Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentul. Steaua a debutat cu victorie pe noul Ghencea!
Sâmbătă, 31 iulie 2021

ora 11,00: Ripensia Timișoara – Dunărea Călăraşi 3-3

Au marcat: Sokovic 35, Golda 40, Taras 85 / R. Stoica 16, B. Matei 60, S. Sava 70

ora 11,00: Unirea Dej – Unirea Slobozia 0-2

A marcat: / Mustacă 36, 67

ora 11,00: Şelimbăr – Dacia Unirea Brăila 3-1

Au marcat: And. Roșu 56, Andone 57, 59 / R. Stănescu 12

ora 11,00: Astra – Metaloglobus Bucureşti 1-2

Au marcat: Dr. Gheorghe 46 / Al. Enache 73, Ov. Herea 85  – penalty

ora 11,00: Petrolul – Politehnica Iaşi 2-0

Au marcat: Saim Tudor 75, M. Bratu 83

ora 11,00: Concordia Chiajna – Unirea Constanţa 2-0

Au marcat: Ad. Voicu 36, Gab. Deac 85

ora 13,30: Hermannstadt – FC Buzău 2-1

Au marcat: Balaure 43, Alhassan 48 / Cr. Ciobanu 26

Duminică, 1 august 2021

ora 12,00: FC Braşov – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2-2

Au marcat: Al. Sabău 58, H. Popa 71 / Mitrică 16, Băican 43

Marți, 3 august 2021

ora 18,00: Universitatea Cluj – Politehnica Timișoara 3-0

Au marcat: Valentin Alexandru 10, Albert Hofman 32, Sergio Ribeiro 34

ora 20,30: Steaua – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-0

A marcat: Chipirliu 79

Liga 2, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 1: rezultatele, marcatorii și clasamentul.

Următoarele 5 etape:

Etapa 2, 7 august 2021

Dunărea Călărași – SSU Politehnica Timișoara

FC Buzău – Universitatea Cluj

Unirea Constanța – FC Hermannstadt

Politehnica Iași – Concordia Chiajna

Metaloglobus București – Petrolul Ploiești

FK Csikszereda – Astra

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Steaua București

Dacia Unirea Brăila – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Slobozia – CS Comunal Șelimbăr

Ripensia Timișoara – Unirea Dej

Etapa 3, 14 august 2021

Unirea Dej – Dunărea Călărași

CS Comunal Șelimbăr – Ripensia Timișoara

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Slobozia

Steaua București – Dacia Unirea Brăila

Astra – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Petrolul Ploiești – FK Csikszereda

Concordia Chiajna – Metaloglobus București

FC Hermannstadt – Politehnica Iași

Universitatea Cluj – Unirea Constanța

SSU Politehnica Timișoara – FC Buzău

Etapa 4, 21 august 2021

Dunărea Călărași – FC Buzău

Unirea Constanța – SSU Politehnica Timișoara

Politehnica Iași – Universitatea Cluj

Metaloglobus București – FC Hermannstadt

FK Csikszereda – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Dacia Unirea Brăila – Astra

Unirea Slobozia – Steaua București

Ripensia Timișoara – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Dej – CS Comunal Șelimbăr

Etapa 5, 28 august 2021

CS Comunal Șelimbăr – Dunărea Călărași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Dej

Steaua București – Ripensia Timișoara

Astra – Unirea Slobozia

Petrolul Ploiești – Dacia Unirea Brăila

Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

FC Hermannstadt – FK Csikszereda

Universitatea Cluj – Metaloglobus București

SSU Politehnica Timișoara – Politehnica Iași

FC Buzău – Unirea Constanța

Etapa 6, 11 septembrie 2021

Dunărea Călărași – Unirea Constanța

Politehnica Iași – FC Buzău

Metaloglobus București – SSU Politehnica Timișoara

FK Csikszereda – Universitatea Cluj

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești

Ripensia Timișoara – Astra

Unirea Dej – Steaua București

CS Comunal Șelimbăr – FC Brașov Steagul Renaște

 

foto: facebook CSA Steaua