Liga 2, Play-off și Play-out, etapa 4: rezultatele și clasamentul

0 0

Liga 2, Play-off și Play-out, etapa 4: rezultatele și clasamentul.

Play-off 

Luni, 19 aprilie 2021, ora 16:00

Mioveni – ASU Politehnica  4-0

Măr 23, Coșereanu 44, B. Rusu 67, Ișfan 90

Luni, 19 aprilie 2021, ora 18:30

Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi 1-2

Apro 63 / Bud 18, B. Șandru 78

Luni, 19 aprilie 2021, ora 21:00

U Craiova – FC Rapid 1-0

Compagno 12

Cartonaș roșu: 62 Paramatti de la U Craiova

Liga 2, Play-off, etapa 4, clasamentul 

Etapa următoare (24-26 aprilie): ASU Poli – Miercurea Ciuc, Rapid – Mioveni, Călărași – U Craiova.


Play-out, seria A

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 11:00

Farul Constanţa – Comuna Recea 3-1

Cruceru 30, Ispas 35 – autogol, Damașcan 83 / Mendoza 65

Metaloglobus Bucureşti – CSM Slatina 1-0

Cl. Herea 68

Duminică, 18 aprilie 2021, ora 11:00

Ripensia Timișoara – U Cluj  2-1

Fridrich 42, 60 / Filip 34

Clasament Play-out Grupa A

Etapa următoare (24 aprilie): Pandurii – Ripensia, U Cluj – Metaloglobus, Slatina – Farul.


Play-out, seria B

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 11:00

CSM Reșița – Concordia Chiajna 2-0

Visnakovs 53, Danci 85

Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-5

Zaharia 10 / Paraschiv 3, Băican 37, Cioicu 40, Țegle 81, Buia 88

Duminică, 18 aprilie 2021, ora 12:30

Petrolul Ploieşti – Gloria Buzău 1-1

Tuor 90+1 / Vîrtej 38

Clasament Play-out Grupa B

Etapa următoare (23-25 aprilie): Buzău – Bacău, Viitorul Tg. Jiu – Reșița, Slobozia – Ploiești.


Rezultatele din etapa trecută, etapa 3:

Play off

Marți, 13 aprilie, 2021, ora 16:30

Csikszereda Miercurea Ciuc – U Craiova 1948   1-2

Bauza 82 / Compagno 22, A. Ciolacu 52 – penalty

Miercuri, 14 aprilie 2021, ora 16:30

Dunărea Călăraşi – CS Mioveni 1-5

 Alami 53 / Burnea 19, 38, B. Rusu 41, Blănaru 52, 59

Joi, 15 aprilie 2021, ora 16:30

ASU Politehnica Timișoara – FC Rapid   1-2

Ignea 37 / Bălan 87 – penalty, Sefer 90+1


Play out Grupa A

Miercuri, 14 aprilie 2021, ora 11:00

Comuna Recea – Metaloglobus Bucureşti 3-1

Coman 64, 82, Jucan 79 / Mendes 1

Miercuri, 14 aprilie 2021, ora 12:00

CSM Slatina – Ripensia Timișoara 0-0

Miercuri, 14 aprilie 2021, ora 17:00

U Cluj – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1-1

Golan 31 / Dodoi 5


Play out Grupa B

Miercuri, 14 aprilie 2021, ora 17:00

Gloria Buzău – Unirea Slobozia 0-0

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti, amânat, gazdele au meci de Cupa României

Concordia Chiajna – Aerostar Bacău 3-1

Dumitru 3, Hamza Younes 23, Luullaku 63  / Zaharia 23

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *