Liga 3, etapa 26 și respectiv 30, ultimele etape: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 26 și respectiv 30, ultimele etape: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 30

CSM Paşcani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-8
Mihai Macovei 55 / Szilard Magyari 3, 74, Arthur Gyorgyi 20, 33 – pen., Bajko Barna 31, Eder Gonzalez 35, Antal Barna 85, 87

Metalosport Galaţi – KSE Târgu Secuiesc     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0.

Avântul Valea Mărului – CSM Roman     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.
CSM Focşani stă.

Sănătatea Darabani – Olimpic Cetate Râşnov    1-1
Robert Grumezescu 8 / Alin Dobre 50

Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti    1-1
Iulian Ionesi 55 / Ionuţ Iancu 45

AFC Odorheiu Secuiesc – Aerostar Bacău    1-1
Istvan Csifo 79 / Cătălin Vraciu 61

Suporter Club Oţelul Galaţi – AFC Hărman     1-1
George Cîrjan 15 / Mugurel Buga 64

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Oțelul Galaţi 6 5 1 0 13 - 0 16       
2 Gloria Buzău 6 4 2 0 14 - 5 14       
3 CSM Focşani 6 4 2 0 8 - 2 14       
4 KSE Târgu Secuiesc 6 4 0 2 14 - 7 12       
5 Bucovina Rădăuți 6 4 0 2 9 - 6 12       
6 Știința Miroslava 6 3 1 2 8 - 9 10       
7 Sporting Lieşti 6 3 0 3 10 - 7 9       
8 Ceahlăul Piatra Neamț 6 3 0 3 7 - 5 9       
9 Metalul Buzău 6 2 2 2 5 - 7 8       
10 Foresta Suceava 5 2 1 2 8 - 7 7       
11 CSM Râmnicu Sărat 6 1 3 2 8 - 6 6       
12 Sănătatea Darabani 6 2 0 4 6 - 17 6       
13 CSM Pașcani 6 1 1 4 3 - 10 4       
14 Șomuz Fălticeni 6 1 1 4 1 - 8 4       
15 CSM Roman 6 1 0 5 4 - 14 3       
16 FC Botoșani II 5 0 0 5 2 - 10 0       

 

Seria 2, etapa 26

Axiopolis Sport Cernavodă – Metalul Buzău    0-0

Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu    1-4

CSM Râmnicu Sărat – ACSM Olteniţa     2-2
Iulian Burghelea 43, Ionuţ Roman 89 / Florin Dumitrescu 28, Adrian Dorobanţu 76

Progresul Spartac – FCSB 2    2-2

ASSCS Farul Constanţa – Sportul Chiscani    3-0
Raphael Stănescu 25, 68, Momodou Jallow 78

Victoria Traian – Unirea Slobozia    2-12
Adrian Ghinea 44 – aut., Mădălin Enache 50 / Andrei Comşa 10, Constantin Toma 21, Adrian Răduca 29, 46, 53, 70, Nelu Bucă 51, 58, 72, Mihăiţă Lemnaru 60, Adrian Gherasim 80, 85

Agricola Borcea – FC Voluntari 2     1-1
Andrei Truţă 80 / Cezar Trandafirescu 65

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 FC Rapid 6 5 1 0 14 - 3 16       
2 Unirea 04 Slobozia 6 5 1 0 18 - 8 16       
3 Agricola Borcea 6 5 0 1 14 - 9 15       
4 Afumați 5 4 1 0 19 - 6 13       
5 Popești Leordeni 6 4 1 1 10 - 6 13       
6 Tunari 6 2 3 1 12 - 5 9       
7 Făurei 6 2 1 3 5 - 8 7       
8 CSM Olteniţa 3 2 0 1 6 - 3 6     
9 Axiopolis Cernavodă 5 1 3 1 5 - 5 6       
10 Înainte Modelu 5 2 0 3 5 - 7 6       
11 Medgidia 5 2 0 3 5 - 12 6       
12 Sportul Chiscani 6 1 2 3 5 - 8 5       
13 Progresul 1944 Spartac 6 1 1 4 6 - 9 4       
14 FCSB 2 6 1 0 5 12 - 19 3       
15 Oltenița 2 0 2 0 1 - 1 2     
16 Bragadiru 5 0 0 5 2 - 9 0       
17 Delta Dobrogea Tulcea 6 0 0 6 0 - 21 0       

 

Seria 3, etapa 26

AFCM Alexandria – AFC Astra 2     2-0
Florin Radu 45+2, Cătălin Desculţu 90+2

Voinţa Turnu Măgurele – CS Mioveni 2    1-0
Silviu Moise 60

Concordia Chiajna 2 – Viitorul Domneşti    5-0
Florin Cioablă 19, 42, 60, Adrian Matei 30, Codruţ Anghel 84

Flacăra Moreni – Sporting Roşiori    6-0
Iulian Drăgan 1, 16, Mihai Plăcintă 6, 82, Alin Neguţ 10, Bogdan Tocan 30

CS Tunari – FC Aninoasa    3-2
Alin Ilin 2, 67, Florin Iordache 28 / Alin Leotescu 90+1, Alexandru Codroiu 90+3

Atletic Bradu sa stat.

Petrolul Ploieşti – SC Popeşti Leordeni     0-2
Angelo Anghelini 22, Marin Andrei Luca 74

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 U Craiova 7 4 3 1 12 - 7 15       
2 Astra II 5 4 1 0 13 - 2 13       
3 Unirea Bașcov 6 4 1 1 11 - 3 13       
4 ACSO Filiași 6 4 1 1 10 - 6 13       
5 Turnu Măgurele 6 3 3 0 13 - 4 12       
6 Municipal Brașov 6 4 0 2 8 - 5 12       
7 Flacăra Horezu 6 3 2 1 10 - 4 11       
8 FC Pucioasa 6 3 1 2 9 - 6 10       
9 Voluntari II 6 3 1 2 7 - 7 10       
10 Alexandria 6 2 2 2 13 - 8 8       
11 Hermannstadt II 5 1 2 2 6 - 9 5       
12 CSU Craiova II 5 1 1 2 6 - 6 4       
13 Sporting Roşiori 6 0 2 4 7 - 14 2       
14 Flacăra Moreni 6 0 1 5 1 - 9 1       
15 Atletic Bradu 6 0 1 5 3 - 15 1       
16 Viitorul Domneşti 6 0 0 6 2 - 26 0       

 

Seria 4, etapa 30

CS U Craiova 2 – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic     3-0
Vasile Constantin 15, Alexandru Dinu 90, Alexandru Vulpe 90+3

Şoimii Lipova – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    1-4
Kevin Trabalka 37 – pen. / Patrick Peter 2, 86, Marius Şimăndan 15, Vlad Chera 61

Millenium Giarmata – CSM Lugoj    1-2
Claudiu Ghighilicea 90+3 / Bogdan Bozian 38, Eduard Olariu 45

CNS Cetate Deva – AFC Hermannstadt 2    3-1
Mario Boldea 41, Robert Cristian 47, Romică David 50 / Carlos Scarlat 8

ACS Ghiroda a stat.

ACSO Filiaşi – CSM Şcolar Reşita    0-2
Alin Liuba 36 – pen., Daniel Ene 40

ACS Şirineasa – Gloria Lunca Teuz Cermei    6-0
Cîrlig 38, Gueye Mansour 44, Daniel Lung 70, Dudu Drugă 84, Albert Voinea 85 – pen., Bogdan Miron 89 – pen.

Internaţional Băleşti – Naţional Sebiş     0-2
Daniel Mărgărit 72, Nicolae Ruţă 88 – pen.

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Șoimii Lipova 6 6 0 0 26 - 6 18       
2 Crișul Chișineu-Criș 6 4 2 0 20 - 6 14       
3 Dumbrăvița 6 4 1 1 18 - 12 13       
4 Metalurgistul Cugir 6 3 3 0 14 - 8 12       
5 Național Sebiș 6 3 1 2 13 - 11 10       
6 Avrig 6 3 1 2 9 - 8 10       
7 Unirea Alba Iulia 6 2 3 1 8 - 6 9       
8 Gloria LT Cermei 6 3 0 3 8 - 12 9       
9 Școlar Reșița 6 2 2 2 11 - 8 8       
10 Hunedoara 6 2 2 2 11 - 10 8       
11 Ghiroda și Giarmata Vii 6 2 1 3 10 - 13 7       
12 Millenium Giarmata 6 2 1 3 7 - 12 7       
13 Cetate Deva 6 1 1 4 4 - 10 4       
14 Industria Galda 6 1 0 5 7 - 10 3       
15 CSM Lugoj 6 0 2 4 2 - 14 2       
16 Ocna Mureș 6 0 0 6 2 - 24 0       

 

Seria 5, etapa 30

FC Avrig – ACS Fotbal Comuna Recea     0-0

Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir    2-0
Andrei Ceaca 33, Adrian Pintea 44

Viitorul Ghimbav – Avântul Reghin        0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Unirea Dej a stat.

Performanţa Ighiu – Unirea Alba Iulia     0-2
Darius Petruşe 19 – autogol, Claudiu Davidaş 35

CS Iernut – Gaz Metan Mediaş 2    3-2
Arnold Szilagyi 8, Darius Ghirca 14, Istvan Fekete 31 / Sebastian Moga 45, Cosmin Buziuc 61

Unirea Tăşnad – CFR Cluj 2      2-0
Mădălin Bolba 49, Gabriel Cădar 55

Universitatea Cluj – Industria Galda     4-1
Andrei Cordoş 35, Octavian Ursu 37, Cristian Ene 59, Denis Hordouan 88 / Silviu Mureşan 5

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Csikszereda Miercurea Ciuc 6 5 0 1 20 - 4 15       
2 Comuna Recea 6 5 0 1 18 - 3 15       
3 Minaur Baia Mare 6 4 2 0 11 - 2 14       
4 Olimpic Cetate Râșnov 6 4 0 2 6 - 6 12       
5 Avântul Reghin 6 3 2 1 7 - 4 11       
6 Unirea Tăşnad 6 2 4 0 11 - 6 10       
7 Sănătatea Cluj 6 3 1 2 11 - 7 10       
8 CFR Cluj 2 6 2 3 1 12 - 7 9       
9 Odorheiu Secuiesc 6 2 2 2 11 - 13 8       
10 Gloria Bistrița 6 2 0 4 9 - 13 6       
11 MSE Târgu Mureș 6 2 0 4 9 - 14 6       
12 Sticla Arieșul Turda 6 1 2 3 7 - 10 5       
13 Unirea Dej 6 0 4 2 6 - 9 4       
14 Hărman 6 1 1 4 7 - 12 4       
15 Iernut 6 1 0 5 3 - 28 3       
16 Gaz Metan Mediaş 2 6 0 1 5 5 - 15 1       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *