Liga 3, etapa 12: rezultate, marcatori si clasamente

0 0

Liga 3, etapa 12: rezultate, marcatori si clasamente

Seria 1

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

Dante Botoşani – Bradu Borca  2-0

Cornel Căinari 45 – penalty, Andrei Merticaru 70

Huşana Huşi – Sporting Juniorul Vaslui  0-1

/ Auraș June 80

Şomuz Fălticeni – CSM Paşcani  2-1

Franck Tchassen 1, Marco Enciu 13 / Gabriel Ungureanu 39

Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava  1-1

Alin Florescu 90 / Robert Martin 10

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Ştiinţa Miroslava 1-0

Răzvan Pîntea 20 – penalty

Seria 2

Vineri, 19 martie 2021, ora 15:00

Dacia Unirea Brăila – CSM Focşani 1-3

Andrei Paliu 39 / Andu Moisi 15, Daniel Vîlsan 30, Sergiu Negruț 84 – penalty

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

Sporting Lieşti – CSM Râmnicu Sărat  5-0

Ionuț Iancu 26, Dragoș Voicu 32 – penalty, Adrian Grigoraș 60, 71, Dragoș Mucuță 87

Sportul Chiscani – Avântul Valea Mărului   0-2

/ Cosmin Partenie 63, 78

SC Oţelul Galaţi – Viitorul Ianca 3-1

Georgian Păun 58, George Cîrjan 69, 82 / Laurențiu Iorga 90

CSM Bacău – CS Făurei 3-0

Norbert Antal 15, Alin Priboi 36, 55

Liga 3, etapa 12: rezultate, marcatori si clasamente

Seria 3

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

Recolta Gheorghe Doja – Înainte Modelu 1-1

Ionuț Alexe 76 / Claudiu Anea 27

CSM Olteniţa – SC Popeşti Leordeni 1-1

… 90+4 / Cristian Onțel 40 – penalty

Viitorul Constanţa 2 – Gloria Albeşti  3-1

Andrei Vîlea 2, Robert Mustacă 23, 45 / Vasile Carabuz 60

CS Afumaţi – Mostiştea Ulmu  0-2

/ Șaron Chirică 43, Iulian Ilie 84

Agricola Borcea – Axiopolis Sport Cernavodă 2-4

Alin Robu 83, Daniel Gață 87 / Marius Tudorică 5, Alexandru Moise 52, Liviu Gheorghe 53, Gheorghe Andreescu 88

Seria 4

Vineri, 19 martie 2021, ora 15:00

FCSB 2 – Concordia Chiajna 2 6-0

Gabriel Simion 34, Alexandru Buziuc 41, Laurențiu Ardelean 44, 67, Alexandru Stan 48, Antonio Dănilă 72

CS Baloteşti – Rapid 2  0-4

/ Alexandru Despa 6, Nichifor Georgescu 9, Andrei Ioniță 74, Vlad Ghineț 76

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

FC Voluntari 2 – Dinamo 2 3-3

John Anderson 43, Adrian Dorobanțu 56, Adelin Voinescu 87 / Alexandru Chilili 2 – autogol, Valentin Borcea 9, 66

Progresul Spartac – Steaua Bucureşti 0-2

/ Mădălin Mihăescu 25, Dragoș Huiban 57

Metalul Buzău – CS Tunari 0-1

/ Valentin Ghenovici 78

Liga 3, etapa 12: rezultate, marcatori si clasamente

Seria 5

Vineri, 19 martie 2021, ora 15:00

AFC Astra 2 – Corona Braşov  0-1

/ Radu Linguraru 67

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

SR Municipal Braşov – CSO Plopeni 2-1

Robert Elek 3, 71 / Cătălin Vlad 45 – penalty

CS Blejoi – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 1-2

Dumitru Munteanu 62 – penalty / Kristel Pal 41, Andrei Dumiter 88

KSE Târgu Secuiesc – Olimpic Cetate Râşnov  1-4

Szilard Kanyo 88 / Alin Babei 40, 90, Andrei Lascu 75, Cătălin Dinu 80

Kids Tâmpa Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc
– Meciul a fost reprogramat pentru a doua zi, de la ora 15:00 din cauza zăpezii. Meciul nu s-a putut disputa nici a doua zi, astfel că va fi decis de Comisia de Disciplină și Etică a FRF cel mai probabil cu victorie la ”masa verde” pentru AFC Odorheiu Secuiesc.

Seria 6

Vineri, 19 martie 2021, ora 15:00

Unirea Bascov – Academica Clinceni 2  2-0

Alin Călin 55, 75 – penalty

Vediţa Coloneşti – FC Pucioasa   1-0

Marian Sanda 45+1

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

Sporting Roşiori – Petrolul Potcoava  1-0

Liviu Godin 86

Universitatea Craiova 2 – CSM Alexandria 2-3

Andrei Burlacu 16, Raul Hreniuc 43 / Cosmin Neagu 51 – penalty, Laurenţiu Popescu 64 – autogol, Mihai Chiriac 73

ACSO Filiaşi – Flacăra Moreni  2-1

Alexandru Duriţă 9, Cătălin Manolache 13 / Andrei Iliescu 64

Liga 3, etapa 12: rezultate, marcatori si clasamente

Seria 7

Vineri, 19 martie 2021, ora 15:00

Viitorul Şelimbăr – Viitorul Dăeşti 2-0

Daniel Tătar 72, Robert Moga 75

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

Flacăra Horezu – Măgura Cisnădie  0-3

/ Florin Stelea 24, 89, Obananay Kenneth 28

CSM Jiul Petroşani – Gaz Metan Mediaş 2 0-0

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Minerul Costeşti 1-0

Bogdan Dănăricu 48

FC Hermannstadt 2 – CSM Deva 1-1

Adrian Șulea 45 / Ionuț Ianc 30

Seria 8

Vineri, 19 martie 2021, ora 15:00

ACS Poli Timişoara – Şoimii Lipova 0-1

/ Vlad Filimon 36

Fortuna Becicherecu Mic – Crişul Chişineu Criş 0-8

/ Gelu Velici 6, 14, 61, Andrei Haloș 35, Adrian Suslak 41 – penalty, Sebastian Budur 73, 84, Ionuț Busuioc 88

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

Avântul Periam – Progresul Pecica  1-2

Răzvan Trandu 8 / Alexandru Capătă 17, 30

Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Dumbrăviţa 2-3

Rafael Iuga 35, Alexandru Sabău 69 / Andrei Făgărășanu 42 – penalty, 61, Bogdan David 64

Progresul Ezeriş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-2

/ Mahadi Kayondo 82, 86

Liga 3, etapa 12: rezultate, marcatori si clasamente

Seria 9

Vineri, 19 martie 2021, ora 15:00

Unirea Dej – AFC Unirea 1924 3-1

Angelo Cocian 10, Ionuț Rus 58, Andrei Pop 63 – penalty / Adrian Adam 16

Sticla Arieşul Turda – Industria Galda 3-1

Florin Dan 21, 56 – penalty, Cătălin Suciu 88 – autogol / Cristian Bălaș 42

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

Sănătatea Cluj – Unirea Ungheni 1-4

Cosmin Tilincă 61 / Raul Vidrășan 64 – penalty, Roberto Rotaru 66, 78, Laurențiu Moț 71 – penalty

CSO Cugir – CS Ocna Mureş 2-0

Marius Lupu 65, Adrian Angeru 77 – autogol

CS Hunedoara – Avântul Reghin 1-0

Erwin Bloj 19

Seria 10

Sâmbătă, 20 martie 2021, ora 15:00

CSC Sânmartin – CSM Satu Mare 2-2

Darius Sfârlea 62, Alexandru Sorian 67 – penalty / Kevin Barth 84, Mark Nyeki 90

Sportul Şimleu Silvaniei – Progresul Şomcuta Mare 2-1

Gabriel Caba 65, Adelin Neaga 87 / Lorand Lang 61

Unu Fotbal Club Gloria – CA Oradea 1-1

Rareș Bălan 4 / Alex Lezeu 46

Minaur Baia Mare – Someşul Dej 3-2

Bogdan Melinte 55, 73, Paul Nistor 83 / Alexandru Creciunesc 14, Ștefan Visic 44 – penalty

SCM Zalău – Luceafărul Oradea 1-0

Mihai Petra 67

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *