Liga 3, etapele 21 respectiv 23: rezultate, marcatori, clasamente

Liga 3, etapele 21 respectiv 23: rezultate, marcatori, clasamente

Seria 1, etapa 23

CSM Roman – AFC Hărman    1-2
Iosif Netbai 82 – pen. / Mugurel Buga 49, Daniel Paraschiv 73

CSM Paşcani – CSM Focşani    0-4
Ştefan Lupu 6, Cosmin Pasăre 9, Claudiu Mihai 38, Alexandru Duca 90+3

Sporting Lieşti – Metalosport Galaţi             3-0
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde 3-0 partidele rămase

Avântul Valea Mărului – AFC Odorheiu Secuiesc            0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Olimpic Cetate Râşnov stă.

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău      3-0
Sufian Jebari 15, Szilard Magyari 43, 79

KSE Târgu Secuiesc – Suporter Club Oţelul Galaţi    1-2
… 43 / Radu Necşulescu 62, George Cârjan 70

Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuţi     2-1
Cristian Apetroaei 15, Stejărel Vişinar 82 – autogol / Iulian Ionesi 30

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 2, etapa 21

Sportul Chiscani – Axiopolis Sport Cernavodă    0-0
FCSB 2 – FC Voluntari 2    1-0

Theodor Botă 85

Delta Dobrogea Tulcea – ASSCS Farul Constanţa     0-6
Raphael Stănescu 11, Claudiu Dragu 54, 57, 82, Lamin Jallow 74, Alin Cârstocea 90+3

ACSM Olteniţa – Unirea Slobozia    0-2
Vasile Bucă 20, Roland Stănescu 47

Înainte Modelu – Agricola Borcea     6-2
Daniel Gheorghe 4, 47, Constantin Clătinici 20, Ionuţ Alexa 52, 59, Paul Radu 71 / Andrei Truţă 81, Alexandru Văduva 88

Metalul Buzău – Victoria Traian    7-1
Mihai Ion 10 – pen., 21, Ionuţ Radu 35, 40, 85, Alin Iacob 59, Valentin Lungoci 63 / Adrian Moroşanu 27

Progresul Spartac – CSM Râmnicu Sărat     3-1
George Apostol 5, Ciprian Stanciu 9, Florin Sava 16 – autogol / Florin Sava 8

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 26 21 4 1 93 - 26 67       
2 Progresul 1944 Spartac 26 19 5 2 77 - 28 62       
3 Unirea 04 Slobozia 26 18 3 5 93 - 36 57       
4 Axiopolis Cernavodă 26 16 4 6 65 - 27 52       
5 FCSB 2 26 14 5 7 75 - 38 47       
6 Metalul Buzău 26 14 5 7 45 - 27 47       
7 Voluntari 2 26 12 7 7 59 - 33 43       
8 Înainte Modelu 26 13 1 12 70 - 57 40       
9 CSM Râmnicu Sărat 26 9 4 13 34 - 56 31       
10 CSM Olteniţa 26 5 9 12 39 - 56 24       
11 Agricola Borcea 26 5 3 18 42 - 79 18       
12 Sportul Chiscani 26 5 3 18 22 - 80 18       
13 Delta Dobrogea Tulcea 26 3 1 22 28 - 97 10       
14 Victoria Traian 26 1 0 25 17 - 119 3       

 

Seria 3, etapa 21

AFC Astra 2 – FC Aninoasa    2-0
Bogdan Chipirliu 1, 34

CS Mioveni 2 – CS Tunari    2-4
Eduard Neacşu 31 – pen., Robert Roşoagă 65 / Costin Neculai 2, Alin Ilin 9, Ginel Zamfir 71, George Ivan 87

Atletic Bradu – Flacăra Moreni    2-5
Alexandru Traşcă 16, Alexandru Preda 37 / Alexandru Roman 17, Alberto Tocan 27, Mihai Plăcintă 60 – pen., Alexandru Oae 64, Alexandru Neacşu 74

AFCM Alexandria – Petrolul Ploieşti    1-4
Alexandru Ichim 69 – autogol / Sergiu Arnăutu 18, 23, 40, Alexandru Tudor Şaim 36

Viitorul Domneşti stă.

SC Popeşti Leordeni – Sporting Roşiori    2-0
Alexandru Lalciu 39, Leonard Dobre 44

Voinţa Turnu Măgurele – Concordia Chiajna 2     1-0
Alexandru Fotescu 30

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 24 19 3 2 57 - 18 60       
2 Alexandria 24 17 5 2 59 - 16 56       
3 Voinţa Turnu Măgurele 24 17 5 2 51 - 15 56       
4 Astra 2 24 12 6 6 33 - 18 42       
5 Popeşti-Leordeni 24 11 2 11 47 - 38 35       
6 Flacăra Moreni 24 10 3 11 39 - 38 33       
7 Tunari 24 9 5 10 38 - 30 32       
8 Atletic Bradu 24 8 5 11 31 - 43 29       
9 Concordia Chiajna 2 24 7 4 13 33 - 41 25       
10 Sporting Roşiori 24 6 2 16 24 - 42 20       
11 Mioveni 2 24 6 2 16 21 - 53 20       
12 Viitorul Domneşti 24 5 3 16 25 - 83 18       
13 Aninoasa 24 4 5 15 27 - 50 17       

 

Seria 4, etapa 23

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Gloria Lunca Teuz Cermei    3-1
Răzvan Piţigoi 23, Patrick Peter 27, Ştefan Kovari 39 / Dumitru Copil 78

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – AFC Hermannstadt 2     1-1
Ndongo Melingui 32 / Andrei Popa 14

Şoimii Lipova – Millenium Giarmata    3-2
Marius Duţă 39, Kevin Trabalka 76 – pen., Vlad Filimon 90 / George Beloescu 12 – pen., Marius Călin 77

Naţional Sebiş stă.

CSM Lugoj – ACSO Filiaşi    4-1
Bogdan Bozian 11, 21 – pen., 68, Gelu Velici 40 / Ionel Dinu 90+1

CSM Şcolar Reşita – Internaţional Băleşti    6-0
Daniel Vădrariu 24, 38, Marius Staicu 33, Cristian Costin 35, Daniel Ene 74, Rafael Hrudei 80 – pen.

ACS Ghiroda – CNS Cetate Deva    1-1
Alexandru Baranyi 20 / Adrian Bedea 55

CS U Craiova 2 – ACS Şirineasa     1-2
Raul Baicu 20 / Marius Ioniţă 84, Gueye Mansour 90+4

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 23

Metalurgistul Cugir – Industria Galda    2-3
Andrei Făgărăşanu 10, Marian Codrea 60 / Daniel Lupşan 15 – pen., 39, Alexandru Costea 90+1

Gaz Metan Mediaş 2 – Unirea Dej    1-0
Edinho Junior 43

Sănătatea Cluj – Viitorul Ghimbav        3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Unirea Alba Iulia stă.

Avântul Reghin – Performanţa Ighiu    0-3
Florin Hidişan 52, Cătălin Tineiu 61, Alexandru Circov 83

ACS Fotbal Comuna Recea – CFR Cluj 2    2-1
Daniel Mih 25, Romario Rus 55 / Gabriel Dodoi 82

CS Iernut – Unirea Tăşnad    0-1
Pavel Nemeş 59

FC Avrig – Universitatea Cluj     0-1
Dorin Goga 57

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *