Liga 3, etapa 22 respectiv 25: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 22 respectiv 25: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 25

CSM Roman – AFC Odorheiu Secuiesc    0-1
Apor Gyorgydeak 76

CSM Paşcani – Sănătatea Darabani    0-0

Avântul Valea Mărului – Bucovina Rădăuţi     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0

Metalosport Galaţi a stat.

Sporting Lieşti – Aerostar Bacău    0-4
Cătălin Vraciu 38, 55, Cornel Căinari 70 – pen., Andrei Pavel 80

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Suporter Club Oţelul Galaţi    1-1
Arthur Gyorgyi 15 / Robert Moglan 84

KSE Târgu Secuiesc – CSM Focşani     4-0
Robert Kurtuly 23, Zsolt Tanko 34, Marius Ştefănescu 62, Teodor Vlădulescu 76

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Hărman   

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Oțelul Galaţi 6 5 1 0 13 - 0 16       
2 Gloria Buzău 6 4 2 0 14 - 5 14       
3 CSM Focşani 6 4 2 0 8 - 2 14       
4 KSE Târgu Secuiesc 6 4 0 2 14 - 7 12       
5 Bucovina Rădăuți 6 4 0 2 9 - 6 12       
6 Știința Miroslava 6 3 1 2 8 - 9 10       
7 Sporting Lieşti 6 3 0 3 10 - 7 9       
8 Ceahlăul Piatra Neamț 6 3 0 3 7 - 5 9       
9 Metalul Buzău 6 2 2 2 5 - 7 8       
10 Foresta Suceava 5 2 1 2 8 - 7 7       
11 CSM Râmnicu Sărat 6 1 3 2 8 - 6 6       
12 Sănătatea Darabani 6 2 0 4 6 - 17 6       
13 CSM Pașcani 6 1 1 4 3 - 10 4       
14 Șomuz Fălticeni 6 1 1 4 1 - 8 4       
15 CSM Roman 6 1 0 5 4 - 14 3       
16 FC Botoșani II 5 0 0 5 2 - 10 0       

 

Seria 2, etapa 22

CSM Râmnicu Sărat – Delta Dobrogea Tulcea    3-2
Bogdan Bălan 15, Ionuţ Roman 30, Iulian Burghelea 51 / Alexandru Muscă 52, Eugen Gheţu 84

FC Voluntari 2 – ACSM Olteniţa    2-2
Patrick Niţă 40, Alin Tănase 50 / Silviu Rotaru 27, Ionuţ Pleşa 54

Axiopolis Sport Cernavodă – Progresul Spartac     1-2
Leonard Boiangiu 57 – autogol / Leonard Boiangiu 14, Ciprian Stanciu 48

ASSCS Farul Constanţa – Metalul Buzău    3-0
Claudiu Dragu 17, Raphael Stănescu 54, Momodou Lamin Jallow 90+2

Victoria Traian – Înainte Modelu   0-2
Constantin Clătinici 71, Ionuţ Alexa 78

Agricola Borcea – FCSB 2    4-5
Marian Şerban 13, 21 – pen., Răzvan Cazacu 62, Robert Truică Vinetovico 87 / Ion Robert 18, 84, Dumitru Cristian 24, Ovidiu Horşia 70, Theodor Botă 81

Unirea Slobozia – Sportul Chiscani     3-0
Roland Stănescu 30, Mihăiţă Năstase 88, Adrian Ghinea 90

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 FC Rapid 6 5 1 0 14 - 3 16       
2 Unirea 04 Slobozia 6 5 1 0 18 - 8 16       
3 Agricola Borcea 6 5 0 1 14 - 9 15       
4 Afumați 5 4 1 0 19 - 6 13       
5 Popești Leordeni 6 4 1 1 10 - 6 13       
6 Tunari 6 2 3 1 12 - 5 9       
7 Făurei 6 2 1 3 5 - 8 7       
8 CSM Olteniţa 3 2 0 1 6 - 3 6     
9 Axiopolis Cernavodă 5 1 3 1 5 - 5 6       
10 Înainte Modelu 5 2 0 3 5 - 7 6       
11 Medgidia 5 2 0 3 5 - 12 6       
12 Sportul Chiscani 6 1 2 3 5 - 8 5       
13 Progresul 1944 Spartac 6 1 1 4 6 - 9 4       
14 FCSB 2 6 1 0 5 12 - 19 3       
15 Oltenița 2 0 2 0 1 - 1 2     
16 Bragadiru 5 0 0 5 2 - 9 0       
17 Delta Dobrogea Tulcea 6 0 0 6 0 - 21 0       

 

Seria 3, etapa 22

Concordia Chiajna 2 – Atletic Bradu    1-2
Radu Şerban 40 / Alexandru Preda 46, 87

Flacăra Moreni – CS Mioveni 2    4-0
Alexandru Negrea 5, Iulian Drăgan 33, 35, 79

FC Aninoasa – SC Popeşti Leordeni    1-2
Adrian Nedelea 28 / Alexandru Stancu 8, Marin Luca 48

AFCM Alexandria a stat.

Petrolul Ploieşti – Voinţa Turnu Măgurele     1-3
Georgian Păun 2 / Alexandru Fotescu 45, Paul Antoche 52 – autogol, Valentin Niculae 90+3

CS Tunari – AFC Astra 2    1-3
Alin Ilin 30 / Bogdan Chipriliu 15, 60, Radu Chiriac 51

Sporting Roşiori – Viitorul Domneşti     4-2
Cosmin Cristil 44, 72, Vergiliu Velica 76, Alexandru Stan 80 / Alfredo Obreja 37 – pen., Cătălin Tănase 52

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 U Craiova 7 4 3 1 12 - 7 15       
2 Astra II 5 4 1 0 13 - 2 13       
3 Unirea Bașcov 6 4 1 1 11 - 3 13       
4 ACSO Filiași 6 4 1 1 10 - 6 13       
5 Turnu Măgurele 6 3 3 0 13 - 4 12       
6 Municipal Brașov 6 4 0 2 8 - 5 12       
7 Flacăra Horezu 6 3 2 1 10 - 4 11       
8 FC Pucioasa 6 3 1 2 9 - 6 10       
9 Voluntari II 6 3 1 2 7 - 7 10       
10 Alexandria 6 2 2 2 13 - 8 8       
11 Hermannstadt II 5 1 2 2 6 - 9 5       
12 CSU Craiova II 5 1 1 2 6 - 6 4       
13 Sporting Roşiori 6 0 2 4 7 - 14 2       
14 Flacăra Moreni 6 0 1 5 1 - 9 1       
15 Atletic Bradu 6 0 1 5 3 - 15 1       
16 Viitorul Domneşti 6 0 0 6 2 - 26 0       

 

Seria 4, etapa 25

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Naţional Sebiş    2-3
Patrick Peter 34 – pen., Dragoş Coroiu 39 / Dragoş Săulescu 4, 50 – pen., Sebastian Tătulea 73

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Internaţional Băleşti     0-1
Cristian Negrea 41

CNS Cetate Deva a stat.

Gloria Lunca Teuz Cermei – ACSO Filiaşi    2-2 
L. Luca Bodri 65, Sergiu Ianc 90+3 / Ionuţ Badea 19, 29

CSM Lugoj – AFC Hermannstadt 2    6-1
Gelu Velici 17 – pen., 50, 67, Bogdan Bozian 62, 81, Sergiu Precupanu 72 / Olivian Surugiu 24

CSM Şcolar Reşita – ACS Şirineasa     1-1
Daniel Vădrariu 27 / Daniel Cocină 90+1

ACS Ghiroda – Millenium Giarmata    2-0
Alexandru Baranyi 2, 79

CS U Craiova 2 – Şoimii Lipova      4-0
Raul Baicu 27 – pen., 31, 77, Valentin Mihăilă 87

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Șoimii Lipova 6 6 0 0 26 - 6 18       
2 Crișul Chișineu-Criș 6 4 2 0 20 - 6 14       
3 Dumbrăvița 6 4 1 1 18 - 12 13       
4 Metalurgistul Cugir 6 3 3 0 14 - 8 12       
5 Național Sebiș 6 3 1 2 13 - 11 10       
6 Avrig 6 3 1 2 9 - 8 10       
7 Unirea Alba Iulia 6 2 3 1 8 - 6 9       
8 Gloria LT Cermei 6 3 0 3 8 - 12 9       
9 Școlar Reșița 6 2 2 2 11 - 8 8       
10 Hunedoara 6 2 2 2 11 - 10 8       
11 Ghiroda și Giarmata Vii 6 2 1 3 10 - 13 7       
12 Millenium Giarmata 6 2 1 3 7 - 12 7       
13 Cetate Deva 6 1 1 4 4 - 10 4       
14 Industria Galda 6 1 0 5 7 - 10 3       
15 CSM Lugoj 6 0 2 4 2 - 14 2       
16 Ocna Mureș 6 0 0 6 2 - 24 0       

 

Seria 5, etapa 25

Metalurgistul Cugir – Unirea Dej     2-0
Andrei Făgărăşanu 28, 39

Gaz Metan Mediaş 2 – Unirea Tăşnad     1-2
Sebastian Iorga 73 / Raul Silaghi 8, Krisztian Szekely 71

CS Iernut – Viitorul Ghimbav     3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0

ACS Fotbal Comuna Recea a stat.

Industria Galda – Performanţa Ighiu     3-0
Silviu Mureşan 1, 10, 51

Avântul Reghin – CFR Cluj 2      3-2
Florin Truţă 12, 42, Ionuţ Rus 37 – autogol / Adrian Şter 54 – pen., 85

Unirea Alba Iulia – Universitatea Cluj     0-7
Cristian Ene 12, Dorin Goga 41, 58, 71, Denis Hordouan 47, Andrei Cordoş 50, Valentin Lemnaru 89

FC Avrig – Sănătatea Cluj     0-0

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Csikszereda Miercurea Ciuc 6 5 0 1 20 - 4 15       
2 Comuna Recea 6 5 0 1 18 - 3 15       
3 Minaur Baia Mare 6 4 2 0 11 - 2 14       
4 Olimpic Cetate Râșnov 6 4 0 2 6 - 6 12       
5 Avântul Reghin 6 3 2 1 7 - 4 11       
6 Unirea Tăşnad 6 2 4 0 11 - 6 10       
7 Sănătatea Cluj 6 3 1 2 11 - 7 10       
8 CFR Cluj 2 6 2 3 1 12 - 7 9       
9 Odorheiu Secuiesc 6 2 2 2 11 - 13 8       
10 Gloria Bistrița 6 2 0 4 9 - 13 6       
11 MSE Târgu Mureș 6 2 0 4 9 - 14 6       
12 Sticla Arieșul Turda 6 1 2 3 7 - 10 5       
13 Unirea Dej 6 0 4 2 6 - 9 4       
14 Hărman 6 1 1 4 7 - 12 4       
15 Iernut 6 1 0 5 3 - 28 3       
16 Gaz Metan Mediaş 2 6 0 1 5 5 - 15 1       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *