Liga 3, etapa 25 și respectiv 29: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 25 și respectiv 29: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 29

Aerostar Bacău – Suporter Club Oţelul Galaţi     1-0
Cătălin Vraciu 72

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Sănătatea Darabani     3-0
Bajko Barna 41, Laszlo Hodgyai 76, 83

CSM Roman – CSM Paşcani     4-0
Relu Grigore 4, 56, Sergiu Covaliu 28, Iosif Netbai 90+3

AFC Hărman – Metalosport Galaţi             3-0
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde toate partidele cu 3-0

KSE Târgu Secuiesc – Avântul Valea Mărului           3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0
AFC Odorheiu Secuiesc a stat.

Sporting Lieşti – CSM Focşani     2-1
Claudiu Zaharia 12 – pen., 73 – pen. / Ştefan Lupu 56

Olimpic Cetate Râşnov – Bucovina Rădăuţi    1-1
Radu Leonte 15 / Ionel Stoian 23

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Oțelul Galaţi 6 5 1 0 13 - 0 16       
2 Gloria Buzău 6 4 2 0 14 - 5 14       
3 CSM Focşani 6 4 2 0 8 - 2 14       
4 KSE Târgu Secuiesc 6 4 0 2 14 - 7 12       
5 Bucovina Rădăuți 6 4 0 2 9 - 6 12       
6 Știința Miroslava 6 3 1 2 8 - 9 10       
7 Sporting Lieşti 6 3 0 3 10 - 7 9       
8 Ceahlăul Piatra Neamț 6 3 0 3 7 - 5 9       
9 Metalul Buzău 6 2 2 2 5 - 7 8       
10 Foresta Suceava 5 2 1 2 8 - 7 7       
11 CSM Râmnicu Sărat 6 1 3 2 8 - 6 6       
12 Sănătatea Darabani 6 2 0 4 6 - 17 6       
13 CSM Pașcani 6 1 1 4 3 - 10 4       
14 Șomuz Fălticeni 6 1 1 4 1 - 8 4       
15 CSM Roman 6 1 0 5 4 - 14 3       
16 FC Botoșani II 5 0 0 5 2 - 10 0       

 

Seria 2, etapa 25

FC Voluntari 2 – Axiopolis Sport Cernavodă   2-1
Constantin Costache 52, Alin Tănase 54 / Marius Fotescu 47

Sportul Chiscani – Victoria Traian   2-0
Ionuţ Cristian 51, Mădălin Pascu 90+2

FCSB 2 – CSM Râmnicu Sărat     5-0
Florin Ionuţ Sava 5 – autogol, Ştefan Pacionel 34, 61, Cristian Botezaru 37, Robert Băciuţ 59 – pen.

Metalul Buzău – Delta Dobrogea Tulcea   2-1
Patrick Benga 12, Răzvan Tănase 78 / Nicolae Dragomir 42

Unirea Slobozia – Agricola Borcea     5-2
Adrian Ghinea 50, Vasile Bucă 55, Constantin Toma 64, Adrian Gherasim 76, Adrian Răduca 90 / Ilie Gîţă 30 – pen., Marian Şerban 83

ACSM Olteniţa – ASSCS Farul Constanţa     2-6
Gabriel Amariei 9, Răzvan Udrea 65 – pen. / Alin Cârstocea 14, Vasile Şicu 41, Momodou Jallow 61, Claudiu Dragu 68, 74, Raphael Stănescu 85

Înainte Modelu – Progresul Spartac   1-0
Daniel Gheorghe 90+7

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 FC Rapid 6 5 1 0 14 - 3 16       
2 Unirea 04 Slobozia 6 5 1 0 18 - 8 16       
3 Agricola Borcea 6 5 0 1 14 - 9 15       
4 Afumați 5 4 1 0 19 - 6 13       
5 Popești Leordeni 6 4 1 1 10 - 6 13       
6 Tunari 6 2 3 1 12 - 5 9       
7 Făurei 6 2 1 3 5 - 8 7       
8 CSM Olteniţa 3 2 0 1 6 - 3 6     
9 Axiopolis Cernavodă 5 1 3 1 5 - 5 6       
10 Înainte Modelu 5 2 0 3 5 - 7 6       
11 Medgidia 5 2 0 3 5 - 12 6       
12 Sportul Chiscani 6 1 2 3 5 - 8 5       
13 Progresul 1944 Spartac 6 1 1 4 6 - 9 4       
14 FCSB 2 6 1 0 5 12 - 19 3       
15 Oltenița 2 0 2 0 1 - 1 2     
16 Bragadiru 5 0 0 5 2 - 9 0       
17 Delta Dobrogea Tulcea 6 0 0 6 0 - 21 0       

 

Seria 3, etapa 25

Viitorul Domneşti – Flacăra Moreni   0-3
Flacăra va câştiga la ”masa verde” cu 3-0, fiindcă gazdele nu au avut asistenţă medicală. Meciul nu a mai început.

SC Popeşti Leordeni – Concordia Chiajna 2  5-1
Nicuşor Romanescu 16, Nicuşor Dumitru 33 – pen., Viorel Dinu 67, 77, Vladimir Gheorghe 90+2 – autogol / Marius Matei 2

AFC Astra 2 – Petrolul Ploieşti   2-2
Bogdan Chipirliu 47, Dragoş Gheorghe 89 / Cătălin Pahonţu 55 – autogol, Sergiu Arnăutu 61

CS Mioveni 2 – AFCM Alexandria     1-5
Alin Călin 90+3 – pen. / Cosmin Călin 33, Liviu Floricel 39 – pen., 53, Radu Florin 79, Cosmin Căpăţînă 89

Atletic Bradu – Voinţa Turnu Măgurele     2-4
Alexandru Traşcă 38, Constantin Şerban 70 / Alexandru Fotescu 14, 80, Mircea Mihaiu 25, 89

FC Aninoasa a stat.

Sporting Roşiori – CS Tunari    0-2
Dumitru Robert 20, Abdul Fatai 80

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 U Craiova 7 4 3 1 12 - 7 15       
2 Astra II 5 4 1 0 13 - 2 13       
3 Unirea Bașcov 6 4 1 1 11 - 3 13       
4 ACSO Filiași 6 4 1 1 10 - 6 13       
5 Turnu Măgurele 6 3 3 0 13 - 4 12       
6 Municipal Brașov 6 4 0 2 8 - 5 12       
7 Flacăra Horezu 6 3 2 1 10 - 4 11       
8 FC Pucioasa 6 3 1 2 9 - 6 10       
9 Voluntari II 6 3 1 2 7 - 7 10       
10 Alexandria 6 2 2 2 13 - 8 8       
11 Hermannstadt II 5 1 2 2 6 - 9 5       
12 CSU Craiova II 5 1 1 2 6 - 6 4       
13 Sporting Roşiori 6 0 2 4 7 - 14 2       
14 Flacăra Moreni 6 0 1 5 1 - 9 1       
15 Atletic Bradu 6 0 1 5 3 - 15 1       
16 Viitorul Domneşti 6 0 0 6 2 - 26 0       

 

Seria 4, etapa 29

Naţional Sebiş – ACSO Filiaşi     3-0
Cristian Onţel 12, Nicolae Ruţă 48, Dragoş Săulescu 82

AFC Hermannstadt 2 – Internaţional Băleşti     9-0
Sabin Lupu 10, 67, 75, 77, Andrei Pop 15, Claudiu Pamfile 39, Robert Bratu 45+1 – pen., Gheorghe Morariu 59, George Monea 70 – pen.

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Millenium Giarmata     7-4
Marius Şimăndan 27, Adrian Stoianovici 32, Patrick Peter 39, Vlad Chera 46, Fabio Trip 60, Marius Filip 81, 88 / Michel Rosenblum 79 – pen., Claudiu Ghighilicea 82, 84, 90+2 – pen.

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Şoimii Lipova     1-5
Kawagoe Takenori 85 / Bruno Vasiu 10, Vlad Filimon 23, Kevin Trabalka 38, 87, Ioan Paşcu 79

CS U Craiova 2 a stat.

Gloria Lunca Teuz Cermei – CNS Cetate Deva     1-1
Andrei Sulea 6 / Andrei Voineag 60

CSM Lugoj – ACS Şirineasa     1-2
Szabolcs Szekely 63 / Marian Stoenac 3, Georgian Honciu 32

CSM Şcolar Reşita – ACS Ghiroda    2-1
Daniel Ene 17, 40 / Claudiu Matiş 90+3 – pen.

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Șoimii Lipova 6 6 0 0 26 - 6 18       
2 Crișul Chișineu-Criș 6 4 2 0 20 - 6 14       
3 Dumbrăvița 6 4 1 1 18 - 12 13       
4 Metalurgistul Cugir 6 3 3 0 14 - 8 12       
5 Național Sebiș 6 3 1 2 13 - 11 10       
6 Avrig 6 3 1 2 9 - 8 10       
7 Unirea Alba Iulia 6 2 3 1 8 - 6 9       
8 Gloria LT Cermei 6 3 0 3 8 - 12 9       
9 Școlar Reșița 6 2 2 2 11 - 8 8       
10 Hunedoara 6 2 2 2 11 - 10 8       
11 Ghiroda și Giarmata Vii 6 2 1 3 10 - 13 7       
12 Millenium Giarmata 6 2 1 3 7 - 12 7       
13 Cetate Deva 6 1 1 4 4 - 10 4       
14 Industria Galda 6 1 0 5 7 - 10 3       
15 CSM Lugoj 6 0 2 4 2 - 14 2       
16 Ocna Mureș 6 0 0 6 2 - 24 0       

 

Seria 5, etapa 29

Avântul Reghin – Universitatea Cluj     1-4
Iulian Sîplăcan 69 / George Florescu 19, Cristian Ene 29, 56, Valentin Lemnaru 54

Gaz Metan Mediaş 2 – FC Avrig     0-6
Adrian Cârstean 5, Andrei Stanciu 25, 63, 80, Andrei Lascu 50, Marius Cosovanu 75

Unirea Alba Iulia – CS Iernut     3-2
Silviu Iacşa 10, Adrian Onacă 17, Cristian Păcurar 71 / Tihamer Kovacs 42, Solovăstru Pop 64

Metalurgistul Cugir – Viitorul Ghimbav     3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

CFR Cluj 2 a stat.

Industria Galda – Unirea Tăşnad     3-2
Daniel Lupşan 21, Alexandru Costea 54, Ioan Boancă 81 / Krisztian Szekely 12, Mădălin Bolba 70

Unirea Dej – Performanţa Ighiu     1-2
Bogdan Boje 17 / Cătălin Tineiu 23, Alexandru Circov 62

ACS Fotbal Comuna Recea – Sănătatea Cluj     2-1
Daniel Mih 10, Alin Bota 90 – pen. / Andrei Ceaca 14

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Csikszereda Miercurea Ciuc 6 5 0 1 20 - 4 15       
2 Comuna Recea 6 5 0 1 18 - 3 15       
3 Minaur Baia Mare 6 4 2 0 11 - 2 14       
4 Olimpic Cetate Râșnov 6 4 0 2 6 - 6 12       
5 Avântul Reghin 6 3 2 1 7 - 4 11       
6 Unirea Tăşnad 6 2 4 0 11 - 6 10       
7 Sănătatea Cluj 6 3 1 2 11 - 7 10       
8 CFR Cluj 2 6 2 3 1 12 - 7 9       
9 Odorheiu Secuiesc 6 2 2 2 11 - 13 8       
10 Gloria Bistrița 6 2 0 4 9 - 13 6       
11 MSE Târgu Mureș 6 2 0 4 9 - 14 6       
12 Sticla Arieșul Turda 6 1 2 3 7 - 10 5       
13 Unirea Dej 6 0 4 2 6 - 9 4       
14 Hărman 6 1 1 4 7 - 12 4       
15 Iernut 6 1 0 5 3 - 28 3       
16 Gaz Metan Mediaş 2 6 0 1 5 5 - 15 1       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *