Liga 3, etapa 22 respectiv 25: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 22 respectiv 25: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 25

CSM Roman – AFC Odorheiu Secuiesc    0-1
Apor Gyorgydeak 76

CSM Paşcani – Sănătatea Darabani    0-0

Avântul Valea Mărului – Bucovina Rădăuţi     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0

Metalosport Galaţi a stat.

Sporting Lieşti – Aerostar Bacău    0-4
Cătălin Vraciu 38, 55, Cornel Căinari 70 – pen., Andrei Pavel 80

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Suporter Club Oţelul Galaţi    1-1
Arthur Gyorgyi 15 / Robert Moglan 84

KSE Târgu Secuiesc – CSM Focşani     4-0
Robert Kurtuly 23, Zsolt Tanko 34, Marius Ştefănescu 62, Teodor Vlădulescu 76

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Hărman   

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 2, etapa 22

CSM Râmnicu Sărat – Delta Dobrogea Tulcea    3-2
Bogdan Bălan 15, Ionuţ Roman 30, Iulian Burghelea 51 / Alexandru Muscă 52, Eugen Gheţu 84

FC Voluntari 2 – ACSM Olteniţa    2-2
Patrick Niţă 40, Alin Tănase 50 / Silviu Rotaru 27, Ionuţ Pleşa 54

Axiopolis Sport Cernavodă – Progresul Spartac     1-2
Leonard Boiangiu 57 – autogol / Leonard Boiangiu 14, Ciprian Stanciu 48

ASSCS Farul Constanţa – Metalul Buzău    3-0
Claudiu Dragu 17, Raphael Stănescu 54, Momodou Lamin Jallow 90+2

Victoria Traian – Înainte Modelu   0-2
Constantin Clătinici 71, Ionuţ Alexa 78

Agricola Borcea – FCSB 2    4-5
Marian Şerban 13, 21 – pen., Răzvan Cazacu 62, Robert Truică Vinetovico 87 / Ion Robert 18, 84, Dumitru Cristian 24, Ovidiu Horşia 70, Theodor Botă 81

Unirea Slobozia – Sportul Chiscani     3-0
Roland Stănescu 30, Mihăiţă Năstase 88, Adrian Ghinea 90

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 26 21 4 1 93 - 26 67       
2 Progresul 1944 Spartac 26 19 5 2 77 - 28 62       
3 Unirea 04 Slobozia 26 18 3 5 93 - 36 57       
4 Axiopolis Cernavodă 26 16 4 6 65 - 27 52       
5 FCSB 2 26 14 5 7 75 - 38 47       
6 Metalul Buzău 26 14 5 7 45 - 27 47       
7 Voluntari 2 26 12 7 7 59 - 33 43       
8 Înainte Modelu 26 13 1 12 70 - 57 40       
9 CSM Râmnicu Sărat 26 9 4 13 34 - 56 31       
10 CSM Olteniţa 26 5 9 12 39 - 56 24       
11 Agricola Borcea 26 5 3 18 42 - 79 18       
12 Sportul Chiscani 26 5 3 18 22 - 80 18       
13 Delta Dobrogea Tulcea 26 3 1 22 28 - 97 10       
14 Victoria Traian 26 1 0 25 17 - 119 3       

 

Seria 3, etapa 22

Concordia Chiajna 2 – Atletic Bradu    1-2
Radu Şerban 40 / Alexandru Preda 46, 87

Flacăra Moreni – CS Mioveni 2    4-0
Alexandru Negrea 5, Iulian Drăgan 33, 35, 79

FC Aninoasa – SC Popeşti Leordeni    1-2
Adrian Nedelea 28 / Alexandru Stancu 8, Marin Luca 48

AFCM Alexandria a stat.

Petrolul Ploieşti – Voinţa Turnu Măgurele     1-3
Georgian Păun 2 / Alexandru Fotescu 45, Paul Antoche 52 – autogol, Valentin Niculae 90+3

CS Tunari – AFC Astra 2    1-3
Alin Ilin 30 / Bogdan Chipriliu 15, 60, Radu Chiriac 51

Sporting Roşiori – Viitorul Domneşti     4-2
Cosmin Cristil 44, 72, Vergiliu Velica 76, Alexandru Stan 80 / Alfredo Obreja 37 – pen., Cătălin Tănase 52

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 24 19 3 2 57 - 18 60       
2 Alexandria 24 17 5 2 59 - 16 56       
3 Voinţa Turnu Măgurele 24 17 5 2 51 - 15 56       
4 Astra 2 24 12 6 6 33 - 18 42       
5 Popeşti-Leordeni 24 11 2 11 47 - 38 35       
6 Flacăra Moreni 24 10 3 11 39 - 38 33       
7 Tunari 24 9 5 10 38 - 30 32       
8 Atletic Bradu 24 8 5 11 31 - 43 29       
9 Concordia Chiajna 2 24 7 4 13 33 - 41 25       
10 Sporting Roşiori 24 6 2 16 24 - 42 20       
11 Mioveni 2 24 6 2 16 21 - 53 20       
12 Viitorul Domneşti 24 5 3 16 25 - 83 18       
13 Aninoasa 24 4 5 15 27 - 50 17       

 

Seria 4, etapa 25

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Naţional Sebiş    2-3
Patrick Peter 34 – pen., Dragoş Coroiu 39 / Dragoş Săulescu 4, 50 – pen., Sebastian Tătulea 73

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Internaţional Băleşti     0-1
Cristian Negrea 41

CNS Cetate Deva a stat.

Gloria Lunca Teuz Cermei – ACSO Filiaşi    2-2 
L. Luca Bodri 65, Sergiu Ianc 90+3 / Ionuţ Badea 19, 29

CSM Lugoj – AFC Hermannstadt 2    6-1
Gelu Velici 17 – pen., 50, 67, Bogdan Bozian 62, 81, Sergiu Precupanu 72 / Olivian Surugiu 24

CSM Şcolar Reşita – ACS Şirineasa     1-1
Daniel Vădrariu 27 / Daniel Cocină 90+1

ACS Ghiroda – Millenium Giarmata    2-0
Alexandru Baranyi 2, 79

CS U Craiova 2 – Şoimii Lipova      4-0
Raul Baicu 27 – pen., 31, 77, Valentin Mihăilă 87

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 25

Metalurgistul Cugir – Unirea Dej     2-0
Andrei Făgărăşanu 28, 39

Gaz Metan Mediaş 2 – Unirea Tăşnad     1-2
Sebastian Iorga 73 / Raul Silaghi 8, Krisztian Szekely 71

CS Iernut – Viitorul Ghimbav     3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0

ACS Fotbal Comuna Recea a stat.

Industria Galda – Performanţa Ighiu     3-0
Silviu Mureşan 1, 10, 51

Avântul Reghin – CFR Cluj 2      3-2
Florin Truţă 12, 42, Ionuţ Rus 37 – autogol / Adrian Şter 54 – pen., 85

Unirea Alba Iulia – Universitatea Cluj     0-7
Cristian Ene 12, Dorin Goga 41, 58, 71, Denis Hordouan 47, Andrei Cordoş 50, Valentin Lemnaru 89

FC Avrig – Sănătatea Cluj     0-0

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *