Liga 3, etapa 19 respectiv 21: rezultate, marcatori și clasamente

Liga 3, etapa 19 respectiv 21: rezultate, marcatori și clasamente

Seria 1, etapa 21

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Sporting Lieşti     3-0
Laszlo Hodgyai 33, 53, Arthur Gyorgyi 57 – pen.

KSE Târgu Secuiesc – Aerostar Bacău     1-2
Jozef Gazda 75 – pen. / Cătălin Vraciu 19, Cornel Căinari 90+2

CSM Paşcani – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-2
Ilie Gîţă 47, George Cârjan 57

Sănătatea Darabani – AFC Odorheiu Secuiesc     0-1
Ionuţ Auraş Marian 8

Bucovina Rădăuţi – CSM Focşani     1-1
Radu Ungurianu 61 – pen. / Constantin Budeanu 15

Olimpic Cetate Râşnov – Metalosport Galaţi     3-0
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Avântul Valea Mărului – AFC Hărman     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

CSM Roman a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 21 16 4 1 65 - 13 52       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 19 13 4 2 46 - 19 43       
3 Oțelul Galaţi 21 12 7 2 39 - 13 43       
4 CSM Roman 19 11 4 4 44 - 23 37       
5 Sporting Lieşti 21 11 4 6 39 - 20 37       
6 Olimpic Cetate Râşnov 21 10 6 5 35 - 19 36       
7 Hărman 21 10 3 8 37 - 18 33       
8 Bucovina Rădăuți 20 9 4 7 25 - 17 31       
9 Focşani 2007 21 7 8 6 35 - 25 29       
10 KSE Târgu Secuiesc 20 7 5 8 49 - 36 26       
11 Odorheiu Secuiesc 21 7 1 13 31 - 41 22       
12 Sănătatea Darabani 20 5 4 11 29 - 41 19       
13 CSM Pașcani 20 4 1 15 21 - 50 13       
14 Avântul Valea Mărului 20 2 1 17 26 - 58 7       
15 Metalosport Galaţi 21 1 0 20 5 - 133 -1       

 

Seria 2, etapa 19

ACSM Olteniţa – Axiopolis Sport Cernavodă     0-1
Marius Fotescu 35

FCSB 2 – Sportul Chiscani     0-0

Înainte Modelu – Unirea Slobozia     0-1
Vasile Bucă 68

Metalul Buzău – FC Voluntari 2     0-2
Mario Dumitru 8, Patrick Niţă 25

Delta Dobrogea Tulcea – Agricola Borcea      1-2
Robert Pâslaru 30 / Marian Şerban 60, Adrian Grigore 85

Progresul Spartac – Victoria Traian     3-1
Alexandru Nechita 12, Mircea Donca 50 – pen., Marius Diţu 53 / Costel Roşu 38

CSM Râmnicu Sărat – ASSCS Farul Constanţa   2-2
Ionuţ Sava 15, Iulian Burghelea 74 / Claudiu Dragu 69, Raphael Stănescu 77

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 20 15 4 1 67 - 20 49       
2 Progresul 1944 Spartac 20 15 4 1 62 - 20 49       
3 Axiopolis Cernavodă 20 15 2 3 54 - 21 47       
4 Unirea 04 Slobozia 20 13 2 5 68 - 30 41       
5 Metalul Buzău 20 11 4 5 34 - 19 37       
6 FCSB 2 20 10 4 6 53 - 28 34       
7 Voluntari 2 20 10 4 6 50 - 25 34       
8 Înainte Modelu 20 9 1 10 54 - 45 28       
9 CSM Râmnicu Sărat 20 7 3 10 24 - 41 24       
10 CSM Olteniţa 20 3 7 10 25 - 43 16       
11 Agricola Borcea 20 4 2 14 30 - 59 14       
12 Sportul Chiscani 20 4 2 14 17 - 68 14       
13 Delta Dobrogea Tulcea 20 3 1 16 21 - 69 10       
14 Victoria Traian 20 1 0 19 12 - 83 3       

 

Seria 3, etapa 19

Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna 2         4-0
Nini Popescu 13, 41 – pen., Alexandru Ciocâlteu 53, Sergiu Arnăutu 77

AFC Astra 2 – Viitorul Domneşti     6-0
Cristinel Matei 20, 40 – pen., Vlad Bărbulescu 50, Dragoş Gheorghe 63, David Brăilă 75, Ovidiu Lupuleţ 90+3

CS Mioveni 2 – Sporting Roşiori     2-1
Ovidiu Comănescu 25, Mihai Şchiopu 60 / Leonard Brânceanu 77 – pen.

Atletic Bradu – FC Aninoasa     0-3
Alin Leotescu 10, 51 – pen., Sorin Pahonţu 78
Meciul s-a terminat în minutul 88, fiindcă gazdele au rămas în şase jucători, unu a fost eliminat şi patru s-au accidentat.

Voinţa Turnu Măgurele – CS Tunari      3-0
Alexandru Sălcianu 5, 9, Momodou Jallow 77

AFCM Alexandria – Flacăra Moreni     0-1
Laurenţiu Plăcintă 50 – pen.

SC Popeşti Leordeni a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 18 16 2 0 43 - 8 50       
2 Alexandria 19 14 4 1 43 - 9 46       
3 Voinţa Turnu Măgurele 19 13 4 2 40 - 10 43       
4 Astra 2 18 8 5 5 23 - 12 29       
5 Atletic Bradu 19 7 5 7 24 - 23 26       
6 Popeşti-Leordeni 18 7 1 10 34 - 32 22       
7 Concordia Chiajna 2 18 6 4 8 25 - 30 22       
8 Tunari 18 5 4 9 15 - 22 19       
9 Flacăra Moreni 18 5 3 10 17 - 33 18       
10 Sporting Roşiori 19 5 2 12 18 - 27 17       
11 Mioveni 2 18 5 2 11 15 - 35 17       
12 Viitorul Domneşti 19 4 3 12 21 - 58 15       
13 Aninoasa 19 3 5 11 20 - 39 14       

 

Seria 4, etapa 21

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – ACSO Filiaşi   3-1
Vlad Chera 15, Patrick Peter 30, Bogdan Filip 85 / Cătălin Dinu 90+4

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Lugoj    1-5
Kavagari Takinori 90 / Eugen Miculescu 39, Cristi Pădurariu 47, Gelu Velici 55 – pen., Szabolcs Szekely 62, Bogdan Bozian 90+1 – pen.

CSM Şcolar Reşita – AFC Hermannstadt 2   2-0
Marius Staicu 16, Laurenţiu Breşneni  39

ACS Ghiroda – Naţional Sebiş    2-0
Darius Neamţu 16, Cosmin Mancaş 35

CS U Craiova 2 – Internaţional Băleşti     7-0
Valentin Mihăilă 7, Jovan Markovic 62, Vasile Constantin 64, Lucian Buzan 69, 71, 75, 76

Şoimii Lipova – CNS Cetate Deva   1-0
Kevin Trabalka 67

Millenium Giarmata – ACS Şirineasa   1-3
Michel Rosenblum 32 / Marius Cioiu 3, 33, Nicolae Gunie 52

Gloria Lunca Teuz Cermei stă.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 21 16 5 0 53 - 11 53       
2 Școlar Reșița 20 12 5 3 46 - 14 41       
3 Național Sebiș 21 12 5 4 45 - 19 41       
4 CSM Lugoj 20 12 5 3 44 - 25 41       
5 CSU Craiova 2 21 12 2 7 44 - 24 38       
6 ACSO Filiaşi 20 8 6 6 29 - 18 30       
7 Şoimii Lipova 22 8 5 9 31 - 32 29       
8 Ghiroda 21 8 4 9 36 - 32 28       
9 Cetate Deva 21 7 6 8 32 - 31 27       
10 Gloria LT Cermei 21 8 3 10 42 - 43 27       
11 Hermannstadt 2 21 7 4 10 32 - 48 25       
12 Millenium Giarmata 22 6 5 11 39 - 50 23       
13 CNP Timișoara 21 7 2 12 21 - 39 23       
14 Internaţional Băleşti 21 3 3 15 19 - 44 12       
15 Becicherecu Mic 21 0 2 19 5 - 88 -14       

 

Seria 5, etapa 21

Metalurgistul Cugir – Performanţa Ighiu   3-1
Andrei Făgărăşanu 15, 71, Tudor Şaucă 90 / Claudiu Oara 74 – pen.

ACS Fotbal Comuna Recea – Avântul Reghin   2-2
Daniel Mih 41, 57 / Bogdan Stavilă 11, Adrian Luca 55

Gaz Metan Mediaş 2 – Industria Galda   0-2
Flaviu Baghiu 69, Silviu Haiduc 78

Unirea Alba Iulia – CFR Cluj 2   3-2
Ciprian Selagea 45+1 – pen., Claudiu Davidaş 52, Andrei David 74 / Marius Coman 20, Mihai Kereki 90

CS Iernut – Unirea Dej   0-0

Sănătatea Cluj – Unirea Tăşnad     6-0
Sebastian Indreica 13, Cosmin Tilincă 19, 52, Andrei Ceaca 37, 45+1, Daniel Bria 67

Viitorul Ghimbav – Universitatea Cluj   0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

FC Avrig a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 20 16 2 2 52 - 11 50       
2 Metalurgistul Cugir 21 12 6 3 35 - 19 42       
3 Performanţa Ighiu 20 12 5 3 41 - 20 41       
4 Industria Galda 21 12 4 5 36 - 24 40       
5 Unirea Alba Iulia 21 11 5 5 36 - 18 38       
6 Comuna Recea 20 11 4 5 43 - 20 37       
7 CFR Cluj 2 21 9 5 7 37 - 24 32       
8 Sănătatea Cluj 20 7 8 5 32 - 20 29       
9 Avântul Reghin 21 8 4 9 27 - 29 28       
10 Unirea Tăşnad 20 8 3 9 29 - 39 27       
11 Avrig 20 4 6 10 20 - 39 18       
12 Gaz Metan Mediaş 2 20 4 5 11 19 - 38 17       
13 Iernut 20 2 7 11 26 - 43 13       
14 Unirea Dej 21 3 2 16 16 - 43 11       
15 Viitorul Ghimbav 20 1 0 19 15 - 77 3       

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *