19 36       
7 Hărman 21 10 3 8 37 - 18 33       
8 Bucovina Rădăuți 20 9 4 7 25 - 17 31       
9 Focşani 2007 21 7 8 6 35 - 25 29       
10 KSE Târgu Secuiesc 20 7 5 8 49 - 36 26       
11 Odorheiu Secuiesc 21 7 1 13 31 - 41 22       
12 Sănătatea Darabani 20 5 4 11 29 - 41 19       
13 CSM Pașcani 20 4 1 15 21 - 50 13       
14 Avântul Valea Mărului 20 2 1 17 26 - 58 7       
15 Metalosport Galaţi 21 1 0 20 5 - 133 -1       

 

Seria 2, etapa 14

FC Voluntari 2 – Victoria Traian    1-0
Constantin Costache (77)

Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat    4-0
Emmanuel Ndigwe (10, 15), Gigel Costache (72 – pen.), Valentin Dumitrana (88)

FCSB 2 – Delta Dobrogea Tulcea    4-0
Robert Gavrilă (41), Alexandru Dinu (62), Ianis Stoica (90+3), Ovidiu Horja (90+4)

Înainte Modelu – Metalul Buzău    2-0
Constantin Clătinici (9, 13)

Axiopolis Sport Cernavodă – Agricola Borcea    7-1
Nicuşor Moise (4), Ricardo Mihalache (11), Cezar Beşleagă (29), Cătălin Creţu (41), Lolot (62), Florin Moldoveanu (78), Marius Fotescu (88) / … (85)

Unirea Slobozia – ASSCS Farul Constanţa    0-5
George Călinţaru (7, 35), Raphael Stănescu (44, 75, 88)

ACSM Olteniţa – Progresul Spartac     0-0

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 20 15 4 1 67 - 20 49       
2 Progresul 1944 Spartac 20 15 4 1 62 - 20 49       
3 Axiopolis Cernavodă 20 15 2 3 54 - 21 47       
4 Unirea 04 Slobozia 20 13 2 5 68 - 30 41       
5 Metalul Buzău 20 11 4 5 34 - 19 37       
6 FCSB 2 20 10 4 6 53 - 28 34       
7 Voluntari 2 20 10 4 6 50 - 25 34       
8 Înainte Modelu 20 9 1 10 54 - 45 28       
9 CSM Râmnicu Sărat 20 7 3 10 24 - 41 24       
10 CSM Olteniţa 20 3 7 10 25 - 43 16       
11 Agricola Borcea 20 4 2 14 30 - 59 14       
12 Sportul Chiscani 20 4 2 14 17 - 68 14       
13 Delta Dobrogea Tulcea 20 3 1 16 21 - 69 10       
14 Victoria Traian 20 1 0 19 12 - 83 3       

 

 

Seria 3, etapa 14

FC Aninoasa – Flacăra Moreni    3-4
Sorin Pahonţu (50 – pen., 80 – pen.), Laurenţiu Blaş (89) / Narcis Marina (5 – autogol), Bogdan Tocan (35), Laurenţiu Plăcintă (55), Valentin Neaga (67 – autogol)

CS Mioveni 2 – Atletic Bradu    2-0
Sebastian Ivan (25), Georgian Mormolea (90+1)

Viitorul Domneşti – Petrolul Ploieşti     0-3
Gazdele au anunţat federaţia că nu pot organiza meciul, astfel că îl pierd la „masa verde”.

CS Tunari stă.

SC Popeşti Leordeni – AFCM Alexandria      0-4
Viorel Vâlcică (10), Cosmin Căpăţînă (44), Marius Terci (49), Radu Florin (84)

Sporting Roşiori – Concordia Chiajna 2    2-0
Vergiliu Velica (8), Ionel Lătea (70)

AFC Astra 2 – Voinţa Turnu Măgurele     0-1
Vasile Suciu (22)

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 18 16 2 0 43 - 8 50       
2 Alexandria 19 14 4 1 43 - 9 46       
3 Voinţa Turnu Măgurele 19 13 4 2 40 - 10 43       
4 Astra 2 18 8 5 5 23 - 12 29       
5 Atletic Bradu 19 7 5 7 24 - 23 26       
6 Popeşti-Leordeni 18 7 1 10 34 - 32 22       
7 Concordia Chiajna 2 18 6 4 8 25 - 30 22       
8 Tunari 18 5 4 9 15 - 22 19       
9 Flacăra Moreni 18 5 3 10 17 - 33 18       
10 Sporting Roşiori 19 5 2 12 18 - 27 17       
11 Mioveni 2 18 5 2 11 15 - 35 17       
12 Viitorul Domneşti 19 4 3 12 21 - 58 15       
13 Aninoasa 19 3 5 11 20 - 39 14       

 

 

Seria 4, etapa 16

ACSO Filiaşi – Internaţional Băleşti    3-0
Cristian Tudor (63), Fabian Cruşoveanu (68), Cătălin Dinu (90)

Naţional Sebiş – CNS Cetate Deva    3-0
Marco Enciu (8), Mădălin Pîslaru (75), Dragoş Săulescu (87)

AFC Hermannstadt 2 – ACS Şirineasa    0-4
Marian Stoenac (39), Ionuţ Zaina (56), Denis Ispas (72), Andrei Dragu (90+1)

Gloria Lunca Teuz Cermei – Millenium Giarmata    3-7
Daniel Bulza (55), Alin Gligor (72), Adrian Suslak (81 – pen.) / Daniel Buzdugan (5), Dorin Codrea (8), Mircea Stupu (35), George Beloescu (47), Claudiu Ghighilicea (65, 74, 83)

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CS U Craiova 2    2-4
Marius Filip (30), Florin Burghele (88) / Lucian Buzan (6, 35), Vasile Constantin (43), Ionuţ Frăsineanu (73)

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Ghiroda    0-2
Damir Totic (15), David Berivoescu (30)

CSM Şcolar Reşita stă.

CSM Lugoj – Şoimii Lipova     1-3
Gelu Velici (67) / Andrei Vasinc (51, 89), Kevin Trabalka (56)

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 21 16 5 0 53 - 11 53       
2 Școlar Reșița 20 12 5 3 46 - 14 41       
3 Național Sebiș 21 12 5 4 45 - 19 41       
4 CSM Lugoj 20 12 5 3 44 - 25 41       
5 CSU Craiova 2 21 12 2 7 44 - 24 38       
6 ACSO Filiaşi 20 8 6 6 29 - 18 30       
7 Şoimii Lipova 22 8 5 9 31 - 32 29       
8 Ghiroda 21 8 4 9 36 - 32 28       
9 Cetate Deva 21 7 6 8 32 - 31 27       
10 Gloria LT Cermei 21 8 3 10 42 - 43 27       
11 Hermannstadt 2 21 7 4 10 32 - 48 25       
12 Millenium Giarmata 22 6 5 11 39 - 50 23       
13 CNP Timișoara 21 7 2 12 21 - 39 23       
14 Internaţional Băleşti 21 3 3 15 19 - 44 12       
15 Becicherecu Mic 21 0 2 19 5 - 88 -14       

 

 

Seria 5, etapa 16

Metalurgistul Cugir – FC Avrig    1-1
Andrei Făgărăşanu (14) / Adrian Cîrstean (28)

ACS Fotbal Comuna Recea – CS Iernut    5-1
Daniel Mih (20), Romario Rus (24, 30), Viorel Chinde (56), Alin Bota (90 – pen.) / Ionuţ Cheţan (45+2 – pen.)

Industria Galda – Viitorul Ghimbav     3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Performanţa Ighiu stă.

Unirea Dej – Unirea Tăşnad    0-2
Călin Vădan (44), Adrian Ciul (72)

Avântul Reghin – Sănătatea Cluj    2-0
Bogdan Stavilă (19), Tudor Zbârcea (86)

Gaz Metan Mediaş 2 – Unirea Alba Iulia     1-1
Amaral Edon Junior (57) / Radu Scrob (73)

CFR Cluj 2 – Universitatea Cluj    

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 20 16 2 2 52 - 11 50       
2 Metalurgistul Cugir 21 12 6 3 35 - 19 42       
3 Performanţa Ighiu 20 12 5 3 41 - 20 41       
4 Industria Galda 21 12 4 5 36 - 24 40       
5 Unirea Alba Iulia 21 11 5 5 36 - 18 38       
6 Comuna Recea 20 11 4 5 43 - 20 37       
7 CFR Cluj 2 21 9 5 7 37 - 24 32       
8 Sănătatea Cluj 20 7 8 5 32 - 20 29       
9 Avântul Reghin 21 8 4 9 27 - 29 28       
10 Unirea Tăşnad 20 8 3 9 29 - 39 27       
11 Avrig 20 4 6 10 20 - 39 18       
12 Gaz Metan Mediaş 2 20 4 5 11 19 - 38 17       
13 Iernut 20 2 7 11 26 - 43 13       
14 Unirea Dej 21 3 2 16 16 - 43 11       
15 Viitorul Ghimbav 20 1 0 19 15 - 77 3       

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *