Liga 3, etapa 13: rezultate, marcatori si clasamente

0 0

Liga 3, etapa 13: rezultate, marcatori si clasamente.

Seria 1

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Dante Botoşani  2-1

Ciprian Șincu 69, Andrei Mateiciuc 76 / Marius Cojocaru 13

Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi 2-1

Eduard Sandu 17 – penalty, Cosmin Nemțanu 70 / Vasile Vitu 38

Foresta Suceava – Şomuz Fălticeni  1-0

Marius Filip 24

CSM Paşcani – Huşana Huşi  2-1

Lorenzo Ungurenașu 49, Robert Albu 90+4 / Cătălin Solomon 90+1

Sporting Juniorul Vaslui – Bradu Borca 1-1

Robert Rusu 90+3 / … 83

Seria 2

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

CSM Bacău – Sporting Lieşti  0-0

CS Făurei – Dacia Unirea Brăila 0-3

Patrick Petre 20, 87, Raphael Stănescu 85

CSM Focşani – SC Oţelul Galaţi 1-1

Brian Lemac 19 – penalty / Fernando Dobre 78

Viitorul Ianca – Sportul Chiscani 11-0

Andrei Crăciun 7, 27, Marius Dima 9 – penalty, Marius Coman 45 – penalty, 82, Cosmin Chivu 55, Costin Dobrin 58 – autogol, Rareș Cristea 75, Marian Bolozan 77 – autogol, George Capbun 80 – autogol, Leonard Coteț 90 – penalty

Avântul Valea Mărului – CSM Râmnicu Sărat 0-1

Florin Cazan 60

Seria 3

Vineri, 26 martie 2021, ora 15:00

SC Popeşti Leordeni – Înainte Modelu  3-1

Leonard Boiangiu 25, Cosmin Ilie 28, Cristian Onțel 63 – penalty / Codruț Anghel 18

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

Agricola Borcea – Recolta Gheorghe Doja 0-0

Axiopolis Sport Cernavodă – CS Afumaţi  1-3

Alexandru Moise 45+1 / Constantin Robicek 8, Răzvan Avram 43, Ștefan Stîngă 87

Mostiştea Ulmu – Viitorul Constanţa 2 1-0

Nicolae Leafu 79

Gloria Albeşti – CSM Olteniţa 5-2

Ciprian Lolot , Cezar Beșleagă , Robert Pâslaru două, Denis Cristocea / …

Seria 4

Vineri, 26 martie 2021, ora 15:00

Rapid 2 – FCSB 2 0-3

Adrian Niță 4, Alexandru Buziuc 78, 90+3

Concordia Chiajna 2 – Progresul Spartac 0-1

Daniel Vlad 90+4

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

Metalul Buzău – FC Voluntari 2 2-0

Alin Iacob 20, Cătălin Bardaș 90+4

CS Tunari – CS Baloteşti  3-0

Cătălin Teleru 47, Marius Andreescu 52, Ionel Ciortan 80

Steaua Bucureşti – Dinamo 2 4-0

Remus Chipirliu 32, 58, 62, Dragoș Nicolae 79

Seria 5

Vineri, 26 martie 2021, ora 15:00

AFC Odorheiu Secuiesc – KSE Târgu Secuiesc 0-0

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Corona Braşov

Meciul a fost amânat, după ce Corona a raportat trei cazuri de COVID-19 cu câteva ore înainte de joc.

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 14:00

SR Municipal Braşov – AFC Astra 2  2-2

Horia Popa 22, Marius Savu 53 / Ionuț Zaharia 72, David Brăilă 90+2

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

CSO Plopeni – Kids Tâmpa Braşov 6-0

Cătălin Vlad 45+1 – penalty, 78, 80, 88, Vladimir Butufei 76, Ricardo Ioan 82

Olimpic Cetate Râşnov – CS Blejoi 3-2

Ionel Dinu 32, 52, Ștefan Coman 69 / Mădălin Răileanu 3, Marian Iancu 35

Liga 3, etapa 13: rezultate, marcatori si clasamente

Seria 6

Vineri, 26 martie 2021, ora 15:00

Flacăra Moreni – Vediţa Coloneşti 2-3

Claudiu Niculăescu 22, Dragoș Cernea 29 – penalty / Marian Coman 12, Robert Stancu 57, 85

CSM Alexandria – Sporting Roşiori 2-0

Eduard Sîrbu 45+1, Antonio Popa 90+2 – penalty

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

ACSO Filiaşi – Unirea Bascov  2-0

Alexandru Fotescu 59, Andrei Vaștag 69

FC Pucioasa – Universitatea Craiova 2 2-1

Alexandru Georgescu 14, Crinel Stoica 44 / Andrei Burlacu 61 – penalty

Petrolul Potcoava – Academica Clinceni 2 3-1

Nicușor Mocanu 61, Marius Neicu 67, Nicolae Damian 90+2 / Fabian Voicu 37

Seria 7

Vineri, 26 martie 2021, ora 15:00

Viitorul Şelimbăr – Flacăra Horezu 3-0

Adrian Cîrstean 23 – penalty, Daniel Tătar 43, Andrei Roșu 71

Viitorul Dăeşti – Gilortul Târgu Cărbuneşti  1-1

Samson Nwabueze 73 / Daniel Cocină 34

CSM Deva – CSM Jiul Petroşani  2-0

Andrei Șulea 10, 75

Gaz Metan Mediaş 2 – Măgura Cisnădie 0-1

Florin Stelea 45 – penalty

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

Minerul Costeşti – FC Hermannstadt 2  2-4

Andreas Casoni 23, 37 / Andrei Lascu 38, Cristian Standima 54, Adrian Ster 60, Lucian Buzan 87

Seria 8

Vineri, 26 martie 2021, ora 15:00

Fortuna Becicherecu Mic – ACS Poli Timişoara 0-1

Cristian Daminuță 65

CSC Dumbrăviţa – Avântul Periam 0-1

Flavius Tulcan 36

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

Crişul Chişineu Criş – Progresul Ezeriş

Gazdele nu au avut doi medici la stadion. Ambulanța a venit fără medic la și 12 minute, cei doi medici sosind la și 14, respectiv și 19 minute, motiv pentru care meciul nu a putut începe. În tur, oaspeții de astăzi au pierdut meciul tot la ”masa verde”, din exact același motiv. 

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Gloria Lunca Teuz Cermei 0-1

Radu Popa 39

Progresul Pecica – Şoimii Lipova 0-1

David Pop 18

Seria 9

Vineri, 26 martie 2021, ora 15:00

Sticla Arieşul Turda – Unirea Dej  2-1

Andrei Cobârzan 17, Florin Dan 32 / Andrei Pop 24 – penalty

Avântul Reghin – CSO Cugir 1-2

Cristian Chirilă 35 / Alexandru Duşmanu 48, Alin Dohotariu 77

Unirea Ungheni – AFC Unirea 1924 2-3

Paul Aldea 63, David Potor 90+4 / Bogdan Bucurică 81, Alexandru Giurgiu 84, 85

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

Industria Galda – CS Hunedoara   0-1

Alexandru Muscă 84

CS Ocna Mureş – Sănătatea Cluj 2-2

Marton Szolosi 34 – autogol, Tudor Cristea 47 / Cosmin Tilincă 33, Dan Roman 75

Seria 10

Sâmbătă, 27 martie 2021, ora 15:00

SCM Zalău – CSC Sânmartin  0-3

Dacian Ban 47, Paul Suciu 65, Alexandru Sorian 72

Luceafărul Oradea – Minaur Baia Mare 0-1

Andrei Hațiegan 28

Someşul Dej – Unu Fotbal Club Gloria  1-2

Stefan Visic 66 – penalty / Răzvan Sulici 24, Adrian Enescu 45

CA Oradea – Sportul Şimleu Silvaniei  4-0

Claudiu Codoban 35 – penalty, 52, Marius Hosu 43, Victor Dobrescu 76

Progresul Şomcuta Mare – CSM Satu Mare 1-1

Marco Petran 45 / Raul Ziman 70

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *