Liga 3, etapa 10: rezultate, marcatori si clasamente

Liga 3, etapa 10: rezultate, marcatori si clasamente

Liga 3, etapa 10: rezultate, marcatori si clasamente. A fost ultima etapă din acest an, campionatul se va relua la finalul lunii martie. Mai sunt de jucat 8 etape din retur.

Seria 1

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

Dante Botoşani – Huşana Huşi 0-2

/ Sergiu Gîrdea 5, Petru Agrigoroaei 89 – penalty

Şomuz Fălticeni – Bradu Borca 3-1

Christ Afalna 11, 14, Cătălin Tutuță 16 / Mădălin Crengăniș 29

Bucovina Rădăuţi – Sporting Juniorul Vaslui 2-0

Robert Ciobanu 57, 69

Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava 0-1

/ Dudu Drugă 30

duminică, 22 noiembrie, ora 14:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani

Seria 2

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

Dacia Unirea Brăila – Avântul Valea Mărului 4-0

Gabby Batchabi 47, Marius Cocîrlă 56, Patrick Petre 85, Valentin Robu 88

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

Sporting Lieşti – Sportul Chiscani 3-0

Andrei Mihu 18 – penalty, George Dănăilă 31, 67

SC Oţelul Galaţi – CSM Râmnicu Sărat 3-1

Bogdan Gavrilă 35, 50, Gabriel Răducan 58 / Andrei Cîmpeanu 79

CSM Bacău – Viitorul Ianca 0-2

/ Laurențiu Iorga 25 – penalty, Alin Radu 32

CS Făurei – CSM Focşani 1-1

Valentin Lungoci 85 / Răzvan Gorovei 64

Seria 3

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

Viitorul Constanţa 2 – Înainte Modelu 1-0

Robert Mustacă 84

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

CS Afumaţi – SC Popeşti Leordeni 1-0

Marian Ghiță 36

Agricola Borcea – Gloria Albeşti 2-0

Alexandru Mihai 50, Laurențiu Marin 80 – penalty

Axiopolis Sport Cernavodă – Mostiştea Ulmu 0-0

duminică, 22 noiembrie, ora 14:00

Recolta Gheorghe Doja – CSM Olteniţa

Seria 4

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

FCSB 2 – Dinamo 2  2-1

Alexandru Buziuc 66 – penalty, Ciprian Timiș 88 / Andreas Mihaiu 85 – penalty

CS Baloteşti – Steaua Bucureşti 1-5

Alexandru Iordan 54 – penalty / Remus Chipirliu 11, Rareș Enceanu 26, 38, 84, George Călințaru 86

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

FC Voluntari 2 – Progresul Spartac 0-1

/ Mihai Ion 59

Metalul Buzău – Concordia Chiajna 2 3-0

Alin Iacob 33, 61, Cătălin Bardaș 39

CS Tunari – Rapid 2 1-0

Elijah Seymour 46

Seria 5

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

AFC Astra 2 – CS Blejoi 0-2

/ Claudiu Stoica 2, Ștefan Ghinea 90+5

Kids Tâmpa Braşov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  0-1

Lorand Fulop 24

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

KSE Târgu Secuiesc – Corona Braşov 1-3

Zsolt Zsombori 10 / Alin Damian 17, Adrian Postolică 48 – autogol, Marian Cristescu 67

SR Municipal Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 3-0

Cenk Firat 12, 73, Horia Popa 36

CSO Plopeni – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0

Cătălin Vlad 23 – penalty, Gabriel Dumitrașcu 54 – penalty

Seria 6

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

Flacăra Moreni – FC Pucioasa 1-3

Andrei Iliescu 20 / Laurenţiu Blas 26, Narcis Marina 74 – penalty, 89 – penalty

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

Universitatea Craiova 2 – Academica Clinceni 2 6-1

Alexandru Capac 12, Marian Danciu 42, 54, Robert Petre 63, Alberto Călin 66, Ionuț Mitran 82 / Florian Voicu 88

ACSO Filiaşi – CSM Alexandria 1-2

Eduard Dina 28 – penalty / Cosmin Neagu 2, Marius Matei 73

sâmbătă, 21 noiembrie 2020, ora 14:00

Unirea Bascov – Sporting Roşiori

Vediţa Coloneşti – Petrolul Potcoava

Seria 7

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

Viitorul Şelimbăr – CSM Deva 1-1

Alexandru Neacșa 24 – penalty / Peter Lehel 90+3

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

Flacăra Horezu – CSM Jiul Petroşani 3-0

Adrian Popa 17, Cristian Munteanu 45 – penalty, Radu Dobrescu 90

FC Hermannstadt 2 – Măgura Cisnădie 0-1

/ Marius Cosovanu 57

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Gaz Metan Mediaş 2 2-1

Daniel Cocină 58, 69 / Raul Hăjmășan 82 – penalty

Viitorul Dăeşti – Minerul Costeşti 4-1

George Neacșu 28, Lucian Iordache 39 – penalty, Octavian Vasile 71, Ștefan Pașoi 82 / Ionuț Vladu 88 – penalty

Seria 8

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

ACS Poli Timişoara – Avântul Periam 7-0

Claudiu Matiș 13, 38, 60 – penalty, Dănuț Bilia 26, Mihai Hecsko 45+1, 86, Marius Călin 68

Fortuna Becicherecu Mic – CSC Dumbrăviţa  1-3

Robert Ehling 60 / Andrei Făgărășanu 23, 81, Andrei Pițuc 90

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova 1-1

Radu Popa 15 / Abel Popa 90+3

Progresul Ezeriş – Progresul Pecica 0-0

Crişul Chişineu Criş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-1

Sebastian Budur 45, 48 / Cosmin Mancaș 33

Seria 9

vineri, 13 noiembrie 2020, ora 14:00

Sticla Arieşul Turda – CS Ocna Mureş 4-1

Florin Dan 15, 41, 56, Valentin Lemnaru 83 / Tudor Cristea 89

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

Unirea Dej – Sănătatea Cluj 3-3

Florin Blaj 6, Ionuț Rus 39, Mihai Kereki 57 / Cosmin Tilincă 8, Dan Matei 55, Andrei Ceaca 65

CSO Cugir – AFC Unirea 1924 1-0

Marius Lupu 84

CS Hunedoara – Unirea Ungheni 0-0

duminică, 22 noiembrie, ora 14:00

Industria Galda – Avântul Reghin

Seria 10

sâmbătă, 14 noiembrie 2020, ora 14:00

Minaur Baia Mare – Progresul Şomcuta Mare 0-2

/ Mihai Gherghel 1, Marco Petrean 53

Luceafărul Oradea – Someşul Dej 2-3

Denis Laza 29, Carlos Covaciu 90+1 / Florin Boerean 33, Daniel Brumă 69, Daniel Popa 89

duminică, 22 noiembrie, ora 14:00

Unu Fotbal Club Gloria – CSM Satu Mare

CSC Sânmartin – Sportul Şimleu Silvaniei

SCM Zalău – CA Oradea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *