martie 13, 2020

Liga 1 – Etapa 2, Play-Off și Play-Out: Rezultate, marcatori, etapa următoare și clasamente

Vineri, 6 martie 2020 PLAY-OFF: Astra Giurgiu – FC Botoşani 1-0 A marcat: 1-0 Gabriel Tamaş (64 penalty) Sâmbătă, 7 martie 2020 PLAY-OUT: Academica Clinceni – FC Viitorul 2-3 Au marcat:  0-1 Cristian Ganea (19),  1-1 Eugeniu Cebotaru (44),  2-1 Adrian Şut (55), 2-2 Gabriel Iancu (55 penalty), 2-3 Rivaldinho (78) PLAY-OUT: CSM Politehnica Iaşi – Dinamo Bucureşti 1-0 A marcat: 1-0 Andrei Cristea (85) Duminică, 8 martie 2020 PLAY-OUT: Chindia Târgovişte – Sepsi Sfântu

Liga 1 - Etapa 1, Play-Off și Play-Out: Rezultate, marcatori, etapa următoare și clasamente

Vineri, 28 februarie 2020 PLAY-OUT: Sepsi Sfântu Gheorghe – CSM Politehnica Iaşi 1-1 Au marcat: 0-1 Horşia (15), 1-1 Safranko (69) PLAY-OUT: Dinamo Bucureşti – Academica Clinceni 0-1 Au marcat: 0-1 Buziuc (71) Sâmbătă, 29 februarie 2020 PLAY-OUT: FC Viitorul – FC Voluntari 0-0 PLAY-OFF: FC Botoşani – Fotbal Club FCSB 2-2 Au marcat: 1-0 Dugandžić (5), 1-1 Man (12), 1-2 Olaru (45+1), 2-2 Dugandžić (52) Duminică, 1 martie 2020

Liga 3 – Etapa 16: Rezultate, marcatori și clasament

Seria 1 vineri, 6 martie, ora 15:00 Aerostar Bacău – FC Botoşani 2     3-1 Mircea Manole (12), Cătălin Vraciu (20, 83) / Andrei Popovici (21) KSE Târgu Secuiesc – Universitatea Dunărea de Jos Galaţi  3-0 Nu se dispută. Echipa Universitatea Dunărea de Jos Galaţi s-a retras din campionat înainte de începerea returului. sâmbătă, 7 martie, ora 15:00 CSM Focşani – Ozana Târgu Neamţ     4-1 Ionuţ Manu (5), Sergiu

Liga 2 – Etapa 22-24: Rezultate, marcatori, clasament și etapa următoare

Etapa 22 Vineri, 21 februarie, ora 20:00 Universitatea Cluj – Campionii FC Argeş 1-1 Mailat 77/ Blejdea 43 Sâmbătă, 22 februarie, ora 11:00 Farul Constanţa – Concordia Chiajna 3-1 Cruceru 7 – penalty, 14 – penalty și 58 / Cucu 90 CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-2 / Bădăuță 20, Paraschiv 52 Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti 3-0 Tudor Călin 23, Lungu 29, Apro 32 – penalty Sportul

Liga 1 – Etapele 24-26: Rezultate, marcatori și clasament

Etapa 24 Vineri, 7 februarie 2020 Astra Giurgiu – Chindia Târgovişte 1-2 Au marcat: 0-1 Cristian Neguț (80), 0-2 Blaise Yaméogo (83), 1-2 Mihai Răduț (90+2) Sâmbătă, 8 februarie 2020 Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj 0-0 Duminică, 9 februarie 2020 Sepsi Sfântu Gheorghe – CSM Politehnica Iaşi 1-0 A marcat: 1-0 Pavol Šafranko (85) FC Voluntari – FC Botoşani 2-1 Au marcat: 0-1 Deian Sorescu (38), 1-1 Cătălin Ţâră

FRF a decis suspendarea tuturor competițiilor fotbalistice pe teritoriul României

Având în vedere pericolul epidemiologic pe care-l reprezintă virusul COVID-19 și luând în considerare deciziile luate în ultimele zile de către Comitetul Național pentru Situații Speciale de Urgență, Federația Română de Fotbal a decis să suspende toate competițiile până la data de 31 martie 2020. Federația Română de Fotbal consideră că este datoare să protejeze familia fotbalului românesc și să participe activ la măsurile pe care Guvernul României și autoritățile

Liga 1 – Etapa 2, Play-Off și Play-Out: Rezultate, marcatori, etapa următoare și clasamente

Vineri, 6 martie 2020 PLAY-OFF: Astra Giurgiu – FC Botoşani 1-0 A marcat: 1-0 Gabriel Tamaş (64 penalty) Sâmbătă, 7 martie 2020 PLAY-OUT: Academica Clinceni – FC Viitorul 2-3 Au marcat:  0-1 Cristian Ganea (19),  1-1 Eugeniu Cebotaru (44),  2-1 Adrian Şut (55), 2-2 Gabriel Iancu (55 penalty), 2-3 Rivaldinho (78) PLAY-OUT: CSM Politehnica Iaşi – Dinamo Bucureşti 1-0 A marcat: 1-0 Andrei Cristea (85) Duminică, 8 martie 2020 PLAY-OUT: Chindia Târgovişte – Sepsi Sfântu

Liga 3 – Etapa 16: Rezultate, marcatori și clasament

Seria 1 vineri, 6 martie, ora 15:00 Aerostar Bacău – FC Botoşani 2     3-1 Mircea Manole (12), Cătălin Vraciu (20, 83) / Andrei Popovici (21) KSE Târgu Secuiesc – Universitatea Dunărea de Jos Galaţi  3-0 Nu se dispută. Echipa Universitatea Dunărea de Jos Galaţi s-a retras din campionat înainte de începerea returului. sâmbătă, 7 martie, ora 15:00 CSM Focşani – Ozana Târgu Neamţ     4-1 Ionuţ Manu (5), Sergiu

Liga 2 – Etapa 24: Rezultate, marcatori, clasament și etapa următoare

Vineri, 6 martie, ora 17:30 CS Mioveni – SCM Gloria Buzău  0-0 Sâmbătă, 7 martie, ora 11:00   Concordia Chiajna – ASU Politehnica Timişoara   2-1 B. Vișan 14, Tîrcoveanu 70 / M. Axente 64 Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi   1-1 V. Macriţchii 7 / Honciu 71 Sportul Snagov – UTA Arad   0-3 (f.j.) Echipa gazdă a fost exclusă din competiţie de FRF pentru două neprezentări în acest retur. Viitorul Pandurii