Liga 3, etapa 26 și respectiv 30, ultimele etape: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 26 și respectiv 30, ultimele etape: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 30

CSM Paşcani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-8
Mihai Macovei 55 / Szilard Magyari 3, 74, Arthur Gyorgyi 20, 33 – pen., Bajko Barna 31, Eder Gonzalez 35, Antal Barna 85, 87

Metalosport Galaţi – KSE Târgu Secuiesc     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0.

Avântul Valea Mărului – CSM Roman     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.
CSM Focşani stă.

Sănătatea Darabani – Olimpic Cetate Râşnov    1-1
Robert Grumezescu 8 / Alin Dobre 50

Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti    1-1
Iulian Ionesi 55 / Ionuţ Iancu 45

AFC Odorheiu Secuiesc – Aerostar Bacău    1-1
Istvan Csifo 79 / Cătălin Vraciu 61

Suporter Club Oţelul Galaţi – AFC Hărman     1-1
George Cîrjan 15 / Mugurel Buga 64

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 2, etapa 26

Axiopolis Sport Cernavodă – Metalul Buzău    0-0

Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu    1-4

CSM Râmnicu Sărat – ACSM Olteniţa     2-2
Iulian Burghelea 43, Ionuţ Roman 89 / Florin Dumitrescu 28, Adrian Dorobanţu 76

Progresul Spartac – FCSB 2    2-2

ASSCS Farul Constanţa – Sportul Chiscani    3-0
Raphael Stănescu 25, 68, Momodou Jallow 78

Victoria Traian – Unirea Slobozia    2-12
Adrian Ghinea 44 – aut., Mădălin Enache 50 / Andrei Comşa 10, Constantin Toma 21, Adrian Răduca 29, 46, 53, 70, Nelu Bucă 51, 58, 72, Mihăiţă Lemnaru 60, Adrian Gherasim 80, 85

Agricola Borcea – FC Voluntari 2     1-1
Andrei Truţă 80 / Cezar Trandafirescu 65

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 26 21 4 1 93 - 26 67       
2 Progresul 1944 Spartac 26 19 5 2 77 - 28 62       
3 Unirea 04 Slobozia 26 18 3 5 93 - 36 57       
4 Axiopolis Cernavodă 26 16 4 6 65 - 27 52       
5 FCSB 2 26 14 5 7 75 - 38 47       
6 Metalul Buzău 26 14 5 7 45 - 27 47       
7 Voluntari 2 26 12 7 7 59 - 33 43       
8 Înainte Modelu 26 13 1 12 70 - 57 40       
9 CSM Râmnicu Sărat 26 9 4 13 34 - 56 31       
10 CSM Olteniţa 26 5 9 12 39 - 56 24       
11 Agricola Borcea 26 5 3 18 42 - 79 18       
12 Sportul Chiscani 26 5 3 18 22 - 80 18       
13 Delta Dobrogea Tulcea 26 3 1 22 28 - 97 10       
14 Victoria Traian 26 1 0 25 17 - 119 3       

 

Seria 3, etapa 26

AFCM Alexandria – AFC Astra 2     2-0
Florin Radu 45+2, Cătălin Desculţu 90+2

Voinţa Turnu Măgurele – CS Mioveni 2    1-0
Silviu Moise 60

Concordia Chiajna 2 – Viitorul Domneşti    5-0
Florin Cioablă 19, 42, 60, Adrian Matei 30, Codruţ Anghel 84

Flacăra Moreni – Sporting Roşiori    6-0
Iulian Drăgan 1, 16, Mihai Plăcintă 6, 82, Alin Neguţ 10, Bogdan Tocan 30

CS Tunari – FC Aninoasa    3-2
Alin Ilin 2, 67, Florin Iordache 28 / Alin Leotescu 90+1, Alexandru Codroiu 90+3

Atletic Bradu sa stat.

Petrolul Ploieşti – SC Popeşti Leordeni     0-2
Angelo Anghelini 22, Marin Andrei Luca 74

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 24 19 3 2 57 - 18 60       
2 Alexandria 24 17 5 2 59 - 16 56       
3 Voinţa Turnu Măgurele 24 17 5 2 51 - 15 56       
4 Astra 2 24 12 6 6 33 - 18 42       
5 Popeşti-Leordeni 24 11 2 11 47 - 38 35       
6 Flacăra Moreni 24 10 3 11 39 - 38 33       
7 Tunari 24 9 5 10 38 - 30 32       
8 Atletic Bradu 24 8 5 11 31 - 43 29       
9 Concordia Chiajna 2 24 7 4 13 33 - 41 25       
10 Sporting Roşiori 24 6 2 16 24 - 42 20       
11 Mioveni 2 24 6 2 16 21 - 53 20       
12 Viitorul Domneşti 24 5 3 16 25 - 83 18       
13 Aninoasa 24 4 5 15 27 - 50 17       

 

Seria 4, etapa 30

CS U Craiova 2 – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic     3-0
Vasile Constantin 15, Alexandru Dinu 90, Alexandru Vulpe 90+3

Şoimii Lipova – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    1-4
Kevin Trabalka 37 – pen. / Patrick Peter 2, 86, Marius Şimăndan 15, Vlad Chera 61

Millenium Giarmata – CSM Lugoj    1-2
Claudiu Ghighilicea 90+3 / Bogdan Bozian 38, Eduard Olariu 45

CNS Cetate Deva – AFC Hermannstadt 2    3-1
Mario Boldea 41, Robert Cristian 47, Romică David 50 / Carlos Scarlat 8

ACS Ghiroda a stat.

ACSO Filiaşi – CSM Şcolar Reşita    0-2
Alin Liuba 36 – pen., Daniel Ene 40

ACS Şirineasa – Gloria Lunca Teuz Cermei    6-0
Cîrlig 38, Gueye Mansour 44, Daniel Lung 70, Dudu Drugă 84, Albert Voinea 85 – pen., Bogdan Miron 89 – pen.

Internaţional Băleşti – Naţional Sebiş     0-2
Daniel Mărgărit 72, Nicolae Ruţă 88 – pen.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 30

FC Avrig – ACS Fotbal Comuna Recea     0-0

Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir    2-0
Andrei Ceaca 33, Adrian Pintea 44

Viitorul Ghimbav – Avântul Reghin        0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Unirea Dej a stat.

Performanţa Ighiu – Unirea Alba Iulia     0-2
Darius Petruşe 19 – autogol, Claudiu Davidaş 35

CS Iernut – Gaz Metan Mediaş 2    3-2
Arnold Szilagyi 8, Darius Ghirca 14, Istvan Fekete 31 / Sebastian Moga 45, Cosmin Buziuc 61

Unirea Tăşnad – CFR Cluj 2      2-0
Mădălin Bolba 49, Gabriel Cădar 55

Universitatea Cluj – Industria Galda     4-1
Andrei Cordoş 35, Octavian Ursu 37, Cristian Ene 59, Denis Hordouan 88 / Silviu Mureşan 5

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *