Liga 3, etapa 24 respectiv 28: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 24 respectiv 28: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 28

CSM Paşcani – KSE Târgu Secuiesc     1-6

Irinel Patraşcu 28 / Attila Rancz 12, Benjamin Bagoly 20, 69, Marius Ştefănescu 72, 79, 83

AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Lieşti    2-1

Apor Györgydeák 4, Bogdan Dumitru 83 – aut. / Claudiu Zaharia 88 – pen.

Metalosport Galaţi – Avântul Valea Mărului nu se dispută.    

Suporter Club Oţelul Galaţi stă.

Sănătatea Darabani – CSM Roman    3-5

Robert Grumezescu 4, 17, Adrian Nicorici 35 / Iosif Netbai 6, 73 – pen., Constantin Crăciun 32, 89, Marian Marin 67

Bucovina Rădăuţi – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-1

Vasile Viţu 90 – aut.

CSM Focşani – Olimpic Cetate Râşnov    1-0

Remus Popa 74

AFC Hărman – Aerostar Bacău     3-4

Paul Mitrică 4, Mugurel Buga 35 – pen., 74 / Alessandro Masella 17, Adrian Hurdubei 43, Cătălin Vraciu 44, Alexandru Roşca 75

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Oțelul Galaţi 6 5 1 0 13 - 0 16       
2 Gloria Buzău 6 4 2 0 14 - 5 14       
3 CSM Focşani 6 4 2 0 8 - 2 14       
4 KSE Târgu Secuiesc 6 4 0 2 14 - 7 12       
5 Bucovina Rădăuți 6 4 0 2 9 - 6 12       
6 Știința Miroslava 6 3 1 2 8 - 9 10       
7 Sporting Lieşti 6 3 0 3 10 - 7 9       
8 Ceahlăul Piatra Neamț 6 3 0 3 7 - 5 9       
9 Metalul Buzău 6 2 2 2 5 - 7 8       
10 Foresta Suceava 5 2 1 2 8 - 7 7       
11 CSM Râmnicu Sărat 6 1 3 2 8 - 6 6       
12 Sănătatea Darabani 6 2 0 4 6 - 17 6       
13 CSM Pașcani 6 1 1 4 3 - 10 4       
14 Șomuz Fălticeni 6 1 1 4 1 - 8 4       
15 CSM Roman 6 1 0 5 4 - 14 3       
16 FC Botoșani II 5 0 0 5 2 - 10 0       

 

Seria 2, etapa 24

Axiopolis Sport Cernavodă – Delta Dobrogea Tulcea   8-0

Cătălin Creţu 17, Gheorghe Andrescu 37, Nicolae Moise 45+1, Leonard Gheorghe 55, Richardo Mihalache 65, Marius Fotescu 69, Ciprian Loloţ 79, David Şerban 89 – pen.

CSM Râmnicu Sărat – Înainte Modelu    4-1

Bogdan Bălan 16, 42, Iulian Burghelea 30, Ştefan Creţu 87 / Daniel Gheorghe 51

FC Voluntari 2 – Unirea Slobozia     1-1

Mario Dumitru 90+1 – pen. / Rareş Petruţ-Pop 2 – aut.

Progresul Spartac – Metalul Buzău    3-0

Ionuţ Tudorache 8, Victor Militaru 46, Leonard Boiangiu 77

ASSCS Farul Constanţa – FCSB 2    3-2

Claudiu Dragu 27, Ionuţ Florea 45, Vasile Şicu 52 / Ştefan Pacionel 59, Marian Botezatu 68

Victoria Traian – ACSM Olteniţa    1-6

Costel Roşu 53 – pen. / Gigel Bordei 2 – aut., Marian Stoica 20, Bogdan Moise 23, 35, 38, Andrei Pleşa 45

Agricola Borcea – Sportul Chiscani      3-1

Ilie Gaţă 43, 86 – pen., Răzvan Cazacu 77 / Gigel Costache 55 – pen.

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 FC Rapid 6 5 1 0 14 - 3 16       
2 Unirea 04 Slobozia 6 5 1 0 18 - 8 16       
3 Agricola Borcea 6 5 0 1 14 - 9 15       
4 Afumați 5 4 1 0 19 - 6 13       
5 Popești Leordeni 6 4 1 1 10 - 6 13       
6 Tunari 6 2 3 1 12 - 5 9       
7 Făurei 6 2 1 3 5 - 8 7       
8 CSM Olteniţa 3 2 0 1 6 - 3 6     
9 Axiopolis Cernavodă 5 1 3 1 5 - 5 6       
10 Înainte Modelu 5 2 0 3 5 - 7 6       
11 Medgidia 5 2 0 3 5 - 12 6       
12 Sportul Chiscani 6 1 2 3 5 - 8 5       
13 Progresul 1944 Spartac 6 1 1 4 6 - 9 4       
14 FCSB 2 6 1 0 5 12 - 19 3       
15 Oltenița 2 0 2 0 1 - 1 2     
16 Bragadiru 5 0 0 5 2 - 9 0       
17 Delta Dobrogea Tulcea 6 0 0 6 0 - 21 0       

 

Seria 3, etapa 24

AFCM Alexandria – Atletic Bradu    6-0

Tiberiu Calofir 28, 64 – pen., Florin Radu 69, Cosmin Căpăţînă 70, Adelin Barbălată 72, 86

Concordia Chiajna 2 – AFC Astra 2    0-1

Gabriel Şerban 63

Flacăra Moreni – SC Popeşti Leordeni    3-1

Mihai Plăcintă 32 – pen., Alin Neguţ 33, Alexandru Negrea 62 / Leonard Dobre 79

Voinţa Turnu Măgurele stă.

Petrolul Ploieşti – CS Mioveni 2   3-1

Marius Chindriş 40, Nini Popescu 62, Mihai Velisar 72 / Ovidiu Comănescu 21

CS Tunari – Viitorul Domneşti    12-0

Florin Iordache 20, George Ivan 23, Ionuţ Pădineanu 26, Alin Ilin 43, 54, 61, 79, 86, Alexandru Mărgărit 64, Alexandru Neculai 66, Claudiu Zamfir 68, Remus Diaconu 84

FC Aninoasa – Sporting Roşiori      3-2

Alin Leotescu 41, Cosmin Dinu 69, Ionuţ Maican 85 / Sorin Pahonţu 4 – aut., Leonard Brânceanu 12

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 U Craiova 7 4 3 1 12 - 7 15       
2 Astra II 5 4 1 0 13 - 2 13       
3 Unirea Bașcov 6 4 1 1 11 - 3 13       
4 ACSO Filiași 6 4 1 1 10 - 6 13       
5 Turnu Măgurele 6 3 3 0 13 - 4 12       
6 Municipal Brașov 6 4 0 2 8 - 5 12       
7 Flacăra Horezu 6 3 2 1 10 - 4 11       
8 FC Pucioasa 6 3 1 2 9 - 6 10       
9 Voluntari II 6 3 1 2 7 - 7 10       
10 Alexandria 6 2 2 2 13 - 8 8       
11 Hermannstadt II 5 1 2 2 6 - 9 5       
12 CSU Craiova II 5 1 1 2 6 - 6 4       
13 Sporting Roşiori 6 0 2 4 7 - 14 2       
14 Flacăra Moreni 6 0 1 5 1 - 9 1       
15 Atletic Bradu 6 0 1 5 3 - 15 1       
16 Viitorul Domneşti 6 0 0 6 2 - 26 0       

 

Seria 4, etapa 28

ACSO Filiaşi – ACS Ghiroda    1-0

Ionel Dinu 22

Millenium Giarmata – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    3-0

Mircea Stupu 24, Michel Rosenblum 70, Claudiu Ghighilicea 80

CNS Cetate Deva – CSM Lugoj    1-2

Ionuţ Tătaru 11 / Gelu Velici 31, 56

Naţional Sebiş – AFC Hermannstadt 2    2-0

Dragoş Săulescu 41, Cristian Onţel 75

Şoimii Lipova a stat.

CS U Craiova 2 – CSM Şcolar Reşita    0-2

Cristian Costin 41, 45

ACS Şirineasa – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    7-1

Marian Stoenac 15, Mansour Gueye 19, 75, Dudu Drugă 56, Georgian Honciu 80, Albert Voinea 90+2, Ovidiu Vezan 90+3 / Patrick Peter 41 – pen.

Internaţional Băleşti – Gloria Lunca Teuz Cermei     0-0

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Șoimii Lipova 6 6 0 0 26 - 6 18       
2 Crișul Chișineu-Criș 6 4 2 0 20 - 6 14       
3 Dumbrăvița 6 4 1 1 18 - 12 13       
4 Metalurgistul Cugir 6 3 3 0 14 - 8 12       
5 Național Sebiș 6 3 1 2 13 - 11 10       
6 Avrig 6 3 1 2 9 - 8 10       
7 Unirea Alba Iulia 6 2 3 1 8 - 6 9       
8 Gloria LT Cermei 6 3 0 3 8 - 12 9       
9 Școlar Reșița 6 2 2 2 11 - 8 8       
10 Hunedoara 6 2 2 2 11 - 10 8       
11 Ghiroda și Giarmata Vii 6 2 1 3 10 - 13 7       
12 Millenium Giarmata 6 2 1 3 7 - 12 7       
13 Cetate Deva 6 1 1 4 4 - 10 4       
14 Industria Galda 6 1 0 5 7 - 10 3       
15 CSM Lugoj 6 0 2 4 2 - 14 2       
16 Ocna Mureș 6 0 0 6 2 - 24 0       

 

Seria 5, etapa 28

Performanţa Ighiu – CS Iernut    6-2

Florin Hidişan 9, Răzvan Fetiţa 21, 25, 54, Cătălin Tineiu 45, Claudiu Oara 62 / Arnold Szilagyi 23, Adrian Pop Solovătru 37

Sănătatea Cluj – Gaz Metan Mediaş 2    2-1

Cosmin Tilincă 28, Eduard Avram 35 – aut. / Edinho Júnior 56

Viitorul Ghimbav – ACS Fotbal Comuna Recea        0-3

Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului 3-0.

Industria Galda a stat.

FC Avrig – Unirea Alba Iulia    4-0

Marius Cosovan 7, 23, Adrian Cîrstean 45, Ionuţ Bărculeţ 53

Universitatea Cluj – Metalurgistul Cugir    3-2

Octavian Ursu 21, 50, Mihai Onicaş 57 / Marian Codrea 13, Andrei Făgărăşanu 71

Unirea Tăşnad – Avântul Reghin    3-1

Adrian Ciul 35, Krisztian Szekely 53, Raul Ştef 80 / Darius Bogăţan 87

Unirea Dej – CFR Cluj 2      1-3

Ioan Podină 36 / Mihai Kereki 8, 57, Marius Coman 72

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Csikszereda Miercurea Ciuc 6 5 0 1 20 - 4 15       
2 Comuna Recea 6 5 0 1 18 - 3 15       
3 Minaur Baia Mare 6 4 2 0 11 - 2 14       
4 Olimpic Cetate Râșnov 6 4 0 2 6 - 6 12       
5 Avântul Reghin 6 3 2 1 7 - 4 11       
6 Unirea Tăşnad 6 2 4 0 11 - 6 10       
7 Sănătatea Cluj 6 3 1 2 11 - 7 10       
8 CFR Cluj 2 6 2 3 1 12 - 7 9       
9 Odorheiu Secuiesc 6 2 2 2 11 - 13 8       
10 Gloria Bistrița 6 2 0 4 9 - 13 6       
11 MSE Târgu Mureș 6 2 0 4 9 - 14 6       
12 Sticla Arieșul Turda 6 1 2 3 7 - 10 5       
13 Unirea Dej 6 0 4 2 6 - 9 4       
14 Hărman 6 1 1 4 7 - 12 4       
15 Iernut 6 1 0 5 3 - 28 3       
16 Gaz Metan Mediaş 2 6 0 1 5 5 - 15 1       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *