Liga 3, etapa 17 respectiv 19: rezultate, marcatori și clasamente

Liga 3, etapa 17 respectiv 19: rezultate, marcatori și clasamente

Seria 1, etapa 19

CSM Roman – Olimpic Cetate Râşnov     0-0

KSE Târgu Secuiesc – Sporting Lieşti     1-1
Zsolt Tanko 68 / Ionuţ Iancu 48

CSM Paşcani – Aerostar Bacău     0-5
Cătălin Vraciu 28, Cornel Căinari 32, Ionuţ Chirilă 44, Adrian Hurdubei 50, Andrei Pavel 74

Sănătatea Darabani – AFC Hărman     1-0
Şerban Petraru 76

Bucovina Rădăuţi – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-1
George Cârjan 60

CSM Focşani – AFC Odorheiu Secuiesc    3-1
Florinel Beşa 35, Mădălin Predoiu 54, Cosmin Pasăre 81 / Gyorgydeak Apor 36

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galaţi         3-0
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Avântul Valea Mărului, echipă retrasă din campionat, ar fi stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 21 16 4 1 65 - 13 52       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 19 13 4 2 46 - 19 43       
3 Oțelul Galaţi 21 12 7 2 39 - 13 43       
4 CSM Roman 19 11 4 4 44 - 23 37       
5 Sporting Lieşti 21 11 4 6 39 - 20 37       
6 Olimpic Cetate Râşnov 21 10 6 5 35 - 19 36       
7 Hărman 21 10 3 8 37 - 18 33       
8 Bucovina Rădăuți 20 9 4 7 25 - 17 31       
9 Focşani 2007 21 7 8 6 35 - 25 29       
10 KSE Târgu Secuiesc 20 7 5 8 49 - 36 26       
11 Odorheiu Secuiesc 21 7 1 13 31 - 41 22       
12 Sănătatea Darabani 20 5 4 11 29 - 41 19       
13 CSM Pașcani 20 4 1 15 21 - 50 13       
14 Avântul Valea Mărului 20 2 1 17 26 - 58 7       
15 Metalosport Galaţi 21 1 0 20 5 - 133 -1       

 

Seria 2, etapa 17

FCSB 2 – Axiopolis Sport Cernavodă     1-2
Cosmin Prasacu 16 / Alexandru Moise 2, Ricardo Mihalache 51

Înainte Modelu – ACSM Olteniţa     1-0
Ionuţ Alexa 54

Metalul Buzău – Sportul Chiscani     2-0
Alin Iacob 47, 52

Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia     0-5
Romeo Soare 12, Mihăiţă Năstase 20, Constantin Toma 31, Florinel Ibrian 38, Adrian Gherasim 80

Progresul Spartac – FC Voluntari 2    2-0
Marius Diţu 5, Ciprian Stanciu 42

CSM Râmnicu Sărat – Agricola Borcea     1-0
Iulian Burghelea 24

ASSCS Farul Constanţa – Victoria Traian   6-0
Marian Tudorică 1, George Călinţaru 25, Vasile Şicu 51, Claudiu Dragu 77, Alin Cârstocea 84, Raphael Stănescu 85

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 20 15 4 1 67 - 20 49       
2 Progresul 1944 Spartac 20 15 4 1 62 - 20 49       
3 Axiopolis Cernavodă 20 15 2 3 54 - 21 47       
4 Unirea 04 Slobozia 20 13 2 5 68 - 30 41       
5 Metalul Buzău 20 11 4 5 34 - 19 37       
6 FCSB 2 20 10 4 6 53 - 28 34       
7 Voluntari 2 20 10 4 6 50 - 25 34       
8 Înainte Modelu 20 9 1 10 54 - 45 28       
9 CSM Râmnicu Sărat 20 7 3 10 24 - 41 24       
10 CSM Olteniţa 20 3 7 10 25 - 43 16       
11 Agricola Borcea 20 4 2 14 30 - 59 14       
12 Sportul Chiscani 20 4 2 14 17 - 68 14       
13 Delta Dobrogea Tulcea 20 3 1 16 21 - 69 10       
14 Victoria Traian 20 1 0 19 12 - 83 3       

 

Seria 3, etapa 17

CS Mioveni 2 – SC Popeşti Leordeni    2-2
Eduard Neacşu 32 – pen., 45 / Dumitru Nicuşor 7, Leonard Dobre 58

Atletic Bradu – Viitorul Domneşti     4-0
Robert Tănăsescu 16, Alexandru Golban 24, Alexandru Traşcă 40, Constantin Şerban 80

Voinţa Turnu Măgurele – Sporting Roşiori    3-1
Momodou Jallow 3, Mircea Mihaiu 42, 73 / Leonard Brînceanu 51

AFCM Alexandria – FC Aninoasa    1-0
Florin Radu 15

Concordia Chiajna 2 – Flacăra Moreni     3-0
Robert Ivan 70, Florin Cioablă 75, Radu Şerban 90

AFC Astra 2 a stat.

Petrolul Ploieşti – CS Tunari     1-0
Georgian Păun 65 – pen.

 

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 18 16 2 0 43 - 8 50       
2 Alexandria 19 14 4 1 43 - 9 46       
3 Voinţa Turnu Măgurele 19 13 4 2 40 - 10 43       
4 Astra 2 18 8 5 5 23 - 12 29       
5 Atletic Bradu 19 7 5 7 24 - 23 26       
6 Popeşti-Leordeni 18 7 1 10 34 - 32 22       
7 Concordia Chiajna 2 18 6 4 8 25 - 30 22       
8 Tunari 18 5 4 9 15 - 22 19       
9 Flacăra Moreni 18 5 3 10 17 - 33 18       
10 Sporting Roşiori 19 5 2 12 18 - 27 17       
11 Mioveni 2 18 5 2 11 15 - 35 17       
12 Viitorul Domneşti 19 4 3 12 21 - 58 15       
13 Aninoasa 19 3 5 11 20 - 39 14       

 

Seria 4, etapa 19

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiaşi    0-6
Alexandru Chivu 3, LAurenţiu Roman 5, Cătălin Dinu 30, 41, Cosmin Calu 65 – pen., Fabian Cruşoveanu 73

CSM Şcolar Reşita – CSM Lugoj    1-0
Marius Staicu 88

ACS Ghiroda – Gloria Lunca Teuz Cermei    2-0
Alexandru Baranyi 13, Darius Neamţu 90+1

CS U Craiova 2 – AFC Hermannstadt 2     1-2
Raul Baicu 27 / Petrişor Petrescu 16, Robert Bratu 56

Şoimii Lipova – Naţional Sebiş    0-1
Dragoş Săulescu 11 – pen.

Millenium Giarmata – Internaţional Băleşti    3-0
Claudiu Ghighilicea 42, 90+4, George Beloescu 89

ACS Şirineasa – CNS Cetate Deva    2-2
Daniel Cocină 77, Cătălin Ţîră 88 / Robert Cristian 25, Petruţ Chirlejan 83

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 21 16 5 0 53 - 11 53       
2 Școlar Reșița 20 12 5 3 46 - 14 41       
3 Național Sebiș 21 12 5 4 45 - 19 41       
4 CSM Lugoj 20 12 5 3 44 - 25 41       
5 CSU Craiova 2 21 12 2 7 44 - 24 38       
6 ACSO Filiaşi 20 8 6 6 29 - 18 30       
7 Şoimii Lipova 22 8 5 9 31 - 32 29       
8 Ghiroda 21 8 4 9 36 - 32 28       
9 Cetate Deva 21 7 6 8 32 - 31 27       
10 Gloria LT Cermei 21 8 3 10 42 - 43 27       
11 Hermannstadt 2 21 7 4 10 32 - 48 25       
12 Millenium Giarmata 22 6 5 11 39 - 50 23       
13 CNP Timișoara 21 7 2 12 21 - 39 23       
14 Internaţional Băleşti 21 3 3 15 19 - 44 12       
15 Becicherecu Mic 21 0 2 19 5 - 88 -14       

 

Seria 5, etapa 19

ACS Fotbal Comuna Recea – Performanţa Ighiu    0-0

Gaz Metan Mediaş 2 – Metalurgistul Cugir    0-1
Marian Codrea 74

Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin    2-1
Claudiu Davidaş 45, Marco de Marco 45+2 / Adrian Murar 51 – pen.

CS Iernut – Industria Galda    0-1
Răzvan Frenţiu 62

FC Avrig – CFR Cluj 2    1-0
Ciprian Natea 20

Sănătatea Cluj – Unirea Dej    3-0
Cosmin Tilincă 26, 56, Adrian Lupu 76 – pen.

Viitorul Ghimbav, echipă retrasă din campionat, ar fi stat.

Universitatea Cluj – Unirea Tăşnad     5-0
Adrian Micaş 38, Cristian Ene 54, 55, Iuliu Haţiegan 63, Dorin Goga 89

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 20 16 2 2 52 - 11 50       
2 Metalurgistul Cugir 21 12 6 3 35 - 19 42       
3 Performanţa Ighiu 20 12 5 3 41 - 20 41       
4 Industria Galda 21 12 4 5 36 - 24 40       
5 Unirea Alba Iulia 21 11 5 5 36 - 18 38       
6 Comuna Recea 20 11 4 5 43 - 20 37       
7 CFR Cluj 2 21 9 5 7 37 - 24 32       
8 Sănătatea Cluj 20 7 8 5 32 - 20 29       
9 Avântul Reghin 21 8 4 9 27 - 29 28       
10 Unirea Tăşnad 20 8 3 9 29 - 39 27       
11 Avrig 20 4 6 10 20 - 39 18       
12 Gaz Metan Mediaş 2 20 4 5 11 19 - 38 17       
13 Iernut 20 2 7 11 26 - 43 13       
14 Unirea Dej 21 3 2 16 16 - 43 11       
15 Viitorul Ghimbav 20 1 0 19 15 - 77 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *