Liga a 3-a, etapa 29 respectiv 25, rezultatele și marcatorii

Liga a 3-a, etapa 29 respectiv 25, rezultatele și marcatorii

SERIA I, etapa 29

SC Bacău – Sportul Chiscani     5-1
Gabriel Boghian (4, 43), Ciprian Dediu (7), Mihai Vântu (86), Bogdan Lupu (90) / Daniel Mirescu (45)
Aerostar Bacău – Sporting Lieşti    5-2
Cosmin Ichim (34), Alexandru Sahru (60 – pen.), Teodor Ignea (70), Ionuţ Artenie (75), Vasile Mihăeş (90) / Remus Sprânceanu (20), Bogdan Crihană (43)
CSM Roman – Metalosport Galaţi    1-1
Cosmin Ţapu (15) / Marius Gâţă (83)
Atletico Vaslui – Avântul Valea Mărului    1-2
Ioan Cîrloanţă (72) / Adrian Anastasie (30), Cosmin Gârleanu (60 – pen.)
CSM Paşcani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-2
Barna Bajko (45+1), Attila Csuros (80)
Olimpia Râmnicu Sărat – AFC Hărman     1-2
Ionuţ Roman (39) / Emanuel Popa (43), Marius Ioniţă (90+2)
Ştiinţa Miroslava – AFC Odorheiu Secuiesc     4-0
Andrei Nemţanu (17), Denis Botezatu (45), George Maxim (52), Alexandru Taciuc (72)
Olimpic Cetate Râşnov stă.

Clasament

SERIA II, etapa 25

Dinamo Bucureşti II – Unirea Slobozia    2-1
Daniel Popa (88, 90+3) / Constantin Toma (4 – pen.)
Metaloglobus Bucureşti – SC Popeşti Leordeni    3-2
Andrei Voican (21), Ştefan Nicolae (33), Robert Gherghe (54) / Robert Răducan (44), Leonard Boiangiu (58)
Viitorul Domneşti – Arsenal Malu     3-0 (f.j.)
CS Tunari – AFC Astra II    1-0
Liviu Oşca (90+2)
Petrolistul Boldeşti – Viitorul Constanţa II    0-4
Cristian Ene (17, 25, 44, 59)
Delta Dobrogea Tulcea – CSM Olteniţa    1-1
Cosmin Stoian (24) / Marius Barbu (77)
Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă      2-2
Marian Ghiţă (15), Ricardo Mihalache (24) / Alexandru Moise (20), G. Rusu (65)
Clasament

SERIA III, etapa 29

Concordia Chiajna II – FCM Alexandria    2-3
Marian Constantinescu (45+2 – pen.), Daniel Rogoveanu (70) / Georgian Jenaru (43), Florin Radu​ (82), Liviu Floricel (86)
Atletic Bradu – ACSO Filiaşi    1-0
Alexandru Dumitrache (88)
CS Mioveni II – Sporting Roşiori    0-1
Marius Ştefănescu (86)
ACS Şirineasa – Flacăra Moreni    1-1
Leonard Săraru (90) / Andrei Iliescu (84)
CS U Craiova II – FC Voluntari II    0-1
Alexandru Bârsan (58)
Urban Titu – CS Podari     3-0 (f.j.)
SCM Piteşti – FC FCSB II     3-1
Ionuţ Şerban (16), Andrei Panait (23), Robert Grecu (28) / Gabriel Simion (43 – pen.)
FC Aninoasa stă.

Clasament

SERIA IV, etapa 25

Naţional Sebiş – Performanţa Ighiu    0-2
Iulian Iclănzan (38), Claudiu Oară (88)
Pandurii Târgu Jiu II – CSM Lugoj    1-2
Ionuţ Tătaru (58 – pen.) / Sergiu Precupanu (56), Bogdan Bozian (85)
ACS Poli Timişoara II – Ripensia Timişoara    4-8
David Pop (32), Damir Totic (84, 90+2), Narcis Popan (87) / Claudiu Matiş (4, 30, 42), Andrei Dumiter (34, 39), Ndiaye Mediop (48), Adrian Zaluschi (56 – pen.), Călin Toma (75)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – UTA Bătrâna Doamnă II    0-2
Darius Covaci (10), Michel Vlad (31)
Unirea 1924 Alba Iulia – CNS Cetate Deva    1-0
Sebastian Culda (73)
Millenium Giarmata – Gloria Lunca Teuz Cermei     1-1
Joseph Anagor (35) / Andrei Sulea (90+3 – pen.)
Industria Galda – CSM Şcolar Reşiţa     0-1
Cosmin Negoescu (78)

Clasament

SERIA V, etapa 29

Sănătatea Cluj – FC Zalău    2-0

Raul Ciupe (41 – pen.), Adrian Lupu (60)
Unirea Jucu – Gaz Metan Mediaş II    4-2
Mihai Maxin (6), Olimpiu Bucur (47), Alexandru Pop (86), Paul Cubleşan (90+2) / Valentin Coşereanu (15), Sebastian Iorga (61)
Metalurgistul Cugir – Unirea Dej    1-2
Ovidiu Stoianof (15) / Stephane Ferhaoui (24 – pen.), Paul Bogdan (73)
ASA Târgu Mureş II – Avântul Reghin    0-4
Adrian Murar (34 – pen., 72), Lorand Dezsi (40), Florin Truţă (84)
CS Oşorhei – FC Bistriţa     3-0 (f.j.)
ACS Comuna Recea – AFC Hermannstadt    1-2
Viorel Chinde (31) / Alexandru Fotescu (4), Petrişor Petrescu (54)
CS Iernut – Viitorul Ulmeni     2-1
Andrei Balea (38), Ionuţ Cheţan (57) / Marius Feraru (60)
Recolta Dorolţ stă.

Clasament

0
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *