Liga 3, etapa 23 respectiv 26: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 23 respectiv 26: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 26

AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-3
Arthur Gyorgyi 4, Eder Gonzalez 19, 21

Metalosport Galaţi – CSM Paşcani         0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile

Sănătatea Darabani – Avântul Valea Mărului       3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Aerostar Bacău a stat.

Bucovina Rădăuţi – KSE Târgu Secuiesc    5-1
Ionel Stoian 18 – pen., Iulian Ionesi 30, Daniel Bălan 31, Radu Ungureanu 75, Cristinel Timiş 90+2 / Gothard Gajdo 82

CSM Focşani – CSM Roman    2-1
Mădălin Predoiu 47, Ionuţ Manu 74 / Constantin Crăciun 65

Suporter Club Oţelul Galaţi – Olimpic Cetate Râşnov    2-0
George Cîrjan 23, 68

AFC Hărman – Sporting Lieşti     5-2
Paul Mitrică 20, 78, Daniel Paraschiv 44, 70, 75 / Ionuţ Constantinescu 64, Andrei Mihu 84

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 2, etapa 23

Sportul Chiscani – FC Voluntari 2    2-3
Marius Coman 7, 53 / Alin Tănase 63, Vlad Gâţă 84, Adelin Pârcălabu 88

FCSB 2 – Victoria Traian    7-1
Ştefan Cană 2, Cristian Dumitru 3, 32, Ovidiu Horşia 17, Mihailo Mitrov 27, 87, Iulian Ciubotaru 59 / Alin Martinescu 66

Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat   2-0
Valentin Lungoci 3, Ionuţ Radu 63

Delta Dobrogea Tulcea – Progresul Spartac    3-5
Andrei Ioniţă 45+2 – pen., Robert Pîslaru 74, Robert Enache 90 / George Apostol 20, Ciprian Stanciu 30, 76, 82, Alexandru Nechita 58

Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă    2-1
Mihăiţă Năstase 8, Adrian Gherasim 35 / Ricardo Mihalache 30 – pen.

ACSM Olteniţa – Agricola Borcea    2-0
Andrei Moise 6, Ilie Dumitrescu 76

Înainte Modelu – ASSCS Farul Constanţa     2-5
Ionuţ Alexa 6, Cătălin Buliga 17 / Claudiu Dragu 3 – pen., 62, Raphael Stănescu 30, 56, Vasile Şicu 80

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 26 21 4 1 93 - 26 67       
2 Progresul 1944 Spartac 26 19 5 2 77 - 28 62       
3 Unirea 04 Slobozia 26 18 3 5 93 - 36 57       
4 Axiopolis Cernavodă 26 16 4 6 65 - 27 52       
5 FCSB 2 26 14 5 7 75 - 38 47       
6 Metalul Buzău 26 14 5 7 45 - 27 47       
7 Voluntari 2 26 12 7 7 59 - 33 43       
8 Înainte Modelu 26 13 1 12 70 - 57 40       
9 CSM Râmnicu Sărat 26 9 4 13 34 - 56 31       
10 CSM Olteniţa 26 5 9 12 39 - 56 24       
11 Agricola Borcea 26 5 3 18 42 - 79 18       
12 Sportul Chiscani 26 5 3 18 22 - 80 18       
13 Delta Dobrogea Tulcea 26 3 1 22 28 - 97 10       
14 Victoria Traian 26 1 0 25 17 - 119 3       

 

Seria 3, etapa 23

Viitorul Domneşti – FC Aninoasa    2-1
V. Stan 42, Alfredo Obreja 90+4 / Sorin Pahonţu 90+6

AFC Astra 2 – Flacăra Moreni   2-1
Bogdan Chipirliu 20, 48 / Laurenţiu Plăcintă 6

CS Mioveni 2 – Concordia Chiajna 2   2-1
Georgian Mormolea 11, Adelin Voinescu 27 / Denis Iliescu 90

Atletic Bradu – Petrolul Ploieşti   1-4
Alexandru Preda 38 / Georgian Păun 22, 72, Sergiu Arnăutu 36, Nini Popescu 87

Sporting Roşiori a stat.

SC Popeşti Leordeni – CS Tunari    1-1
Angelo Anghelini 56 / Alin Ilin 19
Voinţa Turnu Măgurele – AFCM Alexandria     2-2
Alexandru Fotescu 21, Valentin Nicolae 87 / Cosmin Căpăţînă 24, Eduard Sârbu 27

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 24 19 3 2 57 - 18 60       
2 Alexandria 24 17 5 2 59 - 16 56       
3 Voinţa Turnu Măgurele 24 17 5 2 51 - 15 56       
4 Astra 2 24 12 6 6 33 - 18 42       
5 Popeşti-Leordeni 24 11 2 11 47 - 38 35       
6 Flacăra Moreni 24 10 3 11 39 - 38 33       
7 Tunari 24 9 5 10 38 - 30 32       
8 Atletic Bradu 24 8 5 11 31 - 43 29       
9 Concordia Chiajna 2 24 7 4 13 33 - 41 25       
10 Sporting Roşiori 24 6 2 16 24 - 42 20       
11 Mioveni 2 24 6 2 16 21 - 53 20       
12 Viitorul Domneşti 24 5 3 16 25 - 83 18       
13 Aninoasa 24 4 5 15 27 - 50 17       

 

Seria 4, etapa 26

ACSO Filiaşi – CS U Craiova 2    3-3
Cătălin Dinu 41, 58, 88 / Jovan Markovic 16, Lucian Buzan 64, Luis Niţu 84

Şoimii Lipova – ACS Ghiroda    4-1
Kevin Trabalka 29, Andrei Vasinc 41, 90, Vlad Filimon 43 / Lucian Gavriluţă 59

Millenium Giarmata – CSM Şcolar Reşita    1-2
Mircea Stupu 20 / Ionuţ Puţanu 78, Daniel Ene 86

CNS Cetate Deva – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    11-1
Marius Lupu 17, Adrian Bedea 23, Laurenţiu Moţ 34, Codrin Coteţ 47, Romică David 48, 55, 61, Eduard Cornea 65, 68, Robert Cristian 80, 90 / Takenori Kawagoe 49

Naţional Sebiş – CSM Lugoj    2-1
Dragoş Săulescu 7, Rareş Pintea 62 / Gelu Velici 40 – pen.

AFC Hermannstadt 2 – Gloria Lunca Teuz Cermei    2-2
George Monea 41, 52 – pen. / Andrei Sulea 31, Dumitru Copil 65

ACS Şirineasa a stat.

Internaţional Băleşti – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara      1-3
Marius Budică 30 / Dragoş Coroiu 52, Patrick Peter 63, Sorin Burghele 89

 

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 26

Performanţa Ighiu – FC Avrig    1-1
Claudiu Oara 60 – pen. / Marius Cosovan 82

Sănătatea Cluj – CS Iernut    7-1
Daniel Bria 34, Andrei Ceaca 39, 50, Costi Gârjoabă 56, Dănuţ Cozma 58, Adrian Lupu 60, Yuh Joel 85 / Kovacs Tihamer 77

CFR Cluj 2 – Industria Galda    4-1
Adrian Şter 24 – pen., Marius Coman 32, 45+2, Daniel Pîrv 73 / M. Lupşan 60 – pen.

Viitorul Ghimbav – Unirea Alba Iulia         0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Metalurgistul Cugir a stat.

Unirea Tăşnad – ACS Fotbal Comuna Recea    0-1
Romario Rus 17

Unirea Dej – Avântul Reghin     2-1
Darius Hîmpea 85, Patrick Popescu 90+2 / Andrei Moldovan 43

Universitatea Cluj – Gaz Metan Mediaş 2     7-0
Cristian Ene 8, 38, Iuliu Haţiegan 19, 40, Victor Manu 61, Valentin Lemnaru 84, Octavian Ursu 88

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *