Liga 3, etapa 18 respectiv 20: rezultate și clasamente

Liga 3, etapa 18 respectiv 20: rezultate și clasamente

Seria 1, etapa 20

AFC Odorheiu Secuiesc – Bucovina Rădăuţi    1-0
Peter Mozes 23

Suporter Club Oţelul Galaţi – Sănătatea Darabani    3-0
Alexandru Muscă 19, Radu Necşulescu 26 – pen., Cristian Bahnaşu 58

AFC Hărman – CSM Paşcani    0-1
Eusebiu Mercaş 31

Sporting Lieşti – CSM Roman    2-1
Daniel Munchiu 13, Cătălin Constantinescu 23 / Iosif Netbai 55

Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-2
Bogdan Minciună 57, Vlad Boţia 70 / Bajko Barna 19 – pen., Laszlo Hodgyai 48

Metalosport Galaţi – CSM Focşani     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde toate meciurile rămase cu 3-0

Aerostar Bacău – Avântul Valea Mărului     3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

KSE Târgu Secuiesc a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 21 16 4 1 65 - 13 52       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 19 13 4 2 46 - 19 43       
3 Oțelul Galaţi 21 12 7 2 39 - 13 43       
4 CSM Roman 19 11 4 4 44 - 23 37       
5 Sporting Lieşti 21 11 4 6 39 - 20 37       
6 Olimpic Cetate Râşnov 21 10 6 5 35 - 19 36       
7 Hărman 21 10 3 8 37 - 18 33       
8 Bucovina Rădăuți 20 9 4 7 25 - 17 31       
9 Focşani 2007 21 7 8 6 35 - 25 29       
10 KSE Târgu Secuiesc 20 7 5 8 49 - 36 26       
11 Odorheiu Secuiesc 21 7 1 13 31 - 41 22       
12 Sănătatea Darabani 20 5 4 11 29 - 41 19       
13 CSM Pașcani 20 4 1 15 21 - 50 13       
14 Avântul Valea Mărului 20 2 1 17 26 - 58 7       
15 Metalosport Galaţi 21 1 0 20 5 - 133 -1       

 

Seria 2, etapa 18

FC Voluntari 2 – Delta Dobrogea Tulcea    7-1
Constantin Costache 25, 48, Cezar Tendafirescu 31, 32, 77, Alexandru Bârsan 66, Cristian Nica 73 / Robert Pâslaru 90 – pen.

Sportul Chiscani – Înainte Modelu    1-2
Emmanuel Ndigwe 80 / Constantin Clătinici 39, 90+7

Axiopolis Sport Cernavodă – ASSCS Farul Constanţa    0-1
Marius Hristu 69 – autogol

Victoria Traian – CSM Râmnicu Sărat    0-1
Dănuţ Oprea 57

Agricola Borcea – Progresul Spartac    3-5
Marian Şerban 40, 85, Alexandru Văduva 59 / Ciprian Stanciu trei, Eugen Lixandru , Ionuţ Tudorache

Unirea Slobozia – Metalul Buzău    0-2
Mihai Ion 3, Valentin Lungoci 43

ACSM Olteniţa – FCSB 2     1-1
Gabriel Amariei 55 / Otto Csegoldi 76

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 20 15 4 1 67 - 20 49       
2 Progresul 1944 Spartac 20 15 4 1 62 - 20 49       
3 Axiopolis Cernavodă 20 15 2 3 54 - 21 47       
4 Unirea 04 Slobozia 20 13 2 5 68 - 30 41       
5 Metalul Buzău 20 11 4 5 34 - 19 37       
6 FCSB 2 20 10 4 6 53 - 28 34       
7 Voluntari 2 20 10 4 6 50 - 25 34       
8 Înainte Modelu 20 9 1 10 54 - 45 28       
9 CSM Râmnicu Sărat 20 7 3 10 24 - 41 24       
10 CSM Olteniţa 20 3 7 10 25 - 43 16       
11 Agricola Borcea 20 4 2 14 30 - 59 14       
12 Sportul Chiscani 20 4 2 14 17 - 68 14       
13 Delta Dobrogea Tulcea 20 3 1 16 21 - 69 10       
14 Victoria Traian 20 1 0 19 12 - 83 3       

 

Seria 3, etapa 18

Flacăra Moreni – Petrolul Ploieşti    0-2
Sergiu Arnăutu 18, Alexandru Ciocâlteu 21

Viitorul Domneşti – CS Mioveni 2     1-2
Alin Gheorghe 89 / Ovidiu Comănescu 6, Andrei Traşcu 80

Concordia Chiajna 2 a stat.

CS Tunari – AFCM Alexandria    0-1
Liviu Floricel 61 – pen.

FC Aninoasa – Voinţa Turnu Măgurele    1-1
Ionuţ Maican 76 / Cătălin Mierlici 61

Sporting Roşiori – Atletic Bradu    0-2
Alexandru Preda 18, Marius Albu 34

SC Popeşti Leordeni – AFC Astra 2     2-3
Ionuţ Drăgan 1, Andrei Luca 35 / Dragoş Gheorghe 61, Radu Chiriac 65, Bogdan Chipiliu 74

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 18 16 2 0 43 - 8 50       
2 Alexandria 19 14 4 1 43 - 9 46       
3 Voinţa Turnu Măgurele 19 13 4 2 40 - 10 43       
4 Astra 2 18 8 5 5 23 - 12 29       
5 Atletic Bradu 19 7 5 7 24 - 23 26       
6 Popeşti-Leordeni 18 7 1 10 34 - 32 22       
7 Concordia Chiajna 2 18 6 4 8 25 - 30 22       
8 Tunari 18 5 4 9 15 - 22 19       
9 Flacăra Moreni 18 5 3 10 17 - 33 18       
10 Sporting Roşiori 19 5 2 12 18 - 27 17       
11 Mioveni 2 18 5 2 11 15 - 35 17       
12 Viitorul Domneşti 19 4 3 12 21 - 58 15       
13 Aninoasa 19 3 5 11 20 - 39 14       

 

Seria 4, etapa 20

ACSO Filiaşi – ACS Şirineasa    0-3
Marian Stoenac 9, Cătălin Ţîră 52, Mansour Gueye 90+4

CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata    0-1
Claudiu Ghilighicea 79 – pen.

Naţional Sebiş – CS U Craiova 2   2-0
Marco Enciu 25, Cristian Onţel 75 – pen.

AFC Hermannstadt 2 – ACS Ghiroda   2-1
Lucian Dumitriu 17, 52 / Denis Hotca 79

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   1-0
Denis Casian 90+3 – pen.

CSM Lugoj a stat.

Internaţional Băleşti – Şoimii Lipova   0-1
Vlad Filimon 57

Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Şcolar Reşita   1-4
Daniel Bulza 71 / Marius Staicu 55, 58, Daniel Ene 62, Cristian Costin 86

 

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 21 16 5 0 53 - 11 53       
2 Școlar Reșița 20 12 5 3 46 - 14 41       
3 Național Sebiș 21 12 5 4 45 - 19 41       
4 CSM Lugoj 20 12 5 3 44 - 25 41       
5 CSU Craiova 2 21 12 2 7 44 - 24 38       
6 ACSO Filiaşi 20 8 6 6 29 - 18 30       
7 Şoimii Lipova 22 8 5 9 31 - 32 29       
8 Ghiroda 21 8 4 9 36 - 32 28       
9 Cetate Deva 21 7 6 8 32 - 31 27       
10 Gloria LT Cermei 21 8 3 10 42 - 43 27       
11 Hermannstadt 2 21 7 4 10 32 - 48 25       
12 Millenium Giarmata 22 6 5 11 39 - 50 23       
13 CNP Timișoara 21 7 2 12 21 - 39 23       
14 Internaţional Băleşti 21 3 3 15 19 - 44 12       
15 Becicherecu Mic 21 0 2 19 5 - 88 -14       

 

Seria 5, etapa 20

Performanţa Ighiu – Universitatea Cluj   0-2
Iuliu Haţiegan 31, 71

CFR Cluj 2 – CS Iernut   3-0
Marius Coman 3, 84, Adrian Ster 80

Metalurgistul Cugir – ACS Fotbal Comuna Recea   1-0
Marian Codrea 4

Unirea Tăşnad – Viitorul Ghimbav    3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

Sănătatea Cluj a stat.

Unirea Dej – FC Avrig   0-2
Florin Stelea 35, Mircea Risti 90+2

Industria Galda – Unirea Alba Iulia   0-3
Ciprian Selagea 22, 66, Captiu 60

Avântul Reghin – Gaz Metan Mediaş 2    1-1
Andrei Moldovan 88 / Sebastian Iorga 90+2

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 20 16 2 2 52 - 11 50       
2 Metalurgistul Cugir 21 12 6 3 35 - 19 42       
3 Performanţa Ighiu 20 12 5 3 41 - 20 41       
4 Industria Galda 21 12 4 5 36 - 24 40       
5 Unirea Alba Iulia 21 11 5 5 36 - 18 38       
6 Comuna Recea 20 11 4 5 43 - 20 37       
7 CFR Cluj 2 21 9 5 7 37 - 24 32       
8 Sănătatea Cluj 20 7 8 5 32 - 20 29       
9 Avântul Reghin 21 8 4 9 27 - 29 28       
10 Unirea Tăşnad 20 8 3 9 29 - 39 27       
11 Avrig 20 4 6 10 20 - 39 18       
12 Gaz Metan Mediaş 2 20 4 5 11 19 - 38 17       
13 Iernut 20 2 7 11 26 - 43 13       
14 Unirea Dej 21 3 2 16 16 - 43 11       
15 Viitorul Ghimbav 20 1 0 19 15 - 77 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *