Rezultate Liga 2

Liga 2, etapa 31: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara  3-0, oaspeții au părăsit terenul în minutul 60 Academica Clinceni – FC Argeş  2-4 C. Gheorghe 2, Petriș 27  /Șerban 1, Buhăescu 10,  Nilă 75, Raul Costin 92 CS Afumaţi – Luceafărul Oradea  2-1 Patriche 49, Zaharia 75 / Rusu 87 CS Baloteşti – Ripensia Timişoara  3-1 Ovidiu Herea 11, Nica 32,61 / Apro 75 Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov  1-1 Șut 39 /

Liga 2, etapa 30: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni   5-2 M. Dima 18, Al. Pop 25, Al. Manea 62, Banyoi 72 și 90+1 / Petriș 4, Fl. Achim 8 Ripensia Timișoara – FC Hermannstadt  0-1 B. Rusu 69 Luceafărul Oradea – CS Baloteşti  4-1 Vl. Rusu 22 și 67, Al. Dulca 31, Țegle 51 / C. Mihai 62 Foresta Suceava – CS Afumaţi  0-1 Al. Zaharia 25 Ştiinţa Miroslava – Dunărea Călăraşi  0-1

Liga 2, etapa 29: rezultate, marcatori, clasament și etapa următoare

Dunărea Călărași – ASU Poli   2-0 V. Alexandru 33, V. Munteanu 43 CS Mioveni – Ripensia Timișoara   1-2 R. Lazăr 63 / Bădăuță 6, A. Ungureanu 36 CS Afumați – Știința Miroslava   1-1 V. Olariu 6 /Buhăcianu 33 Hermannstadt – Luceafărul Oradea  4-0 Petrescu 19, R. Crișan 25, Blănaru 80,88 UTA – FC Snagov  1-4 Prună 56 / Șerban 15, Munteanu 45+6, Borțeanu 77,90+4 CS Balotești – Foresta

Liga 2, etapa 28: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Sportul Snagov – FC Argeș  1-2 Stancu 50/ Năstăsie 14, Buhăescu 75 Dacia Unirea Brăila – Chindia  1-0 I. Popescu 17 (autogol) Ripensia Timișoara – Academica Clinceni   3-3 Dumiter 39, Ad. Popa 44, Bocșan 58 / B. Barbu 19, Al. Popescu 48, Gliga 68 Luceafărul Oradea – CS Mioveni  0-1 Burnea 45 Știința Miroslava – CS Balotești   1-2 Izmană 90+2 / M. Neagu 47, O. Herea 83 Pandurii Tâgu Jiu

Liga 2, etapa 27: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Sâmbătă, 31 Martie, ora 11.00 Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara  2-1 Ghenovici 14, 94/ Dumiter 88 Academica Clinceni – Luceafărul Oradea  1-2 Al. Popescu 92/ Țînc 43, Neacșa 61 CS Mioveni – Foresta Suceava  2-0 Burnea 50, Florescu 63 CS Baloteşti – ASU Politehnica Timişoara  2-1 Marciuc 56, Cl.Herea 66/ Sorescu 29 Olimpia Satu Mare – Sportul Snagov  0-3 (f,j.) Chindia Târgovişte – ASA Târgu Mureş   3-0 (f.j.) Sâmbătă,

Liga 2, etapa 23: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Chindia Târgovişte – Ştiinţa Miroslava 2-0 Florea 6, Neguț 90 Academica Clinceni – Pandurii Târgu Jiu  3-1  C. Gheorghe 35, Al. Popescu 36, Barbu 68 / Băjan 52 Metaloglobus Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara  0-5 / Sorescu 12,57,82, Ignea 14, Taub 72, FC Argeş – Foresta Suceava   0-2 / Matei 14, Cerlincă 37 Dacia Unirea Brăila – Luceafărul Oradea  1-1 Anghelina 44/ Oroș 60 ASA Târgu Mureş – Ripensia

Liga 2, etapa 26: rezultate, marcatori, clasamentul și etapa viitoare

Azi, ora 11 Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti    2-0 Tînc 70, Vl. Rusu 84 Foresta Suceava – Academica Clinceni   0-1 Târșă 90+2 Azi, ora 12 Ştiinţa Miroslava – CS Mioveni   1-0 Al. Marin 74  Azi, ora 14.30 Ripensia Timişoara – Chindia Târgovişte   2-3 Ungureanu 12, Mediop 14  / D. Florea 13, C. Stoica 39), Martac 77 Duminică, 0ra 12.00 UTA Arad – CS Afumaţi   2-1 Buia 45, 54  / Șt. Vasile

Liga 2, etapa 25: rezultate, marcatori, clasament și etapa următoare

CS Baloteşti – UTA Arad 2-2 Cl. Herea 20 (pen.), Ov. Herea 65 / Roșca 57, Hlistei 82 Academica Clinceni – Ştiinţa Miroslava    0-0 Metaloglobus Bucureşti – Foresta Suceava   2-1 Ghenovici 42, Voican 65 / Cerlincă 75 FC Argeş – Ripensia Timişoara    2-1 R. Costin 31, Buhăescu 33 / Mediop 64 Dacia Unirea Brăila – ASA Târgu Mureş   3-0 (f.j.) CS Afumaţi – Olimpia Satu Mare   3-0 (f.j.) Dunărea Călăraşi

Liga 2, etapa 24: Rezultatele și marcatorii, clasamentul și etapa viitoare

Luceafărul Oradea – FC Argeş  3-2 Vl. Rusu 7 și 87, Al. Dulca 90 / Buhăescu 3, Balea 29 Foresta Suceava – Chindia Târgovişte 1-1 Matei  90+4/ Florea 52 Ştiinţa Miroslava – Metaloglobus Bucureşti  1-1 Al Marin 4 / Bilciurescu  59 Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni  2-1 Ionică 9, Tudoran 64 / Ayza 4 Sportul Snagov – ASA Târgu Mureş 3-0 (f.j.) Olimpia Satu Mare – CS Baloteşti 0-3

Liga 2, etapa 22: rezultate, marcatori, etapa viitoare și clasamentul

UTA – Academica Clinceni  1-3 Buia 10 / Găină 55, Blejdea 68, D. Popa 90+3 (autogol) Pandurii Târgu Jiu – Metaloglobus   1-0 Dănăricu 25 Știința Miroslava – FC Argeș  2-3 Al. Marin 77, Nemțanu 85/ Buhăescu 40, Costin 45, I. Șerban 67 Foresta Suceava – Dacia Unirea Brăila   1-0 M. Matei 90+1 Sportul Snagov – Ripensia Timișoara   1-1 Ferfelea 71 / Bădăuță 62 ASU Poli Timișoara – Chindia Târgoviște  1-2