Liga 3, etapa 24 respectiv 28: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 24 respectiv 28: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 28

CSM Paşcani – KSE Târgu Secuiesc     1-6

Irinel Patraşcu 28 / Attila Rancz 12, Benjamin Bagoly 20, 69, Marius Ştefănescu 72, 79, 83

AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Lieşti    2-1

Apor Györgydeák 4, Bogdan Dumitru 83 – aut. / Claudiu Zaharia 88 – pen.

Metalosport Galaţi – Avântul Valea Mărului nu se dispută.    

Suporter Club Oţelul Galaţi stă.

Sănătatea Darabani – CSM Roman    3-5

Robert Grumezescu 4, 17, Adrian Nicorici 35 / Iosif Netbai 6, 73 – pen., Constantin Crăciun 32, 89, Marian Marin 67

Bucovina Rădăuţi – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-1

Vasile Viţu 90 – aut.

CSM Focşani – Olimpic Cetate Râşnov    1-0

Remus Popa 74

AFC Hărman – Aerostar Bacău     3-4

Paul Mitrică 4, Mugurel Buga 35 – pen., 74 / Alessandro Masella 17, Adrian Hurdubei 43, Cătălin Vraciu 44, Alexandru Roşca 75

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 2, etapa 24

Axiopolis Sport Cernavodă – Delta Dobrogea Tulcea   8-0

Cătălin Creţu 17, Gheorghe Andrescu 37, Nicolae Moise 45+1, Leonard Gheorghe 55, Richardo Mihalache 65, Marius Fotescu 69, Ciprian Loloţ 79, David Şerban 89 – pen.

CSM Râmnicu Sărat – Înainte Modelu    4-1

Bogdan Bălan 16, 42, Iulian Burghelea 30, Ştefan Creţu 87 / Daniel Gheorghe 51

FC Voluntari 2 – Unirea Slobozia     1-1

Mario Dumitru 90+1 – pen. / Rareş Petruţ-Pop 2 – aut.

Progresul Spartac – Metalul Buzău    3-0

Ionuţ Tudorache 8, Victor Militaru 46, Leonard Boiangiu 77

ASSCS Farul Constanţa – FCSB 2    3-2

Claudiu Dragu 27, Ionuţ Florea 45, Vasile Şicu 52 / Ştefan Pacionel 59, Marian Botezatu 68

Victoria Traian – ACSM Olteniţa    1-6

Costel Roşu 53 – pen. / Gigel Bordei 2 – aut., Marian Stoica 20, Bogdan Moise 23, 35, 38, Andrei Pleşa 45

Agricola Borcea – Sportul Chiscani      3-1

Ilie Gaţă 43, 86 – pen., Răzvan Cazacu 77 / Gigel Costache 55 – pen.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 26 21 4 1 93 - 26 67       
2 Progresul 1944 Spartac 26 19 5 2 77 - 28 62       
3 Unirea 04 Slobozia 26 18 3 5 93 - 36 57       
4 Axiopolis Cernavodă 26 16 4 6 65 - 27 52       
5 FCSB 2 26 14 5 7 75 - 38 47       
6 Metalul Buzău 26 14 5 7 45 - 27 47       
7 Voluntari 2 26 12 7 7 59 - 33 43       
8 Înainte Modelu 26 13 1 12 70 - 57 40       
9 CSM Râmnicu Sărat 26 9 4 13 34 - 56 31       
10 CSM Olteniţa 26 5 9 12 39 - 56 24       
11 Agricola Borcea 26 5 3 18 42 - 79 18       
12 Sportul Chiscani 26 5 3 18 22 - 80 18       
13 Delta Dobrogea Tulcea 26 3 1 22 28 - 97 10       
14 Victoria Traian 26 1 0 25 17 - 119 3       

 

Seria 3, etapa 24

AFCM Alexandria – Atletic Bradu    6-0

Tiberiu Calofir 28, 64 – pen., Florin Radu 69, Cosmin Căpăţînă 70, Adelin Barbălată 72, 86

Concordia Chiajna 2 – AFC Astra 2    0-1

Gabriel Şerban 63

Flacăra Moreni – SC Popeşti Leordeni    3-1

Mihai Plăcintă 32 – pen., Alin Neguţ 33, Alexandru Negrea 62 / Leonard Dobre 79

Voinţa Turnu Măgurele stă.

Petrolul Ploieşti – CS Mioveni 2   3-1

Marius Chindriş 40, Nini Popescu 62, Mihai Velisar 72 / Ovidiu Comănescu 21

CS Tunari – Viitorul Domneşti    12-0

Florin Iordache 20, George Ivan 23, Ionuţ Pădineanu 26, Alin Ilin 43, 54, 61, 79, 86, Alexandru Mărgărit 64, Alexandru Neculai 66, Claudiu Zamfir 68, Remus Diaconu 84

FC Aninoasa – Sporting Roşiori      3-2

Alin Leotescu 41, Cosmin Dinu 69, Ionuţ Maican 85 / Sorin Pahonţu 4 – aut., Leonard Brânceanu 12

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 24 19 3 2 57 - 18 60       
2 Alexandria 24 17 5 2 59 - 16 56       
3 Voinţa Turnu Măgurele 24 17 5 2 51 - 15 56       
4 Astra 2 24 12 6 6 33 - 18 42       
5 Popeşti-Leordeni 24 11 2 11 47 - 38 35       
6 Flacăra Moreni 24 10 3 11 39 - 38 33       
7 Tunari 24 9 5 10 38 - 30 32       
8 Atletic Bradu 24 8 5 11 31 - 43 29       
9 Concordia Chiajna 2 24 7 4 13 33 - 41 25       
10 Sporting Roşiori 24 6 2 16 24 - 42 20       
11 Mioveni 2 24 6 2 16 21 - 53 20       
12 Viitorul Domneşti 24 5 3 16 25 - 83 18       
13 Aninoasa 24 4 5 15 27 - 50 17       

 

Seria 4, etapa 28

ACSO Filiaşi – ACS Ghiroda    1-0

Ionel Dinu 22

Millenium Giarmata – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    3-0

Mircea Stupu 24, Michel Rosenblum 70, Claudiu Ghighilicea 80

CNS Cetate Deva – CSM Lugoj    1-2

Ionuţ Tătaru 11 / Gelu Velici 31, 56

Naţional Sebiş – AFC Hermannstadt 2    2-0

Dragoş Săulescu 41, Cristian Onţel 75

Şoimii Lipova a stat.

CS U Craiova 2 – CSM Şcolar Reşita    0-2

Cristian Costin 41, 45

ACS Şirineasa – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    7-1

Marian Stoenac 15, Mansour Gueye 19, 75, Dudu Drugă 56, Georgian Honciu 80, Albert Voinea 90+2, Ovidiu Vezan 90+3 / Patrick Peter 41 – pen.

Internaţional Băleşti – Gloria Lunca Teuz Cermei     0-0

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 28

Performanţa Ighiu – CS Iernut    6-2

Florin Hidişan 9, Răzvan Fetiţa 21, 25, 54, Cătălin Tineiu 45, Claudiu Oara 62 / Arnold Szilagyi 23, Adrian Pop Solovătru 37

Sănătatea Cluj – Gaz Metan Mediaş 2    2-1

Cosmin Tilincă 28, Eduard Avram 35 – aut. / Edinho Júnior 56

Viitorul Ghimbav – ACS Fotbal Comuna Recea        0-3

Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului 3-0.

Industria Galda a stat.

FC Avrig – Unirea Alba Iulia    4-0

Marius Cosovan 7, 23, Adrian Cîrstean 45, Ionuţ Bărculeţ 53

Universitatea Cluj – Metalurgistul Cugir    3-2

Octavian Ursu 21, 50, Mihai Onicaş 57 / Marian Codrea 13, Andrei Făgărăşanu 71

Unirea Tăşnad – Avântul Reghin    3-1

Adrian Ciul 35, Krisztian Szekely 53, Raul Ştef 80 / Darius Bogăţan 87

Unirea Dej – CFR Cluj 2      1-3

Ioan Podină 36 / Mihai Kereki 8, 57, Marius Coman 72

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *