Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 1, etapa 24: Juventus Bucureşti – FC Viitorul 0 – 1

Viitorul Constanţa a trecut în deplasare de Juventus Bucureşti cu scorul de 1-0 (0-0), într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 24-a a Ligii I de fotbal. Unicul gol al unui meci cu mai multe ocazii în prima repriză a fost înscris de Ianis Hagi, din penalty, în minutul 77. Tânărul mijlocaş a înscris astfel primul său gol în Liga întîi după revenirea de la Fiorentina.

Juventus Bucureşti – FC Viitorul Constanţa 0-1 (0-0)

A marcat: / Ianis Hagi 77 – penalty

Juventus: Drăghia – C. Petre, Wallace, Leca, Fl. Ştefan – Nicoarăss, Balgiuss (70 S. Drăghici), Acolatse, Ciobanu – Rabei (58 V. Gheorghe), Elek. Antrenor: Marius Baciu.

Viitorul: Cojocaru – Căpuşă (46 Ciobanu), Ţîru, Mladen, Ganea – Cicâldău, Băluţă, Vînă (64 D. Dumitrescu) – Chiţu, Lima Lopes (53 Gavra), Ianis Hagi. Manager: Gică Hagi.

Arbitri: George Cătălin Găman (Craiova) – Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) – CCA, Marin Petrache (Săbăreni) – LPF

După meci, Ianis, aflat la primul gol marcat de la revenirea în Liga 1, a vorbit despre partida cu ultima clasată și despre ce urmează pentru Viitorul.