Liga 2, etapa 21: Rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapa 21: Rezultatele, marcatorii și clasamentul

CS Mioveni – Dunărea Călăraşi     1-3

Florescu 15 / S. Pană 58, Mezu 63, V. Alexandru 87 (pen.)

CS Baloteşti – Sportul Snagov   1-0

L. Ion 77

Academica Clinceni – Olimpia Satu Mare   4-1

Gliga 3, St. Drăghici 35, Blejdea 90, M. Șandru 90+2 / V. Pop 48

 Metaloglobus Bucureşti – UTA Arad   0-0

Dacia Unirea Brăila – Ştiinţa Miroslava   1-4

O. Bucur 67 / Taciuc 12, Buhăicianu 57 și 85, H. Crișan 76

ASA Târgu Mureş – Foresta Suceava   2-5

C. Sîrbu 28 și 73 / Bosînceanu 7, Renquin 38, 53 și 77 (pen.) M. Matei 75

Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea   4-4

Mediop 2, 29 și 48, Neamțu 90+4 / V. Rusu 1, 24, 70, R. Trif 78

AFC Hermannstadt – CS Afumaţi 0-0

FC Argeş – ASU Politehnica Timişoara  2-0

R. Grecu 38, Buhăescu 84

Chindia Târgovişte – Pandurii Târgu Jiu  1-0

Neguț 7

Clasament
Loc Echipa Et. V E Î Golaveraj Pct
1 Logo Dunărea Călărași 21 15 4 2 43 – 16 49
2 Logo Hermannstadt 21 14 6 1 35 – 10 48
3 Logo Chindia Târgoviște 21 12 6 3 44 – 12 42
4 Logo Afumați 21 11 5 5 24 – 14 38  
5 Logo ASU Poli 21 11 3 7 29 – 23 36  
6 Logo Academica Clinceni 21 10 5 6 34 – 29 35  
7 Logo FC Argeș 21 9 7 5 28 – 16 34  
8 Logo ASA Târgu Mureș 21 9 4 8 40 – 41 31  
9 Logo Mioveni 21 7 6 8 31 – 30 27  
10 Logo Sportul Snagov 21 7 5 9 16 – 18 26  
11 Logo Ripensia Timișoara 21 6 7 8 42 – 31 25  
12 Logo UTA 21 6 7 8 25 – 25 25  
13 Logo Știința Miroslava 21 6 4 11 28 – 46 22  
14 Luceafărul Oradea 21 5 6 10 30 – 38 21  
15 Logo Metaloglobus 21 5 5 11 17 – 28 20  
16 Logo Balotești 21 5 5 11 23 – 42 20  
17 Logo Foresta Suceava 21 6 2 13 21 – 63 20  
18  Dacia Unirea Brăila 21 4 6 11 45 – 48 18  
19 Logo Pandurii 21 3 9 9 26 – 36 18
20 Logo Olimpia Satu Mare * 21 7 2 12 22 – 37 15  
* Echipă penalizată cu 8 puncte de către Comisia de Etică și Disciplină a FRF.
Etapa viitoare (24-25 februarie 2018):  Sp. Snagov – Ripensia, Luceafărul – ASA Tg. Mureș, Foresta – Brăila, Miroslava – FC Argeș, ASU Poli – Chindia, UTA – Academica Clinceni, Olimpia – CS Mioveni, D. Călărași – Hermannstadt, Afumați – Balotești.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *