Liga 2, etapa 5 și etapa 6, Play-off și Play-out

0 0

Liga 2, etapa 5 și etapa 6, Play-off și Play-out

Etapa 5 Play-off 

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 12:30

ASU Politehnica Timișoara – Csikszereda Miercurea Ciuc   0-1

A marcat: Schieb 14

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 15:00

FC Rapid – CS Mioveni 1-1

Au marcat: Hlistei 43 / B. Rusu 82

Luni, 26 aprilie 2021, ora 17:30

Dunărea Călăraşi – U Craiova 1-1

Au marcat: Varela 55 / Campagno 80

Etapa 6 Play-off

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

ASU Politehnica Timișoara – Dunărea Călăraşi 2-1

Au marcat: Ivanovici 32, Casado 90+3 / Alami 36

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 20:00

U Craiova 1948 – CS Mioveni 4-2

Au marcat: Compagno 59, Negru 62, Blidar 68, Albu 90+4 / Blănaru 2, Garutti 74

Sâmbătă, 1 mai 2021, ora 20:00

FC Rapid – Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0

Au marcat: Hlistei 17 – penalty, Bălan 66

Clasament Play-off

Etapa următoare (7 mai): Miercurea Ciuc – Mioveni, ASU – U Craiova, Călărași – Rapid.


Etapa 5 Play-out, Grupa A

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 11:00

Pandurii Lignitul Târgu Jiu – Ripensia Timișoara    0-3

Au marcat: M. Ene 4 și 73, Sokovic 66,

Universitatea Cluj – Metaloglobus Bucureşti    2-0

A marcat: Dican 31 și 87

CSM Slatina – Farul Constanţa   1-3

Au marcat: Doman 33 / Damașcan 2 și 75, Banyoi 35,

Etapa 6 Play-out Grupa A

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 11:00

Comuna Recea – CSM Slatina 5-2

Au marcat: Batin 34, 46, 58, Mărieș 67, Chinde 71 / Stoica 16, 55

Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 3-1

Au marcat: Ov. Herea 30, 38, 81 / Acosta 76

Sâmbătă, 1 mai 2021, ora 12:30

Farul Constanţa – Universitatea Cluj 1-3

Au marcat: Bîrnoi 48 / Ribeiro 12, Pîrvulescu 29, 85

Clasament Play-out, Grupa A

Etapa următoare (8 mai):Ripensia – Metaloglobus, Pandurii – Farul, U Cluj – Recea.


Etapa 5 Play-out, Grupa B

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

Gloria Buzău – Aerostar Bacău 3-0

Au marcat: Pîrvulescu 65, Andronic 79, Iurcu 82

Duminică, 25 aprilie 2021, ora 12:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Reșița 4-3

Au marcat: Lixandru 28, Buia 31, 56, Paraschiv 90+1 / Popescu 20, 53, Dulca 66

Duminică, 25 aprilie 2021, ora 12:30

Unirea Slobozia – Petrolul Ploieşti 1-1

Au marcat: Gabriel Lazăr 53 / Pol Roige Rodriguez 9.

Liga 2, etapa 5 și etapa 6, Play-off și Play-out.

Etapa 6 Play-out Grupa B

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 11:00

Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-2

Au marcat: / Buia 10, Prejmerean 17

CSM Reșița – Gloria Buzău 1-1

Au marcat: Buș 64 / Perju 74

Aerostar Bacău – Unirea Slobozia 2-2

Au marcat: Vraciu 5, 80 / Suciu 57, Radu 84

Clasament Play-out, Grupa B

Etapa următoare (8 mai): Petrolul – Aerostar, Slobozia – Reșița, Buzău – Chiajna.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *