Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapa 10: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 10: rezultatele, marcatorii și clasamentul.

Joi, 14 octombrie 2021, ora 17:30

Csikszereda Miercurea Ciuc – Politehnica Iaşi  3-1

Jelena 23, Csuros 26, Gergely 57 / Deretti 90+1

Vineri, 15 octombrie 2021, ora 17:30

Ripensia Timișoara – Universitatea Cluj  0-3

/ Hofman 43, 73, Haită 46

Sâmbătă, 16 octombrie 2021, ora 11:00

Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti 0-1

O. Herea 90+5

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Constanţa 2-1

Dodoi 33, C. Rus 86 / Nicola 77

Eliminați: Băican 37, C. Rus 90+2

Dacia Unirea Brăila – FC Buzău 0-7

Cârstocea 14, Ekollo 33, 41, Chică-Roșă 38, 52, 71, 83

Unirea 04 Slobozia – Politehnica Timișoara 1-0

Greu 48

CSC Şelimbăr – Concordia Chiajna 1-0

Boboc 57

Sâmbătă, 16 octombrie 2021, ora 15:00

CSA Steaua – Astra Giurgiu  1-1

Chipirliu 40 / I. Zaharia 50

Duminică, 17 octombrie 2021, ora 12:30

FC Braşov – Petrolul Ploiești 0-4

/ Jarovic 14, 60, Cebotaru 54, Ticu 74 – penalty

Luni, 18 octombrie 2021, ora 15:30

Unirea Dej – FC Hermannstadt  1-1

Manole 65 / Buhăcianu 36

Clasament

Ultimele etape ale turului:

Etapa 11, 23 octombrie 2021

Astra – Dunărea Călărași

Petrolul Ploiești – Steaua București

Concordia Chiajna – FC Brașov Steagul Renaște

FC Hermannstadt – CS Comunal Șelimbăr

Universitatea Cluj – Unirea Dej

SSU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara

FC Buzău – Unirea Slobozia

Unirea Constanța – Dacia Unirea Brăila

Politehnica Iași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Metaloglobus București – FK Csikszereda

Etapa 12, 30 octombrie 2021

Dunărea Călărași – FK Csikszereda

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Metaloglobus București

Dacia Unirea Brăila – Politehnica Iași

Unirea Slobozia – Unirea Constanța

Ripensia Timișoara – FC Buzău

Unirea Dej – SSU Politehnica Timișoara

CS Comunal Șelimbăr – Universitatea Cluj

FC Brașov Steagul Renaște – FC Hermannstadt

Steaua București – Concordia Chiajna

Astra – Petrolul Ploiești

Etapa 13, 6 noiembrie 2021

Petrolul Ploiești – Dunărea Călărași

Concordia Chiajna – Astra

FC Hermannstadt – Steaua București

Universitatea Cluj – FC Brașov Steagul Renaște

SSU Politehnica Timișoara – CS Comunal Șelimbăr

FC Buzău – Unirea Dej

Unirea Constanța – Ripensia Timișoara

Politehnica Iași – Unirea Slobozia

Metaloglobus București – Dacia Unirea Brăila

FK Csikszereda – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Etapa 14, 20 noiembrie 2021

Dunărea Călărași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Dacia Unirea Brăila – FK Csikszereda

Unirea Slobozia – Metaloglobus București

Ripensia Timișoara – Politehnica Iași

Unirea Dej – Unirea Constanța

CS Comunal Șelimbăr – FC Buzău

FC Brașov Steagul Renaște – SSU Politehnica Timișoara

Steaua București – Universitatea Cluj

Astra – FC Hermannstadt

Petrolul Ploiești – Concordia Chiajna

Etapa 15, 27 noiembrie 2021

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

FC Hermannstadt – Petrolul Ploiești

Universitatea Cluj – Astra

SSU Politehnica Timișoara – Steaua București

FC Buzău – FC Brașov Steagul Renaște

Unirea Constanța – CS Comunal Șelimbăr

Politehnica Iași – Unirea Dej

Metaloglobus București – Ripensia Timișoara

FK Csikszereda – Unirea Slobozia

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

Etapa 16, 4 decembrie 2021

Dunărea Călărași – Dacia Unirea Brăila

Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – FK Csikszereda

Unirea Dej – Metaloglobus București

CS Comunal Șelimbăr – Politehnica Iași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Constanța

Steaua București – FC Buzău

Astra – SSU Politehnica Timișoara

Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – FC Hermannstadt

Etapa 17, 26 februarie 2022

FC Hermannstadt – Dunărea Călărași

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

SSU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești

FC Buzău – Astra

Unirea Constanța – Steaua București

Politehnica Iași – FC Brașov Steagul Renaște

Metaloglobus București – CS Comunal Șelimbăr

FK Csikszereda – Unirea Dej

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia

Etapa 18, 5 martie 2022

Dunărea Călărași – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – Dacia Unirea Brăila

Unirea Dej – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CS Comunal Șelimbăr – FK Csikszereda

FC Brașov Steagul Renaște – Metaloglobus București

Steaua București – Politehnica Iași

Astra – Unirea Constanța

Petrolul Ploiești – FC Buzău

Concordia Chiajna – SSU Politehnica Timișoara

FC Hermannstadt – Universitatea Cluj

Etapa 19, 12 martie 2022

Universitatea Cluj – Dunărea Călărași

SSU Politehnica Timișoara – FC Hermannstadt

FC Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Constanța – Petrolul Ploiești

Politehnica Iași – Astra

Metaloglobus București – Steaua București

FK Csikszereda – FC Brașov Steagul Renaște

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Comunal Șelimbăr

Dacia Unirea Brăila – Unirea Dej

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

 

foto: facebook Petrolul Ploiești