Liga 3: Rezultatele din etapa 17, seriile 1,4,5 și etapa 15, seriile 2 și 3

Liga 3: Rezultatele din etapa 17, seriile 1,4,5 și etapa 15, seriile 2 și 3

Seria 1, etapa 17

CSM Roman – Metalosport Galaţi    11-0
Mădălin Popa (7 – pen., 37 – pen., 39), Florin Juncănaru (12), Relu Grigore (55), Marian Marin (67), Constantin Antim (75, 82), Claudiu Scânteie (80, 85), Alin Mocanu (86)

CSM Paşcani – Sporting Lieşti    0-1
Ionuţ Iancu (82)

AFC Odorheiu Secuiesc – Suporter Club Oţelul Galaţi    0-0

Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râşnov     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă

Sănătatea Darabani stă.

KSE Târgu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc   3-5
Alin Babei (20, 28), Benjamin Bagoly (90) / Bajko Barna (48, 51, 58), Fabio Oliveira (50), Laszlo Hodgyai (58 – pen.)

Bucovina Rădăuţi – Aerostar Bacău    0-1
Cătălin Vraciu (84)

CSM Focşani – AFC Hărman     0-1
Daniel Paraschiv (2)

 

Poz   Echipa Et V E Î Goals Pct Ultimele
1 Oțelul Galaţi 5 4 1 0 10 - 0 13       
2 CSM Focşani 5 4 1 0 7 - 1 13       
3 Gloria Buzău 4 3 1 0 8 - 2 10       
4 KSE Târgu Secuiesc 5 3 0 2 10 - 6 9       
5 Știința Miroslava 4 3 0 1 4 - 2 9       
6 Bucovina Rădăuți 5 3 0 2 5 - 5 9       
7 Foresta Suceava 4 2 1 1 7 - 3 7       
8 Metalul Buzău 5 2 1 2 4 - 6 7       
9 Sporting Lieşti 5 2 0 3 8 - 7 6       
10 Ceahlăul Piatra Neamț 5 2 0 3 5 - 5 6       
11 Sănătatea Darabani 5 2 0 3 6 - 15 6       
12 CSM Pașcani 5 1 1 3 3 - 7 4       
13 Șomuz Fălticeni 5 1 1 3 1 - 6 4       
14 CSM Râmnicu Sărat 5 0 3 2 3 - 5 3       
15 CSM Roman 5 1 0 4 3 - 9 3       
16 FC Botoșani II 4 0 0 4 2 - 7 0       

 

 

Seria 2, etapa 15

Delta Dobrogea Tulcea – ACSM Olteniţa    1-1
Robert Pîslaru (48) / Andrei Moise (88)

CSM Râmnicu Sărat – Unirea Slobozia     0-3
Constantin Toma (35 – pen., 63), Nelu Bucă (50)

Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă    1-2
Paul Radu (75) / Alexandru Vieru (55), Marius Fotescu (60 – pen.)

Metalul Buzău – FCSB 2    1-2
Mihai Ion (68 – pen.) / Ianis Stoica (51), Mitrov Mihailo (61)

Progresul Spartac – Sportul Chiscani    2-0
Alexandru Apostol (20), Florin Geană (38)

ASSCS Farul Constanţa – FC Voluntari 2    3-0
Lamine Diakite (20), Alin Cârstocea (44), Alexandru Grigoraş (65)

Victoria Traian – Agricola Borcea    1-3
Valentin Baciu (18) / Ilie Gîţă (41, 53), Adrian Grigore (72)

 

Poz   Echipa Et V E Î Goals Pct Ultimele
1 Afumați 5 4 1 0 19 - 6 13       
2 Unirea 04 Slobozia 5 4 1 0 13 - 4 13       
3 FC Rapid 5 4 1 0 11 - 2 13       
4 Agricola Borcea 5 4 0 1 12 - 8 12       
5 Popești Leordeni 5 3 1 1 9 - 6 10       
6 Tunari 5 2 2 1 11 - 4 8       
7 Făurei 5 2 1 2 4 - 5 7       
8 CSM Olteniţa 2 2 0 0 5 - 1 6    
9 Axiopolis Cernavodă 4 1 3 0 5 - 4 6       
10 Medgidia 4 2 0 2 4 - 10 6       
11 Sportul Chiscani 5 1 1 3 4 - 7 4       
12 Înainte Modelu 4 1 0 3 4 - 7 3       
13 FCSB 2 5 1 0 4 8 - 14 3       
14 Oltenița 2 0 2 0 1 - 1 2     
15 Progresul 1944 Spartac 5 0 1 4 4 - 8 1       
16 Bragadiru 5 0 0 5 2 - 9 0       
17 Delta Dobrogea Tulcea 5 0 0 5 0 - 20 0       

 

 

Seria 3, etapa 15

vineri, 9 martie, ora 13:00
AFCM Alexandria – Viitorul Domneşti     7-0
Viorel Vâlcică (14), Marius Terci (32, 47), Cosmin Căpăţînă (59 – pen.), Tiberiu Calofir (60, 76), Florin Radu (88)

Atletic Bradu – AFC Astra 2    0-1
Robert Vâlceanu (59)

Concordia Chiajna 2 – FC Aninoasa    3-2
Ovidiu Marin (2), Ionuţ Păun (7, 63) / Alin Leotescu (48, 89)

Flacăra Moreni – CS Tunari    1-0
Ionuţ Drăgan (62)

CS Mioveni 2 stă.

Voinţa Turnu Măgurele – SC Popeşti Leordeni      0-1
Mihai Luca (75)

Petrolul Ploieşti – Sporting Roşiori   1-0

Prunescu 49

 

Poz   Echipa Et V E Î Goals Pct Ultimele
1 U Craiova 6 3 3 1 9 - 6 12       
2 Turnu Măgurele 5 3 2 0 11 - 2 11       
3 Flacăra Horezu 5 3 2 0 9 - 2 11       
4 Astra II 4 3 1 0 9 - 2 10       
5 Unirea Bașcov 5 3 1 1 9 - 3 10       
6 ACSO Filiași 5 3 1 1 8 - 6 10       
7 Municipal Brașov 5 3 0 2 6 - 4 9       
8 Voluntari II 5 3 0 2 5 - 5 9       
9 Alexandria 5 2 2 1 12 - 5 8       
10 FC Pucioasa 5 2 1 2 5 - 4 7       
11 CSU Craiova II 4 1 1 1 5 - 4 4      
12 Hermannstadt II 4 0 2 2 4 - 8 2       
13 Sporting Roşiori 5 0 2 3 5 - 10 2       
14 Flacăra Moreni 5 0 1 4 1 - 7 1       
15 Atletic Bradu 5 0 1 4 3 - 11 1       
16 Viitorul Domneşti 5 0 0 5 2 - 24 0       

 

Seria 4, etapa 17

Şoimii Lipova – Gloria Lunca Teuz Cermei    1-1
Andrei Vasinc (47) / Ionuţ Ianc (28)

Millenium Giarmata – AFC Hermannstadt 2    3-3
Claudiu Ghighilicea (50 – pen.), Marius Călin (55), George Beloescu (66) / Andrei Pop (39), Iulian Popa (48), Radu Criştiu (90+2)

CNS Cetate Deva – Internaţional Băleşti    0-0

ACSO Filiaşi stă.

CSM Şcolar Reşita – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    11-0
Daniel Ene (9, 68, 69), Laurenţiu Breşneni (11, 28, 58), Cristian Costin (26), Marius Staicu (64), Cosmin Negoescu (65, 70, 83)

ACS Ghiroda – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    0-2
Florin Burghele (18), Marius Şimăndan (44)

CS U Craiova 2 – CSM Lugoj    3-4
Eugen Miculescu (33 – autogol), Raul Baicu (37), Ionuţ Puţaru (78) / Gelu Velici (14, 18), Bogdan Bozian (30 – pen.), Cristian Pădurariu (34)

ACS Şirineasa – Naţional Sebiş     1-1
Lucian Iordache (24 – pen.) / Nicolae Ruţă (60)

Poz   Echipa Et V E Î Goals Pct Ultimele
1 Șoimii Lipova 5 5 0 0 22 - 4 15       
2 Crișul Chișineu-Criș 5 3 2 0 16 - 6 11       
3 Dumbrăvița 5 3 1 1 16 - 11 10       
4 Metalurgistul Cugir 5 2 3 0 11 - 6 9       
5 Unirea Alba Iulia 5 2 3 0 7 - 2 9       
6 Avrig 5 3 0 2 7 - 6 9       
7 Gloria LT Cermei 5 3 0 2 6 - 8 9       
8 Hunedoara 5 2 1 2 9 - 8 7       
9 Național Sebiș 5 2 1 2 8 - 10 7       
10 Ghiroda și Giarmata Vii 5 2 0 3 8 - 11 6       
11 Millenium Giarmata 5 2 0 3 5 - 10 6       
12 Școlar Reșița 5 1 2 2 7 - 7 5       
13 Cetate Deva 5 1 1 3 2 - 7 4       
14 Industria Galda 5 1 0 4 6 - 8 3       
15 CSM Lugoj 5 0 2 3 1 - 9 2       
16 Ocna Mureș 5 0 0 5 2 - 20 0       

 

Seria 5, etapa 17

Gaz Metan Mediaş 2 – Performanţa Ighiu    0-4
Cătălin Tineiu (2, 86), Claudiu Oara (11 – pen.), Cristian Seiwerth (79)

Unirea Alba Iulia – ACS Fotbal Comuna Recea    0-1
Romario Rus (53)

Sănătatea Cluj – Industria Galda    1-1
Alexandru Gaşpar (23) / Daniel Lupşan (32)

Viitorul Ghimbav – CFR Cluj 2     0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Unirea Tăşnad stă.

CS Iernut – Metalurgistul Cugir    1-1
Ionuţ Cheţan (79 – pen.) / Marin Codrea (56)

FC Avrig – Avântul Reghin     2-1
Marius Coşovan (14), Adrian Cârstean (16) / Andrei Lascu (18 – autogol)

Universitatea Cluj – Unirea Dej     2-0
Iuliu Haţiegan (65), Cristian Ene (75)

 

Poz   Echipa Et V E Î Goals Pct Ultimele
1 Minaur Baia Mare 5 4 1 0 10 - 1 13       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 5 4 0 1 17 - 4 12       
3 Comuna Recea 5 4 0 1 11 - 3 12       
4 CFR Cluj 2 5 2 3 0 12 - 4 9       
5 Unirea Tăşnad 5 2 3 0 10 - 5 9       
6 Olimpic Cetate Râșnov 5 3 0 2 5 - 6 9       
7 Avântul Reghin 5 2 2 1 4 - 3 8       
8 Sănătatea Cluj 5 2 1 2 9 - 6 7       
9 Gloria Bistrița 5 2 0 3 9 - 12 6       
10 MSE Târgu Mureș 5 2 0 3 8 - 11 6       
11 Sticla Arieșul Turda 5 1 2 2 6 - 8 5       
12 Odorheiu Secuiesc 5 1 2 2 8 - 12 5       
13 Unirea Dej 5 0 3 2 4 - 7 3       
14 Hărman 5 1 0 4 5 - 10 3       
15 Iernut 5 1 0 4 3 - 21 3       
16 Gaz Metan Mediaş 2 5 0 1 4 4 - 12 1       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *