Liga 3, etapa 27: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 27: rezultate și marcatori

 

Seria 1, etapa 27

Sporting Lieşti – Suporter Club Oţelul Galaţi    0-2

George Cîrjan 3, Cristian Bahnaşu 83

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc    1-0

Raul Drugă 58

KSE Târgu Secuiesc – Sănătatea Darabani    1-0

Nicolae Păun 53

Aerostar Bacău – Metalosport Galaţi    3-0

Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate partidele.

Avântul Valea Mărului – CSM Paşcani    0-3

Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0.

AFC Hărman a stat.

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Focşani    4-1

Barna Bajkó 16 – pen., Arthur Györgyi 18, Eder González 75, 83 / Constantin Budeanu 13

CSM Roman – Bucovina Rădăuţi    0-2

Iulian Ionesi 39, Radu Ungurianu 53

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Oțelul Galaţi 6 5 1 0 13 - 0 16       
2 Gloria Buzău 6 4 2 0 14 - 5 14       
3 CSM Focşani 6 4 2 0 8 - 2 14       
4 KSE Târgu Secuiesc 6 4 0 2 14 - 7 12       
5 Bucovina Rădăuți 6 4 0 2 9 - 6 12       
6 Știința Miroslava 6 3 1 2 8 - 9 10       
7 Sporting Lieşti 6 3 0 3 10 - 7 9       
8 Ceahlăul Piatra Neamț 6 3 0 3 7 - 5 9       
9 Metalul Buzău 6 2 2 2 5 - 7 8       
10 Foresta Suceava 5 2 1 2 8 - 7 7       
11 CSM Râmnicu Sărat 6 1 3 2 8 - 6 6       
12 Sănătatea Darabani 6 2 0 4 6 - 17 6       
13 CSM Pașcani 6 1 1 4 3 - 10 4       
14 Șomuz Fălticeni 6 1 1 4 1 - 8 4       
15 CSM Roman 6 1 0 5 4 - 14 3       
16 FC Botoșani II 5 0 0 5 2 - 10 0       

 

Seria 4, etapa 27

AFC Hermannstadt 2 – ACSO Filiaşi    1-1

Andrei Pop 69 / Cătălin Borneci 82

Gloria Lunca Teuz Cermei – Naţional Sebiş   1-2

Sergiu Ianc 27 / Ionuţ Petculescu 34, Dragoş Săulescu 86

CSM Lugoj – Internaţional Băleşti     2-0

Bogdan Bozian 37, Sergiu Precupanu 78

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CNS Cetate Deva    2-1

Florin Burghele 61, Vlad Chera 75 / Robert Cristian 21

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Şirineasa   0-5

Lucian Iordache 18, Marius Cioiu 35, 38, Andrei Dragu 41, Mansour Gueye 84

CSM Şcolar Reşita – Şoimii Lipova   2-2

Daniel Ene 12, Ionuţ Puţanu 71 / Andrei Vasinc 19, Cristian Poiană 68

ACS Ghiroda – CS U Craiova 2    2-4

Constantin Popa 87, Alexandru Baranyi 90+1 / Jovan Marković 12, 49, Remus Trancă 54, Vasile Constantin 79

Millenium Giarmata a stat.

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Șoimii Lipova 6 6 0 0 26 - 6 18       
2 Crișul Chișineu-Criș 6 4 2 0 20 - 6 14       
3 Dumbrăvița 6 4 1 1 18 - 12 13       
4 Metalurgistul Cugir 6 3 3 0 14 - 8 12       
5 Național Sebiș 6 3 1 2 13 - 11 10       
6 Avrig 6 3 1 2 9 - 8 10       
7 Unirea Alba Iulia 6 2 3 1 8 - 6 9       
8 Gloria LT Cermei 6 3 0 3 8 - 12 9       
9 Școlar Reșița 6 2 2 2 11 - 8 8       
10 Hunedoara 6 2 2 2 11 - 10 8       
11 Ghiroda și Giarmata Vii 6 2 1 3 10 - 13 7       
12 Millenium Giarmata 6 2 1 3 7 - 12 7       
13 Cetate Deva 6 1 1 4 4 - 10 4       
14 Industria Galda 6 1 0 5 7 - 10 3       
15 CSM Lugoj 6 0 2 4 2 - 14 2       
16 Ocna Mureș 6 0 0 6 2 - 24 0       

 

Seria 5, etapa 27

CFR Cluj 2 – Performanţa Ighiu    3-2

Claudiu Petrilă 4, Marius Coman 8, Adrian Şter 63 – pen. / Alexandru Circov 26, Dragoş Iclănzan 29

Unirea Alba Iulia – Sănătatea Cluj    0-2

Andrei Ceaca 16, 45

CS Iernut – FC Avrig   1-3

Ionuţ Cheţan 64 / Andrei Lascu 9, Adrian Cîrstean 13, Silviu Rogozan 90+2

Gaz Metan Mediaş 2 – Viitorul Ghimbav    3-0

Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Avântul Reghin a stat.

Industria Galda – Unirea Dej     0-1

Darius Hîmpea 65

Metalurgistul Cugir – Unirea Tăşnad    2-0

Andrei Făgărăşanu 31 – pen., Marian Codrea 45+1

ACS Fotbal Comuna Recea – Universitatea Cluj     0-2

Octavian Ursu 51, 58

 

Pos   Team Pld W T L Goals Pts Last 5
1 Csikszereda Miercurea Ciuc 6 5 0 1 20 - 4 15       
2 Comuna Recea 6 5 0 1 18 - 3 15       
3 Minaur Baia Mare 6 4 2 0 11 - 2 14       
4 Olimpic Cetate Râșnov 6 4 0 2 6 - 6 12       
5 Avântul Reghin 6 3 2 1 7 - 4 11       
6 Unirea Tăşnad 6 2 4 0 11 - 6 10       
7 Sănătatea Cluj 6 3 1 2 11 - 7 10       
8 CFR Cluj 2 6 2 3 1 12 - 7 9       
9 Odorheiu Secuiesc 6 2 2 2 11 - 13 8       
10 Gloria Bistrița 6 2 0 4 9 - 13 6       
11 MSE Târgu Mureș 6 2 0 4 9 - 14 6       
12 Sticla Arieșul Turda 6 1 2 3 7 - 10 5       
13 Unirea Dej 6 0 4 2 6 - 9 4       
14 Hărman 6 1 1 4 7 - 12 4       
15 Iernut 6 1 0 5 3 - 28 3       
16 Gaz Metan Mediaş 2 6 0 1 5 5 - 15 1       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *