Componența și țintarul Ligii a doua. Prima etapă în 4 august, ultima a turului pe 28 noiembrie

0 0

Componenţa Ligii a 2-a, după finalizarea perioadei de înscriere este următoarea:

1. Energeticianul 

2. ASU Poli

3. U Cluj

4. Aerostar Bacău

5. FC Argeș

6. Petrolul Ploiești

7. CS Mioveni

8. Daco-Getica București

9. Farul Constanța

10. Dacia Unirea Brăila

11. Ripensia

12. ACS Politehnica Timişoara

13. UTA

14. Academica Clinceni

15. Sportul Snagov

16. Balotești

17. Pandurii

18. Metaloglobus

19. Chindia Târgoviște

20. Luceafărul

 

Se observă dispariția din listă a echipei FC Afumați care a cerut să joace în Liga a 3-a și urcarea înapoi în al doilea eșalon a echipei Metaloglobus, prima sub linie la finalul campionatului trecut.

 

Programul turului Ligii 2 Casa Pariurilor în sezonul 2018-2019

Etapa 1 – 4 august 2018

Energeticianul – Luceafărul

ASU Poli – Chindia Târgoviște

U Cluj – Metaloglobus

Aerostar Bacău – Pandurii

FC Argeș – Balotești

Petrolul Ploiești – Sportul Snagov

CS Mioveni – Academica Clinceni

Daco-Getica București – UTA

Farul Constanța – ACS Poli

Dacia Unirea Brăila – Ripensia

 

Etapa 2 – 11 august 2018

Luceafărul – Ripensia

ACS Poli – Dacia Unirea Brăila

UTA – Farul Constanța

Academica Clinceni – Daco-Getica București

Sportul Snagov – CS Mioveni

Balotești – Petrolul Ploiești

Pandurii – FC Argeș

Metaloglobus – Aerostar Bacău

Chindia Târgoviște – U Cluj

Energeticianul – ASU Poli

 

Etapa 3 – 18 august 2018

ASU Poli – Luceafărul

U Cluj – Energeticianul

Aerostar Bacău – Chindia Târgoviște

FC Argeș – Metaloglobus

Petrolul Ploiești – Pandurii

CS Mioveni – Balotești

Daco-Getica București – Sportul Snagov

Farul Constanța – Academica Clinceni

Dacia Unirea Brăila – UTA

Ripensia – ACS Poli

 

Etapa 4 – 25 august 2018

Luceafărul – ACS Poli

UTA – Ripensia

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

Sportul Snagov – Farul Constanța

Balotești – Daco-Getica București

Pandurii – CS Mioveni

Metaloglobus – Petrolul Ploiești

Chindia Târgoviște – FC Argeș

Energeticianul – Aerostar Bacău

ASU Poli – U Cluj

 

Etapa 5 – 1 septembrie 2018

U Cluj – Luceafărul

Aerostar Bacău – ASU Poli

FC Argeș – Energeticianul

Petrolul Ploiești – Chindia Târgoviște

CS Mioveni – Metaloglobus

Daco-Getica București – Pandurii

Farul Constanța – Balotești

Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov

Ripensia – Academica Clinceni

ACS Poli – UTA

 

Etapa 6 – 8 septembrie 2018

Luceafărul – UTA

Academica Clinceni – ACS Poli

Sportul Snagov – Ripensia

Balotești – Dacia Unirea Brăila

Pandurii – Farul Constanța

Metaloglobus – Daco-Getica București

Chindia Târgoviște – CS Mioveni

Energeticianul – Petrolul Ploiești

ASU Poli – FC Argeș

U Cluj – Aerostar Bacău

 

Etapa 7 – 15 septembrie 2018

Aerostar Bacău – Luceafărul

FC Argeș – U Cluj

Petrolul Ploiești – ASU Poli

CS Mioveni – Energeticianul

Daco-Getica București – Chindia Târgoviște

Farul Constanța – Metaloglobus

Dacia Unirea Brăila – Pandurii

Ripensia – Balotești

ACS Poli – Sportul Snagov

UTA – Academica Clinceni

 

Etapa 8 – 22 septembrie 2018

Luceafărul – Academica Clinceni

Sportul Snagov – UTA

Balotești – ACS Poli

Pandurii – Ripensia

Metaloglobus – Dacia Unirea Brăila

Chindia Târgoviște – Farul Constanța

Energeticianul – Daco-Getica București

ASU Poli – CS Mioveni

U Cluj – Petrolul Ploiești

Aerostar Bacău – FC Argeș

 

Etapa 9 – 29 septembrie 2018

FC Argeș – Luceafărul

Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău

CS Mioveni – U Cluj

Daco-Getica București – ASU Poli

Farul Constanța – Energeticianul

Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgoviște

Ripensia – Metaloglobus

ACS Poli – Pandurii

UTA – Balotești

Academica Clinceni – Sportul Snagov

 

Etapa 10 – 6 octombrie 2018

Luceafărul – Sportul Snagov

Balotești – Academica Clinceni

Pandurii – UTA

Metaloglobus – ACS Poli

Chindia Târgoviște – Ripensia

Energeticianul – Dacia Unirea Brăila

ASU Poli – Farul Constanța

U Cluj – Daco-Getica București

Aerostar Bacău – CS Mioveni

FC Argeș – Petrolul Ploiești

 

Etapa 11 – intermediară – 10 octombrie 2018

Petrolul Ploiești – Luceafărul

CS Mioveni – FC Argeș

Daco-Getica București – Aerostar Bacău

Farul Constanța – U Cluj

Dacia Unirea Brăila – ASU Poli

Ripensia – Energeticianul

ACS Poli – Chindia Târgoviște

UTA – Metaloglobus

Academica Clinceni – Pandurii

Sportul Snagov – Balotești

 

Etapa 12 – 13 octombrie 2018

Luceafărul – Balotești

Pandurii – Sportul Snagov

Metaloglobus – Academica Clinceni

Chindia Târgoviște – UTA

Energeticianul – ACS Poli

ASU Poli – Ripensia

U Cluj – Dacia Unirea Brăila

Aerostar Bacău – Farul Constanța

FC Argeș – Daco-Getica București

Petrolul Ploiești – CS Mioveni

 

Etapa 13 – 20 octombrie 2018

CS Mioveni – Luceafărul

Daco-Getica București – Petrolul Ploiești

Farul Constanța – FC Argeș

Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău

Ripensia – U Cluj

ACS Poli – ASU Poli

UTA – Energeticianul

Academica Clinceni – Chindia Târgoviște

Sportul Snagov – Metaloglobus

Balotești – Pandurii

 

Etapa 14 – 27 octombrie 2018

Luceafărul – Pandurii

Metaloglobus – Balotești

Chindia Târgoviște – Sportul Snagov

Energeticianul – Academica Clinceni

ASU Poli – UTA

U Cluj – ACS Poli

Aerostar Bacău – Ripensia

FC Argeș – Dacia Unirea Brăila

Petrolul Ploiești – Farul Constanța

CS Mioveni – Daco-Getica București

 

Etapa 15 – 3 noiembrie 2018

Daco-Getica București – Luceafărul

Farul Constanța – CS Mioveni

Dacia Unirea Brăila – Petrolul Ploiești

Ripensia – FC Argeș

ACS Poli – Aerostar Bacău

UTA – U Cluj

Academica Clinceni – ASU Poli

Sportul Snagov – Energeticianul

Balotești – Chindia Târgoviște

Pandurii – Metaloglobus

 

Etapa 16 – 10 noiembrie 2018

Luceafărul – Metaloglobus

Chindia Târgoviște – Pandurii

Energeticianul – Balotești

ASU Poli – Sportul Snagov

U Cluj – Academica Clinceni

Aerostar Bacău – UTA

FC Argeș – ACS Poli

Petrolul Ploiești – Ripensia

CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila

Daco-Getica București – Farul Constanța

 

Etapa 17 – 17 noiembrie 2018

Farul Constanța – Luceafărul

Dacia Unirea Brăila – Daco-Getica București

Ripensia – CS Mioveni

ACS Poli – Petrolul Ploiești

UTA – FC Argeș

Academica Clinceni – Aerostar Bacău

Sportul Snagov – U Cluj

Balotești – ASU Poli

Pandurii – Energeticianul

Metaloglobus – Chindia Târgoviște

 

Etapa 18 – 24 noiembrie 2018

Luceafărul – Chindia Târgoviște

Energeticianul – Metaloglobus

ASU Poli – Pandurii

U Cluj – Balotești

Aerostar Bacău – Sportul Snagov

FC Argeș – Academica Clinceni

Petrolul Ploiești – UTA

CS Mioveni – ACS Poli

Daco-Getica București – Ripensia

Farul Constanța – Dacia Unirea Brăila

 

Etapa 19 – intermediară – 28 noiembrie 2018

Dacia Unirea Brăila – Luceafărul

Ripensia – Farul Constanța

ACS Poli – Daco-Getica București

UTA – CS Mioveni

Academica Clinceni – Petrolul Ploiești

Sportul Snagov – FC Argeș

Balotești – Aerostar Bacău

Pandurii – U Cluj

Metaloglobus – ASU Poli

Chindia Târgoviște – Energeticianul

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *