Liga 3: Rezultatele şi marcatorii etapelor 24 şi respectiv 28

Liga 3: Rezultatele şi marcatorii etapelor 24 şi respectiv 28


SERIA I, etapa 28

Aerostar Bacău – Olimpia Râmnicu Sărat     2-2
Sorin Ichim (56), Ionuţ Chirilă (90) / Alexandru Tudor Şaim (10 – pen., 90+3)
sâmbătă, 13 mai, ora 18:00
Olimpic Cetate Râşnov – SC Bacău    3-0
Cătălin Ionel Dinu (25), Dragoş Robu (28), Sorin Bogyor (44)
Sportul Chiscani – CSM Roman    2-4
Georgian Chihaia (69), Sorin Techiu (89) / Andrei Florean (16, 48), Cosmin Ţapu (21, 27)
Metalosport Galaţi – Atletico Vaslui    4-0
I. Constantinescu (15, 89), Munciu (47), M. Chiriac (52)
Avântul Valea Mărului – Ştiinţa Miroslava    1-1
Ionuţ Cristian (44) / D. Botezatu (60)
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Paşcani     2-1
Rajmond Balint (59, 73) / Macovei (51)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Hărman   1-1
Nandor Mester (35) / Potcoavă (90+4)
Sporting Lieşti stă.

Clasament

SERIA II, etapa 24

AFC Astra II – Petrolistul Boldeşti    4-0
Cătălin Pahonţu (23), Romario Moise (66), Mihai Butean (79 – pen.), Valentin Gheorghe (84 – pen.)
Viitorul Constanţa II – Viitorul Domneşti    0-3
Vlad Bărbulescu (4), Daniel Cârjan (40), Alexandru Văduva (50)
Arsenal Malu – Dinamo Bucureşti II     0-3
Echipa Arsenal Malu s-a retras din campionat în pauza de iarnă şi va pierde la „masa verde” toate meciurile din retur.
sâmbătă, 13 mai, ora 18:00
CS Tunari – Metaloglobus Bucureşti    2-1
Alexandru Neculai (30), Liviu Oşca (90) / Valentin Ghenovici (67 – pen.)
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea Tulcea    3-3
Marc Khalil (30, 78), Romeo Soare (72) / Andrei Apetrei (2), Ovidiu Vezan (52), Valentin Apostol (84)
CSM Olteniţa – Înainte Modelu    4-2
Răzvan Udrea (24), Cosmin Ionică (35 – pen., 40, 71) / Ricardo Mihalache (6), Daniel Gheorghe (63)
Axiopolis Sport Cernavodă – SC Popeşti Leordeni    4-0
Husein (12), Dogaru (24, 44), Vieru (86 – pen.)

Clasament

SERIA III, etapa 28

ACSO Filiaşi – CS Mioveni II    0-1
Victor Mazilu (83)
CS Podari – Atletic Bradu     0-3
CS Podari s-a retras din campionat şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.
sâmbătă, 13 mai, ora 18:00
FC Aninoasa – CS U Craiova II    2-3
Maican (6), T. Calofir (34) / Tătulea (32), Gunie (57, 61)
FC FCSB II – Concordia Chiajna II    1-1
Theodor Botă (40) / Daniel Rogoveanu ()
FCM Alexandria – Urban Titu    2-0
Floricel (55 – pen.), Radu (73)
Sporting Roşiori – ACS Şirineasa    2-0
Urîtu (26), Călin (90)
Flacăra Moreni – FC Voluntari II     2-1
Andrei Iliescu (55, 86) / Cezar Trandafirescu (40)
SCM Piteşti stă.

Clasament

SERIA IV, etapa 24

Naţional Sebiş – Millenium Giarmata    2-0
Dragoş Săulescu (43, 90 – pen.)
CSM Lugoj – ACS Poli Timişoara II    4-1
Bogdan Bozian (47 – pen., 84 – pen., 85), Mădălin Livan (24) / Narcis Popan (71)
CNS Cetate Deva – Gloria Lunca Teuz Cermei     1-0
Szabolcs Szekely (90+3)
sâmbătă, 13 mai, ora 18:00
Performanţa Ighiu – Pandurii Târgu Jiu II   1-0
Fetiţa (47)
Ripensia Timişoara – Industria Galda    3-0
Mediop (54, 82), Golda (72)
CSM Şcolar Reşiţa – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic    2-0
Beloescu (22), Fabian Himcinschi (87)
UTA Bătrâna Doamnă II – Unirea 1924 Alba Iulia    0-2
Selagea (56 – pen.), Toma (76)

Clasament

SERIA V, etapa 28

Sănătatea Cluj – ASA Târgu Mureş II    4-0
Alexandru Gaşpar (11), Dan Matei (53), Joel Anchuoikong Yuh (69), Adrian Lupu (80)
FC Zalău – ACS Comuna Recea    1-1
Alexandru Pop (90) / Vlad Asăujan (32)
FC Bistriţa – Metalurgistul Cugir     0-3
FC Bistriţa s-a retras din campionat şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.
sâmbătă, 13 mai, ora 18:00
AFC Hermannstadt – Unirea Jucu    2-2
Alexandru Neacşa (66), Răzvan Dâlbea (74) / Cristian Cocan (45+1), Şut (85)
Recolta Dorolţ – CS Oşorhei    2-0
Thomas Goţ (30), Reszler (90)
Unirea Dej – CS Iernut    3-2
Florin Alexandru (15 – pen.), Cătălin Itu (35), Florin Blaj (60) / (12), (85)
Viitorul Ulmeni – Avântul Reghin    1-1
Sergiu Chiorean (22) / Bogdan Stavilă (2)
Gaz Metan Mediaş II stă.

Clasament



0
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *