Liga 3, etapa 20 respectiv 22: rezultate, marcatori, clasamente

Liga 3, etapa 20 respectiv 22: rezultate, marcatori, clasamente

Seria 1, etapa 22

AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Paşcani    1-0
Norbert Csíki 72

Aerostar Bacău – CSM Roman    4-2
Vasile Mihăeş 6, Cătălin Vraciu 32, 60, Cornel Căinari 75 / Andrei Florean 2, Mădălin Popa 30

Metalosport Galaţi – Bucovina Rădăuţi         0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile.

Suporter Club Oţelul Galaţi – Avântul Valea Mărului         3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a stat.

CSM Focşani – Sănătatea Darabani    2-0
Claudiu Mihai 17, Emilian Chivu 87

AFC Hărman – KSE Târgu Secuiesc    4-3
Ştefan Răchişan 18, Mugurel Buga 21, 67, 86 / Benjamin Bagoly 31, Marius Ştefănescu 33, Robert Kurtuly 71 – pen.

Sporting Lieşti – Olimpic Cetate Râşnov     0-1
Alin Dobre 67

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 21 16 4 1 65 - 13 52       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 19 13 4 2 46 - 19 43       
3 Oțelul Galaţi 21 12 7 2 39 - 13 43       
4 CSM Roman 19 11 4 4 44 - 23 37       
5 Sporting Lieşti 21 11 4 6 39 - 20 37       
6 Olimpic Cetate Râşnov 21 10 6 5 35 - 19 36       
7 Hărman 21 10 3 8 37 - 18 33       
8 Bucovina Rădăuți 20 9 4 7 25 - 17 31       
9 Focşani 2007 21 7 8 6 35 - 25 29       
10 KSE Târgu Secuiesc 20 7 5 8 49 - 36 26       
11 Odorheiu Secuiesc 21 7 1 13 31 - 41 22       
12 Sănătatea Darabani 20 5 4 11 29 - 41 19       
13 CSM Pașcani 20 4 1 15 21 - 50 13       
14 Avântul Valea Mărului 20 2 1 17 26 - 58 7       
15 Metalosport Galaţi 21 1 0 20 5 - 133 -1       

 

Seria 2, etapa 20

FC Voluntari 2 – Înainte Modelu    0-2
Constantin Clătinici 11, Paul Radu 88

Sportul Chiscani – ACSM Olteniţa     2-1
Iulian Vlad 45+1 – autogol, Silviu Crăciun 77 / Marian Stoica 73

Axiopolis Sport Cernavodă – CSM Râmnicu Sărat    4-0
Cezar Beşleagă 10, 54, Ricardo Mihalache 65, Marius Fotescu 80

ASSCS Farul Constanţa – Progresul Spartac    1-1
Marius Tudorică 1 / Ciprian Stanciu 59

Victoria Traian – Delta Dobrogea Tulcea    2-0
Costel Roşu 54, Paul Ioan 74

Agricola Borcea – Metalul Buzău    2-5
Marian Şerban 15, Laurenţiu Spătaru 42 / Valentin Lungoci 4, Patrick Benga 40, 71, Cătălin Bartoş 45, Ionuţ Radu 85

Unirea Slobozia – FCSB 2     1-0
Florinel Ibrian 88

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 20 15 4 1 67 - 20 49       
2 Progresul 1944 Spartac 20 15 4 1 62 - 20 49       
3 Axiopolis Cernavodă 20 15 2 3 54 - 21 47       
4 Unirea 04 Slobozia 20 13 2 5 68 - 30 41       
5 Metalul Buzău 20 11 4 5 34 - 19 37       
6 FCSB 2 20 10 4 6 53 - 28 34       
7 Voluntari 2 20 10 4 6 50 - 25 34       
8 Înainte Modelu 20 9 1 10 54 - 45 28       
9 CSM Râmnicu Sărat 20 7 3 10 24 - 41 24       
10 CSM Olteniţa 20 3 7 10 25 - 43 16       
11 Agricola Borcea 20 4 2 14 30 - 59 14       
12 Sportul Chiscani 20 4 2 14 17 - 68 14       
13 Delta Dobrogea Tulcea 20 3 1 16 21 - 69 10       
14 Victoria Traian 20 1 0 19 12 - 83 3       

 

Seria 3, etapa 20

Concordia Chiajna 2 – AFCM Alexandria    1-1
Ovidiu Marin 61 / Eduard Sârbu 63

Flacăra Moreni – Voinţa Turnu Măgurele    0-3
Alin Roman 1, Alexandru Fotescu 13, Antonio Cruceru 19

Viitorul Domneşti – SC Popeşti Leordeni    1-6
Paul Florea 14 / Marin Luca 7, 35, 51, Ionuţ Drăgan 12, 81, Nicuşor Romanescu 70

Petrolul Ploieşti a stat.

CS Tunari – Atletic Bradu    1-3
Silviu Dragomir 5 / Florin Achim 12, 55, Alexandru Paşca 65

FC Aninoasa – CS Mioveni 2    0-0

Sporting Roşiori – AFC Astra 2     1-0
Alexandru Cercel 13

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 18 16 2 0 43 - 8 50       
2 Alexandria 19 14 4 1 43 - 9 46       
3 Voinţa Turnu Măgurele 19 13 4 2 40 - 10 43       
4 Astra 2 18 8 5 5 23 - 12 29       
5 Atletic Bradu 19 7 5 7 24 - 23 26       
6 Popeşti-Leordeni 18 7 1 10 34 - 32 22       
7 Concordia Chiajna 2 18 6 4 8 25 - 30 22       
8 Tunari 18 5 4 9 15 - 22 19       
9 Flacăra Moreni 18 5 3 10 17 - 33 18       
10 Sporting Roşiori 19 5 2 12 18 - 27 17       
11 Mioveni 2 18 5 2 11 15 - 35 17       
12 Viitorul Domneşti 19 4 3 12 21 - 58 15       
13 Aninoasa 19 3 5 11 20 - 39 14       

 

Seria 4, etapa 22

ACSO Filiaşi – Millenium Giarmata    3-1
Cosmin Calu 19 – pen., Cristian Preda 37, Fabian Cruşoveanu 40 / Michel Rosenblum 35

CNS Cetate Deva – CS U Craiova 2    2-0
Adrian Bedea 13, Robert Cristian 36

AFC Hermannstadt 2 a stat.

ACS Şirineasa – Şoimii Lipova    5-0
Cătălin Ţîră 16, Dudu Drugă 26, Georgian Honciu 41 – pen., Andrei Dragu 58, Daniel Cocină 81

Internaţional Băleşti – ACS Ghiroda    1-1
Cristian Negrea 78 / Alexandru Baranyi 68

Naţional Sebiş – CSM Şcolar Reşita    1-1
Dragoş Săulescu 58 / Laurenţiu Breşneni 47

Gloria Lunca Teuz Cermei – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   4-0
Andrei Sulea 50, 76, Alexandru Sabău 66, Florin Berari 72

CSM Lugoj – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara     1-0
Szabolcs Szekely 72

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 21 16 5 0 53 - 11 53       
2 Școlar Reșița 20 12 5 3 46 - 14 41       
3 Național Sebiș 21 12 5 4 45 - 19 41       
4 CSM Lugoj 20 12 5 3 44 - 25 41       
5 CSU Craiova 2 21 12 2 7 44 - 24 38       
6 ACSO Filiaşi 20 8 6 6 29 - 18 30       
7 Şoimii Lipova 22 8 5 9 31 - 32 29       
8 Ghiroda 21 8 4 9 36 - 32 28       
9 Cetate Deva 21 7 6 8 32 - 31 27       
10 Gloria LT Cermei 21 8 3 10 42 - 43 27       
11 Hermannstadt 2 21 7 4 10 32 - 48 25       
12 Millenium Giarmata 22 6 5 11 39 - 50 23       
13 CNP Timișoara 21 7 2 12 21 - 39 23       
14 Internaţional Băleşti 21 3 3 15 19 - 44 12       
15 Becicherecu Mic 21 0 2 19 5 - 88 -14       

 

Seria 5, etapa 22

CFR Cluj 2 – Gaz Metan Mediaş 2    3-0
Alexandru Petruş 24, Srdjan Luchin 28, Adrian Şter 83

Performanţa Ighiu – Viitorul Ghimbav        3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0

CS Iernut a stat.

Unirea Tăşnad – FC Avrig    5-2
Markusz Varga 3, Gabriel Cădar 26 – pen., 63, Zoltan Nagy 49, Mădălin Bolba 90+4 / Andrei Stanciu 35, Ionuţ Brătimă 84

Unirea Dej – Unirea Alba Iulia    1-3
Bogdan Boje 41 / Daniel Lasconi 80, Ciprian Selagea 85, Claudiu Davidaş 90

Industria Galda – ACS Fotbal Comuna Recea    0-3
Olar 12, Romario Rus 45, Viorel Chinde 66

Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir     0-1
Mihai Udrea 47

Universitatea Cluj – Sănătatea Cluj     2-1
Gabriel Giurgiu 32 – pen., Denis Hordouan 38 / Daniel Şoimuşan 84

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 20 16 2 2 52 - 11 50       
2 Metalurgistul Cugir 21 12 6 3 35 - 19 42       
3 Performanţa Ighiu 20 12 5 3 41 - 20 41       
4 Industria Galda 21 12 4 5 36 - 24 40       
5 Unirea Alba Iulia 21 11 5 5 36 - 18 38       
6 Comuna Recea 20 11 4 5 43 - 20 37       
7 CFR Cluj 2 21 9 5 7 37 - 24 32       
8 Sănătatea Cluj 20 7 8 5 32 - 20 29       
9 Avântul Reghin 21 8 4 9 27 - 29 28       
10 Unirea Tăşnad 20 8 3 9 29 - 39 27       
11 Avrig 20 4 6 10 20 - 39 18       
12 Gaz Metan Mediaş 2 20 4 5 11 19 - 38 17       
13 Iernut 20 2 7 11 26 - 43 13       
14 Unirea Dej 21 3 2 16 16 - 43 11       
15 Viitorul Ghimbav 20 1 0 19 15 - 77 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *