Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 2, etapele 6-9: rezultatele, marcatorii și clasamentul

Liga 2, etapele 6-9: rezultatele, marcatorii și clasamentul.

Etapa 6

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 11:00

Dunărea Călăraşi – Unirea Constanţa   1-1

Au marcat: Al. Stoica 56 / L. Ardelean 45+1 – penalty

Dacia Unirea Brăila – Concordia Chiajna   0-2

Au marcat: / Dușmanu 41, Llullaku 90+1 – penalty

Ripensia Timișoara – Astra   2-1

Au marcat: Piftor 33, M. Ene 54 / Giuroiu 6

CSC Şelimbăr – FC Braşov 2-1

Au marcat: D. Tătar 16, T. Suciu 71 / Al. Sabău 69

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 13:00

Metaloglobus Bucureşti – Politehnica Timișoara  4-1

Au marcat: Al. Enache 58, An. Florescu 76, O. Herea 83, Cl. Herea 90+4 – penalty / O. Ursu 9

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, ora 15:30

Unirea Dej – CSA Steaua 2-1

Au marcat: Burdeț 53, Manole 71 / Buhăescu 11

Duminică, 12 septembrie 2021, ora 11:00

Unirea Slobozia – Petrolul 0-2

Au marcat: / Diarra 32, Vajushi 75

Duminică, 12 septembrie 2021, ora 13:00

Politehnica Iaşi – FC Buzău 0-1

A marcat: / Ekollo 78

Luni, 13 septembrie 2021, ora 16:00

Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Cluj      3-1

Au marcat: Barabas 48, Jebari 61, Jelena 85 / S. Ribeiro 25

Marți, 14 septembrie 2021, ora 17:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Hermannstadt   1-1

Au marcat: Vulpe 32 / Buhăcianu 42


Etapa 7

Joi, 16 septembrie, ora 18:00

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia  1-1

Au marcat: Marc 90+2 / R. Mustacă 84

Vineri,17 septembrie, ora 16:00

Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara  2-0

Au marcat: Vajushi 11, M. Bratu 42

Sâmbătă, 18 septembrie, ora 11:00

FC Brașov – Dunărea Călărași 3-1

Au marcat: I. Roșu 35, Iurcu 41, V. Mihalcea 78 / E. Nica 45+1

Astra Giurgiu – Unirea Dej 0-2

Au marcat: / Militaru 21, Cocian 84

FC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila 6-0

Au marcat: Buhăcianu 37, 70, S. Balaure 48, 90+2, C. Popescu 67, Sîntean 83

FC Buzău – Metaloglobus 4-1

Au marcat: Cârstocea 9, 41, C. Ciobanu 57, Neacșu 90 / O. Herea 69

Unirea Constanța – Poli Iași 0-6

Au marcat: Camara 16, A. Stan 35, A. Istrate 54, B. Torres 64, Asăvoaei 88, Aftanache 90

Sâmbătă, 18 septembrie, ora 17,00

Poli Timișoara – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-2

Au marcat: Bîrnoi 1 / Kovacs 11, Bor 89

Luni, 20 septembrie, ora 16:00

U Cluj – Viitorul Pandurii Tg. Jiu 1-0

A marcat: Boiciuc 68

Luni, 20 septembrie, ora 18:00

CSA Steaua – Clubul Sportiv Comunal 1599 Şelimbăr 0-0


Etapa 8

Joi, 23 septembrie, ora 18:00

FC Brașov – CSA Steaua  0-1

A marcat: / Chipirliu 56

Sâmbătă, 25 septembrie, ora 11:00

CSC 1599 Șelimbăr – Astra Giurgiu 1-1

Au marcat: Curtean 89 / Gheorghe 81

Csikszereda M. Ciuc – FC Buzău 2-3

Au marcat: Kovacs 45+3, 54 /  Chica-Roșă 1, Paturca 67, Lopez 86,

Dacia Unirea Brăila – Universitatea Cluj 0-3

Au marcat: / Ribeiro 12, Boiciuc 43, Blejdea 80

Metaloglobus București – Unirea Constanța 1-4

Au marcat: C. Herea 90+2 / Tălmaciu 24, Șerbănescu 63, 75, Nița 78

Sâmbătă, 25 septembrie, ora 13:00

Unirea Dej – Petrolul Ploiești  1-3

Au marcat: Manole 55 / Constantinescu 76, Cebotaru 81, Pană 90+2

Duminică, 26 septembrie, ora 11:00

Unirea Slobozia – FC Hermannstadt  0-1

A marcat: / Al. Oroian 32

ACS Viitorul Tg. Jiu – ASU Poli Timișoara   2-1

Au marcat: C. Rus 13, Copaci 90+2 / Gerbi 88

Ripensia Timișoara – Concordia Chiajna   0-1

A marcat: / V. Lazăr 16

Marți, 28 septembrie, ora 17:00

Dunărea Călărași – Poli Iași 2-3

Au marcat: A. Moise 37, Boiangiu 42 / B. Matei 34 – autogol, Chatziterzoglou 54, S. Camara 89


Etapa 9

Joi, 30 septembrie 2021, ora 17:00

Concordia Chiajna – Unirea Dej 1-0

A marcat: Younes Hamza 34

Vineri, 1 ocombrie 2021, ora 16:00

Hermannstadt – Ripensia Timișoara  2-2

Au marcat: I. Stoica 16, P. Petrescu 51 / S. Coulibaly 26, V. Macritchii 67

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 11:00

Astra Giurgiu – FC Braşov 2-0

Au marcat: A. Stoian 19, D. Gheorghe 24

FC Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-1

Au marcat: C. Ciobanu 25 / Dodoi 3

Unirea Constanţa – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-2

Au marcat: L. Ardelean 45+2 / Schieb 8, 19

Politehnica Iaşi – Metaloglobus Bucureşti 0-1

A marcat: / Cl. Herea 79

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 11:30

CSA Steaua – Dunărea Călăraşi 3-0

Au marcat: Chipirliu 59, 64, Neacșu 87

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 14:00

Universitatea Cluj – Unirea 04 Slobozia 2-0

A marcat: Hofman 34, 55

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, ora 15:00

Politehnica Timișoara – Dacia Unirea Brăila 2-0

Au marcat: Bîrnoi 22, Gerbi 50

Duminică, 3 octombrie 2021, ora 11:00

Petrolul 52 – CSC Şelimbăr    3-0

Au marcat: S. Jarovic 35, Măzărache 47, V. Țicu 68

Clasament

Etapa următoare (16 octombrie): Călăraşi – Metaloglobus, Miercurea Ciuc – Iaşi, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Constanţa, Brăila – Buzău, Slobozia – Politehnica Timișoara, Ripensia Timișoara – Universitatea Cluj, Dej – Hermannstadt, Şelimbăr – Chiajna, Braşov – Petrolul, Steaua – Astra.

foto: facebook Petrolul