Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Joi, 25 noiembrie 2021, ora 17.00

Gloria Buzău – FC Brașov 1-0

Pațurcă 28

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași 0-0

Vineri, 26 noiembrie 2021, ora 17.30

FC Hermannstadt – Petrolul Ploiești  1-0

Balaure 70

Sâmbătă, 27 noiembrie 2021, ora 11.00

ACS Viitorul Tg. Jiu – Dacia Unirea Brăila 1-0

Dodoi 27

Csikszereda M. Ciuc – Unirea Slobozia 0-0

Metaloglobus București – Ripensia Timișoara 0-1

/ Golda 21

Poli Iași – Unirea Dej 0-0

Unirea Constanța – CSC 1599 Șelimbăr 1-1

Chirițoiu 36 / Tătar 78

Duminică, 28 noiembrie 2021, ora 12.00

Politehnica Timișoara – CSA Steaua București 2-1

Ursu 82, Mera 88 / Enceanu 29

Marți, 30 noiembrie 2021, ora 17.30

Universitatea Cluj – Astra Giurgiu 1-2

Gugu 36 / Dragu 13, Șerban 71

Liga 2, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentul

 

 

 

 

Următoarele etape ale turului:

Etapa 16, 4 decembrie 2021

Dunărea Călărași – Dacia Unirea Brăila

Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – FK Csikszereda

Unirea Dej – Metaloglobus București

CS Comunal Șelimbăr – Politehnica Iași

FC Brașov Steagul Renaște – Unirea Constanța

Steaua București – FC Buzău

Astra – SSU Politehnica Timișoara

Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – FC Hermannstadt

Etapa 17, 26 februarie 2022

FC Hermannstadt – Dunărea Călărași

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

SSU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești

FC Buzău – Astra

Unirea Constanța – Steaua București

Politehnica Iași – FC Brașov Steagul Renaște

Metaloglobus București – CS Comunal Șelimbăr

FK Csikszereda – Unirea Dej

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia

Etapa 18, 5 martie 2022

Dunărea Călărași – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – Dacia Unirea Brăila

Unirea Dej – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CS Comunal Șelimbăr – FK Csikszereda

FC Brașov Steagul Renaște – Metaloglobus București

Steaua București – Politehnica Iași

Astra – Unirea Constanța

Petrolul Ploiești – FC Buzău

Concordia Chiajna – SSU Politehnica Timișoara

FC Hermannstadt – Universitatea Cluj

Etapa 19, 12 martie 2022

Universitatea Cluj – Dunărea Călărași

SSU Politehnica Timișoara – FC Hermannstadt

FC Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Constanța – Petrolul Ploiești

Politehnica Iași – Astra

Metaloglobus București – Steaua București

FK Csikszereda – FC Brașov Steagul Renaște

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Comunal Șelimbăr

Dacia Unirea Brăila – Unirea Dej

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

 

foto: Politehnica Timișoara