Liga 3, etapa 27: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 27: rezultate și marcatori

 

Seria 1, etapa 27

Sporting Lieşti – Suporter Club Oţelul Galaţi    0-2

George Cîrjan 3, Cristian Bahnaşu 83

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc    1-0

Raul Drugă 58

KSE Târgu Secuiesc – Sănătatea Darabani    1-0

Nicolae Păun 53

Aerostar Bacău – Metalosport Galaţi    3-0

Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate partidele.

Avântul Valea Mărului – CSM Paşcani    0-3

Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0.

AFC Hărman a stat.

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Focşani    4-1

Barna Bajkó 16 – pen., Arthur Györgyi 18, Eder González 75, 83 / Constantin Budeanu 13

CSM Roman – Bucovina Rădăuţi    0-2

Iulian Ionesi 39, Radu Ungurianu 53

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 4, etapa 27

AFC Hermannstadt 2 – ACSO Filiaşi    1-1

Andrei Pop 69 / Cătălin Borneci 82

Gloria Lunca Teuz Cermei – Naţional Sebiş   1-2

Sergiu Ianc 27 / Ionuţ Petculescu 34, Dragoş Săulescu 86

CSM Lugoj – Internaţional Băleşti     2-0

Bogdan Bozian 37, Sergiu Precupanu 78

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CNS Cetate Deva    2-1

Florin Burghele 61, Vlad Chera 75 / Robert Cristian 21

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Şirineasa   0-5

Lucian Iordache 18, Marius Cioiu 35, 38, Andrei Dragu 41, Mansour Gueye 84

CSM Şcolar Reşita – Şoimii Lipova   2-2

Daniel Ene 12, Ionuţ Puţanu 71 / Andrei Vasinc 19, Cristian Poiană 68

ACS Ghiroda – CS U Craiova 2    2-4

Constantin Popa 87, Alexandru Baranyi 90+1 / Jovan Marković 12, 49, Remus Trancă 54, Vasile Constantin 79

Millenium Giarmata a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 27

CFR Cluj 2 – Performanţa Ighiu    3-2

Claudiu Petrilă 4, Marius Coman 8, Adrian Şter 63 – pen. / Alexandru Circov 26, Dragoş Iclănzan 29

Unirea Alba Iulia – Sănătatea Cluj    0-2

Andrei Ceaca 16, 45

CS Iernut – FC Avrig   1-3

Ionuţ Cheţan 64 / Andrei Lascu 9, Adrian Cîrstean 13, Silviu Rogozan 90+2

Gaz Metan Mediaş 2 – Viitorul Ghimbav    3-0

Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Avântul Reghin a stat.

Industria Galda – Unirea Dej     0-1

Darius Hîmpea 65

Metalurgistul Cugir – Unirea Tăşnad    2-0

Andrei Făgărăşanu 31 – pen., Marian Codrea 45+1

ACS Fotbal Comuna Recea – Universitatea Cluj     0-2

Octavian Ursu 51, 58

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *