Liga 3, etapa 7: rezultatele și marcatorii

Liga 3, etapa 7: rezultatele și marcatorii


Seria 1

CSM Paşcani – AFC Odorheiu Secuiesc   3-2
Norris Ichim 2, Teodor Ignea 17 – penalty, Ioan Huţanu 88 / Istvan Csifo 11, Ervin Szekely 41

CSM Roman – Aerostar Bacău    1-1
Daniel Marin 58 / Andrei Pavel 41

Bucovina Rădăuţi – Metalosport Galaţi   6-0
Ionuţ Macovei 35, Robert Ciobanu 47, 55, 61, Vasile Vitu 50, Radu Ungurianu 80 – penalty

Sănătatea Darabani – CSM Focşani   2-4
Alexandru Stancoschi 80, Adrian Cocoschi 82 / Ionuţ Manu 44, Cosmin Pasăre 57, 76, Remus Popa 90+2

Avântul Valea Mărului – Suporter Club Oţelul Galaţi   1-4
Jurgen Tushkan 23 / John Ibeh (13), Alexandru Muscă 38, Cosmin Stoian 80, Ruben Silvestre 89

KSE Târgu Secuiesc – AFC Hărman   2-0
Jozsef Gazda 28, Vlad Boricean 33

Olimpic Cetate Râşnov – Sporting Lieşti   3-2
Nicolae Mariean 10, Emanuel Popa 25, 65 / Daniel Lovin 40, Dragoş Voicu 75

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a stat.

 

Seria 2

CSM Râmnicu Sărat – Axiopolis Sport Cernavodă   0-5
Marius Fotescu 11, 83 – penalty, Ricardo Mihalache 13, Denis Husein 30, Nicolae Moise 68

Delta Dobrogea Tulcea – Victoria Traian   2-1
Adelin Cristea 25, Silviu Moise 77 / Adrian Postelea 54

Înainte Modelu – FC Voluntari 2   2-4
Constantin Clătinici 26, Mihai Badea 85 / Adrian Bălan 14 – penalty, Mihai Căpăţînă 15, Marius Tudorică 30, 64

FCSB 2 – Unirea Slobozia   1-3
Mario Mihai 75 – penalty / Florinel Ibrian 34, Mihăiţă Năstase 59, Adrian Răduca 81 – penalty

Progresul Spartac – ASSCS Farul Constanţa   7-0
Adrian Neacşu 8, Marius Diţu 20, 52, Ciprian Stanciu 21, 33 – penalty, Daniel Stoian 55, Dragoş Zaharia 90

Metalul Buzău – Agricola Borcea   2-0
Daniel Ion 70, Cătălin Bardaş 76

ACSM Olteniţa – Sportul Chiscani   1-1
Denis Dobra 10 / Sorin Techiu 26

 

Seria 3

AFCM Alexandria – Concordia Chiajna 2   2-1
Cosmin Căpăţînă 33 – penalty, Liviu Floricel 88 / Cristian Ciobanu 84

Atletic Bradu – CS Tunari   0-2
Ionuţ Pădureanu 52, Claudiu Zamfir 55

CS Mioveni 2 – FC Aninoasa   2-3
Dan Mincă 41, Eduard Neacşu 47 / George Rusu 39, Ioan Codroiu 45+1, Alin Andronache 61

AFC Astra 2 – Sporting Roşiori   1-1
Radu Chiriac 54 – penalty / Leonard Brînceanu 8

Voinţa Turnu Măgurele – Flacăra Moreni   2-0
Alexandru Fotescu 50, 60

SC Popeşti Leordeni – Viitorul Domneşti    5-0
Nicuşor Romanescu 10 – penalty, 81, Roberto Anghel 55, Roberto Stancu 84, Mădălin Mustaţă 87

Petrolul Ploieşti stă, deoarece Urban Titu s-a retras.

 

Seria 4

Millenium Giarmata – ACSO Filiaşi   2-2
Dorin Codrea 71, 80 / Ionel Dinu 33, Sorin Calu 89

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz Cermei   1-4
Denis Lumbala 72 / Darius Buia 51, 77, Flavius Brânduşe 90+1, Andrei Sulea 90+2

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CSM Lugoj   0-3
Cristian Pădurariu 17, Bogdan Bozian 42, Gelu Velici 60

Şoimii Lipova – ACS Şirineasa    1-1
Andrei  Vasinc 76 / Ionuţ Gruia 49

ACS Ghiroda – Internaţional Băleşti  4-2
Damir Totic 57, 78, Patrick Niţă 74, 90 / Daniel Budică 10, Octavian Firuţ 25 – autogol

CSM Şcolar Reşita – Naţional Sebiş  1-1
Cosmin Negoescu 26 / Dragoş Săulescu 84

AFC Hermannstadt 2 a stat.

CS U Craiova 2 – CNS Cetate Deva   0-1

/Robert Cristian 44

 

Seria 5

Sănătatea Cluj – Universitatea Cluj   0-0

Unirea Alba Iulia – Unirea Dej   2-0
Daniel Lasconi 54, Andrei David 87

Gaz Metan Mediaş 2 – CFR Cluj 2   3-2
Sebastian Iorga 60, 72, 85 / Daniel Pop 17 – autogol, Bogdan Jica 34 – autogol

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin   3-1
Andrei Făgărăşanu 28, 32, 80 / Florin Truţă 59

Viitorul Ghimbav – Performanţa Ighiu   1-3
Cosmin Milosi 86 / Dragoş Iclănzan 28, Răzvan Fetiţa 70, 90+4

FC Avrig – Unirea Tăşnad   1-2
Ionuţ Simion 52 / Gabriel Cădar 27, Bogdan Faur 42

ACS Fotbal Comuna Recea – Industria Galda   1-2
Lorand Lang 82 / Andrei Cernea 70 – penalty, Dacian Dunca 78 – autogol



CS Iernut a stat.

0
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *