Liga 2 – Etapa 22-24: Rezultate, marcatori, clasament și etapa următoare

Liga 2 – Etapa 22-24: Rezultate, marcatori, clasament și etapa următoare

Etapa 22

Vineri, 21 februarie, ora 20:00

Universitatea Cluj – Campionii FC Argeş 1-1

Mailat 77/ Blejdea 43

Sâmbătă, 22 februarie, ora 11:00

Farul Constanţa – Concordia Chiajna 3-1

Cruceru 7 – penalty, 14 – penalty și 58 / Cucu 90

CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-2

/ Bădăuță 20, Paraschiv 52

Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti 3-0

Tudor Călin 23, Lungu 29, Apro 32 – penalty

Sportul Snagov – SCM Gloria Buzău nu se dispută, gazdele vor pierde meciul la masa verde

Sâmbătă, 22 februarie, ora 12:00

Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi   2-0

G. Deac 16, Șt. Blănaru 68

Sâmbătă, 22 februarie, ora 17:00

Pandurii Târgu Jiu – CSM Reşiţa   1-4

Tănăsoiu 43 / Dat 60, Breșneni 71, 89, Astafei 90

Luni, 24 februarie, ora 17:30

FK Csikszereda – UTA Arad 0-6

/ Ilie 11, Moise 33, Ioniță 43, Melinte 54, Buhăcianu 58, Miculescu 74

Marţi, 25 februarie, ora 19:00

Rapid – Turris Oltul Turnu Măgurele  0-0

Elminat: Voicu (Rapid) 45+2

ASU Politehnica Timişoara stă

 

Etapa 23

Sâmbătă, 29 februarie, ora 11:00

Dunărea Călăraşi – FK Csikszereda 2-1

Honciu 41, Doumbia 93 / Pinter 80

UTA Arad – Ripensia Timişoara 3-0

Buhăcianu 28, 62, Ursu 78

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu 4-0

Buia 50, Cioiu 82, Vl. Rusu 89, 90+2

Turris Oltul Turnu Măgurele – Concordia Chiajna 2-1

Pîrvulescu 56, Voinea 66 / Burlacu 76

Metaloglobus Bucureşti – Sportul Snagov nu s-a disputat

CSM Reşiţa stă.

Sâmbătă, 29 februarie, ora 13:00

Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa  0-0

Duminică, 1 martie, ora 11:00

ASU Politehnica Timişoara – Rapid  0-0

Eliminat: Băjan (Rapid) – min. 7

Duminică, 1 martie, ora 13:30

Campionii FC Argeş – CS Mioveni  1-1

  1. Matiș 80 / R. Costin 89

Duminică, 1 martie, ora 17:00

SCM Gloria Buzău – Universitatea Cluj 2-2

Balgiu 29, Roșu 45 / Goga 59, Gavra 67

 

Etapa 24

Vineri, 6 martie, ora 17:30

CS Mioveni – SCM Gloria Buzău  0-0

Sâmbătă, 7 martie, ora 11:00  

Concordia Chiajna – ASU Politehnica Timişoara   2-1

B. Vișan 14, Tîrcoveanu 70 / M. Axente 64

Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi   1-1

V. Macriţchii 7 / Honciu 71

Sportul Snagov – UTA Arad   0-3 (f.j.)
Echipa gazdă a fost exclusă din competiţie de FRF pentru două neprezentări în acest retur.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu stă

Sâmbătă, 7 martie, ora 12:00

Farul Constanţa – Turris Oltul Turnu Măgurele 0-1

Ispas 51

Sâmbătă, 7 martie, ora 14:00

Universitatea Cluj – Metaloglobus Bucureşti  1-2

Mailat 33 / D. Lung 28, O. Herea 90+2

Sâmbătă, 7 martie, ora 17:00

Pandurii Târgu Jiu – Campionii FC Argeş   0-4

Buhăescu 32, Blejdea 39, R. Matiș 71, Mirică 90

Duminică, 8 martie, ora 12:30

Rapid – CSM Reşiţa    0-1

L. Buș 79

Duminică, 8 martie, ora 15:00

FK Csikszereda – Petrolul Ploieşti    1-2

Casiadi 19 / S. Arnăutu 77, Palmeș 82 (autogol)

 

Clasament

 

Etapa următoare : Csikszereda – Constanţa, Ploieşti – Ripensia, Călăraşi – Snagov, UTA – U Cluj, Metaloglobus – Mioveni, Buzău – Pandurii Târgu Jiu, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Rapid, Reşiţa – Chiajna, ASU Politehnica – Turnu Măgurele. Campionii FC Argeş vor sta.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *