Liga 3, etapa 23 respectiv 26: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 23 respectiv 26: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 26

AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-3
Arthur Gyorgyi 4, Eder Gonzalez 19, 21

Metalosport Galaţi – CSM Paşcani         0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile

Sănătatea Darabani – Avântul Valea Mărului       3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Aerostar Bacău a stat.

Bucovina Rădăuţi – KSE Târgu Secuiesc    5-1
Ionel Stoian 18 – pen., Iulian Ionesi 30, Daniel Bălan 31, Radu Ungureanu 75, Cristinel Timiş 90+2 / Gothard Gajdo 82

CSM Focşani – CSM Roman    2-1
Mădălin Predoiu 47, Ionuţ Manu 74 / Constantin Crăciun 65

Suporter Club Oţelul Galaţi – Olimpic Cetate Râşnov    2-0
George Cîrjan 23, 68

AFC Hărman – Sporting Lieşti     5-2
Paul Mitrică 20, 78, Daniel Paraschiv 44, 70, 75 / Ionuţ Constantinescu 64, Andrei Mihu 84

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Oțelul Galaţi 6 5 1 0 13 - 0 16       
2 Gloria Buzău 6 4 2 0 14 - 5 14       
3 CSM Focşani 6 4 2 0 8 - 2 14       
4 KSE Târgu Secuiesc 6 4 0 2 14 - 7 12       
5 Bucovina Rădăuți 6 4 0 2 9 - 6 12       
6 Știința Miroslava 6 3 1 2 8 - 9 10       
7 Sporting Lieşti 6 3 0 3 10 - 7 9       
8 Ceahlăul Piatra Neamț 6 3 0 3 7 - 5 9       
9 Metalul Buzău 6 2 2 2 5 - 7 8       
10 Foresta Suceava 5 2 1 2 8 - 7 7       
11 CSM Râmnicu Sărat 6 1 3 2 8 - 6 6       
12 Sănătatea Darabani 6 2 0 4 6 - 17 6       
13 CSM Pașcani 6 1 1 4 3 - 10 4       
14 Șomuz Fălticeni 6 1 1 4 1 - 8 4       
15 CSM Roman 6 1 0 5 4 - 14 3       
16 FC Botoșani II 5 0 0 5 2 - 10 0       

 

Seria 2, etapa 23

Sportul Chiscani – FC Voluntari 2    2-3
Marius Coman 7, 53 / Alin Tănase 63, Vlad Gâţă 84, Adelin Pârcălabu 88

FCSB 2 – Victoria Traian    7-1
Ştefan Cană 2, Cristian Dumitru 3, 32, Ovidiu Horşia 17, Mihailo Mitrov 27, 87, Iulian Ciubotaru 59 / Alin Martinescu 66

Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat   2-0
Valentin Lungoci 3, Ionuţ Radu 63

Delta Dobrogea Tulcea – Progresul Spartac    3-5
Andrei Ioniţă 45+2 – pen., Robert Pîslaru 74, Robert Enache 90 / George Apostol 20, Ciprian Stanciu 30, 76, 82, Alexandru Nechita 58

Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă    2-1
Mihăiţă Năstase 8, Adrian Gherasim 35 / Ricardo Mihalache 30 – pen.

ACSM Olteniţa – Agricola Borcea    2-0
Andrei Moise 6, Ilie Dumitrescu 76

Înainte Modelu – ASSCS Farul Constanţa     2-5
Ionuţ Alexa 6, Cătălin Buliga 17 / Claudiu Dragu 3 – pen., 62, Raphael Stănescu 30, 56, Vasile Şicu 80

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 FC Rapid 6 5 1 0 14 - 3 16       
2 Unirea 04 Slobozia 6 5 1 0 18 - 8 16       
3 Agricola Borcea 6 5 0 1 14 - 9 15       
4 Afumați 5 4 1 0 19 - 6 13       
5 Popești Leordeni 6 4 1 1 10 - 6 13       
6 Tunari 6 2 3 1 12 - 5 9       
7 Făurei 6 2 1 3 5 - 8 7       
8 CSM Olteniţa 3 2 0 1 6 - 3 6     
9 Axiopolis Cernavodă 5 1 3 1 5 - 5 6       
10 Înainte Modelu 5 2 0 3 5 - 7 6       
11 Medgidia 5 2 0 3 5 - 12 6       
12 Sportul Chiscani 6 1 2 3 5 - 8 5       
13 Progresul 1944 Spartac 6 1 1 4 6 - 9 4       
14 FCSB 2 6 1 0 5 12 - 19 3       
15 Oltenița 2 0 2 0 1 - 1 2     
16 Bragadiru 5 0 0 5 2 - 9 0       
17 Delta Dobrogea Tulcea 6 0 0 6 0 - 21 0       

 

Seria 3, etapa 23

Viitorul Domneşti – FC Aninoasa    2-1
V. Stan 42, Alfredo Obreja 90+4 / Sorin Pahonţu 90+6

AFC Astra 2 – Flacăra Moreni   2-1
Bogdan Chipirliu 20, 48 / Laurenţiu Plăcintă 6

CS Mioveni 2 – Concordia Chiajna 2   2-1
Georgian Mormolea 11, Adelin Voinescu 27 / Denis Iliescu 90

Atletic Bradu – Petrolul Ploieşti   1-4
Alexandru Preda 38 / Georgian Păun 22, 72, Sergiu Arnăutu 36, Nini Popescu 87

Sporting Roşiori a stat.

SC Popeşti Leordeni – CS Tunari    1-1
Angelo Anghelini 56 / Alin Ilin 19
Voinţa Turnu Măgurele – AFCM Alexandria     2-2
Alexandru Fotescu 21, Valentin Nicolae 87 / Cosmin Căpăţînă 24, Eduard Sârbu 27

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 U Craiova 7 4 3 1 12 - 7 15       
2 Astra II 5 4 1 0 13 - 2 13       
3 Unirea Bașcov 6 4 1 1 11 - 3 13       
4 ACSO Filiași 6 4 1 1 10 - 6 13       
5 Turnu Măgurele 6 3 3 0 13 - 4 12       
6 Municipal Brașov 6 4 0 2 8 - 5 12       
7 Flacăra Horezu 6 3 2 1 10 - 4 11       
8 FC Pucioasa 6 3 1 2 9 - 6 10       
9 Voluntari II 6 3 1 2 7 - 7 10       
10 Alexandria 6 2 2 2 13 - 8 8       
11 Hermannstadt II 5 1 2 2 6 - 9 5       
12 CSU Craiova II 5 1 1 2 6 - 6 4       
13 Sporting Roşiori 6 0 2 4 7 - 14 2       
14 Flacăra Moreni 6 0 1 5 1 - 9 1       
15 Atletic Bradu 6 0 1 5 3 - 15 1       
16 Viitorul Domneşti 6 0 0 6 2 - 26 0       

 

Seria 4, etapa 26

ACSO Filiaşi – CS U Craiova 2    3-3
Cătălin Dinu 41, 58, 88 / Jovan Markovic 16, Lucian Buzan 64, Luis Niţu 84

Şoimii Lipova – ACS Ghiroda    4-1
Kevin Trabalka 29, Andrei Vasinc 41, 90, Vlad Filimon 43 / Lucian Gavriluţă 59

Millenium Giarmata – CSM Şcolar Reşita    1-2
Mircea Stupu 20 / Ionuţ Puţanu 78, Daniel Ene 86

CNS Cetate Deva – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    11-1
Marius Lupu 17, Adrian Bedea 23, Laurenţiu Moţ 34, Codrin Coteţ 47, Romică David 48, 55, 61, Eduard Cornea 65, 68, Robert Cristian 80, 90 / Takenori Kawagoe 49

Naţional Sebiş – CSM Lugoj    2-1
Dragoş Săulescu 7, Rareş Pintea 62 / Gelu Velici 40 – pen.

AFC Hermannstadt 2 – Gloria Lunca Teuz Cermei    2-2
George Monea 41, 52 – pen. / Andrei Sulea 31, Dumitru Copil 65

ACS Şirineasa a stat.

Internaţional Băleşti – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara      1-3
Marius Budică 30 / Dragoş Coroiu 52, Patrick Peter 63, Sorin Burghele 89

 

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Șoimii Lipova 6 6 0 0 26 - 6 18       
2 Crișul Chișineu-Criș 6 4 2 0 20 - 6 14       
3 Dumbrăvița 6 4 1 1 18 - 12 13       
4 Metalurgistul Cugir 6 3 3 0 14 - 8 12       
5 Național Sebiș 6 3 1 2 13 - 11 10       
6 Avrig 6 3 1 2 9 - 8 10       
7 Unirea Alba Iulia 6 2 3 1 8 - 6 9       
8 Gloria LT Cermei 6 3 0 3 8 - 12 9       
9 Școlar Reșița 6 2 2 2 11 - 8 8       
10 Hunedoara 6 2 2 2 11 - 10 8       
11 Ghiroda și Giarmata Vii 6 2 1 3 10 - 13 7       
12 Millenium Giarmata 6 2 1 3 7 - 12 7       
13 Cetate Deva 6 1 1 4 4 - 10 4       
14 Industria Galda 6 1 0 5 7 - 10 3       
15 CSM Lugoj 6 0 2 4 2 - 14 2       
16 Ocna Mureș 6 0 0 6 2 - 24 0       

 

Seria 5, etapa 26

Performanţa Ighiu – FC Avrig    1-1
Claudiu Oara 60 – pen. / Marius Cosovan 82

Sănătatea Cluj – CS Iernut    7-1
Daniel Bria 34, Andrei Ceaca 39, 50, Costi Gârjoabă 56, Dănuţ Cozma 58, Adrian Lupu 60, Yuh Joel 85 / Kovacs Tihamer 77

CFR Cluj 2 – Industria Galda    4-1
Adrian Şter 24 – pen., Marius Coman 32, 45+2, Daniel Pîrv 73 / M. Lupşan 60 – pen.

Viitorul Ghimbav – Unirea Alba Iulia         0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Metalurgistul Cugir a stat.

Unirea Tăşnad – ACS Fotbal Comuna Recea    0-1
Romario Rus 17

Unirea Dej – Avântul Reghin     2-1
Darius Hîmpea 85, Patrick Popescu 90+2 / Andrei Moldovan 43

Universitatea Cluj – Gaz Metan Mediaş 2     7-0
Cristian Ene 8, 38, Iuliu Haţiegan 19, 40, Victor Manu 61, Valentin Lemnaru 84, Octavian Ursu 88

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Csikszereda Miercurea Ciuc 6 5 0 1 20 - 4 15       
2 Comuna Recea 6 5 0 1 18 - 3 15       
3 Minaur Baia Mare 6 4 2 0 11 - 2 14       
4 Olimpic Cetate Râșnov 6 4 0 2 6 - 6 12       
5 Avântul Reghin 6 3 2 1 7 - 4 11       
6 Unirea Tăşnad 6 2 4 0 11 - 6 10       
7 Sănătatea Cluj 6 3 1 2 11 - 7 10       
8 CFR Cluj 2 6 2 3 1 12 - 7 9       
9 Odorheiu Secuiesc 6 2 2 2 11 - 13 8       
10 Gloria Bistrița 6 2 0 4 9 - 13 6       
11 MSE Târgu Mureș 6 2 0 4 9 - 14 6       
12 Sticla Arieșul Turda 6 1 2 3 7 - 10 5       
13 Unirea Dej 6 0 4 2 6 - 9 4       
14 Hărman 6 1 1 4 7 - 12 4       
15 Iernut 6 1 0 5 3 - 28 3       
16 Gaz Metan Mediaş 2 6 0 1 5 5 - 15 1       

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *