Liga 3, etapa 13: rezultatele și marcatorii

Liga 3, etapa 13: rezultatele și marcatorii

Seria 1

CSM Roman – Sănătatea Darabani    3-2
Cosmin Ţapu 45, Mădălin Popa 82, Alexandru Crăciun 90+4 / Adrian Gheorghiciuc 4, Alexandru Stancoschi 84 – pen.

Aerostar Bacău – AFC Hărman    1-0
Andrei Pavel 24

Suporter Club Oţelul Galaţi a stat.

Avântul Valea Mărului – Metalosport Galaţi     9-0
Adrian Anastasie 7 – pen., 81, 82, Cornel Pintilie 12 – autogol, Jurgen Tushkan 25, Andrei Frunză 35, 39, 45+2, 62

KSE Târgu Secuiesc – CSM Paşcani     3-0
Robert Kartey 40 – pen., Jozsef Gazda 85, 90

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Bucovina Rădăuţi     1-0
Bajko Barna 82 – pen.

Olimpic Cetate Râşnov – CSM Focşani    2-0
Vlad Potecu 14, Sorin Bogyor 47

Sporting Lieşti – AFC Odorheiu Secuiesc     1-0
Ştefan Adamache 25 – pen.

 

Seria 2

FCSB 2 – Progresul Spartac    1-3
Cătălin Golofca 30 / George Apostol 62, Daniel Stoian 78, Ciprian Stanciu 89

Sportul Chiscani – ASSCS Farul Constanţa    0-6
Adrian Pătulea 25, 31, Vasile Şicu 42, 55, 87, Raphael Stănescu 76

FC Voluntari 2 – Agricola Borcea     6-0
Adrian Voicu 19, 43, 61, 70, Cezar Trandafirescu 52 – pen., 63

Metalul Buzău – Axiopolis Sport Cernavodă     1-1
Costin Puşcă 79 / Marius Fotescu 67

Înainte Modelu – Delta Dobrogea Tulcea     7-2
Constantin Clătinici 6, 20, 64, 66, Daniel Gheorghe 78, Mihai Plăcintă 85, 90 / Silviu Moise 2 – pen., Daniel Iliescu 15

ACSM Olteniţa – CSM Râmnicu Sărat     1-1
Răzvan Udrea 13 / Marius Tîrîlă 55

Unirea Slobozia – Victoria Traian     9-1
Mihăiţă Năstase 15, Adrian Răduca 19, 22, 53, Adrian Gherasim 30, 64, Constantin Toma 70, Mihai Lemnaru 75, Nelu Bucă 80 / Marius Barbu 78

 

Seria 3

CS Mioveni 2 – Voinţa Turnu Măgurele     0-1
Cristian Onţel 89 – pen.

AFC Astra 2 – AFCM Alexandria    0-1
Marius Terci 9

Viitorul Domneşti – Concordia Chiajna 2    4-3
Cosmin Novac 4, Daniel Cârjan 80 – pen., 90+7 – pen., Vlad Bărbulescu 82 / Alin Dobrosavlevici 15, Marian Ghiţă 25, Radu Şereban 62

Atletic Bradu a stat.

SC Popeşti Leordeni – Petrolul Ploieşti    1-2
Angelo Anghilini 61 / Marius Antoche 15, Alexandru Ciocâlteu 79

Sporting Roşiori – Flacăra Moreni    0-1
Alin Neguţ 8

FC Aninoasa – CS Tunari     1-1
George Matei 30 / Ionuţ Dragu 65

 

Seria 4

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata    1-1
Daniel Radu 56 / Joseph Anagor 76 – pen.

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – ACS Şirineasa    0-1
Ionuţ Gruia 7

CSM Lugoj – CNS Cetate Deva    1-0
Gelu Velici 37

AFC Hermannstadt 2 – Naţional Sebiş    0-6
Rareş Pintea 3, Sebastian Tătulea 23, Marco Enciu 28, 69, Szilard Vereş 84, Cosmin Ionică 89

Şoimii Lipova a stat.

ACS Ghiroda – ACSO Filiaşi    0-0

CSM Şcolar Reşita – CS U Craiova 2     2-0
Cosmin Negoescu 1, Laurenţiu Bresneni 83

Gloria Lunca Teuz Cermei – Internaţional Băleşti     2-1
Andrei Şulea 5, Radu Moraru 44 / Laurenţiu Lupulescu 86

 

Seria 5

Unirea Alba Iulia – FC Avrig    2-0
Claudiu Davidaş 26, Daniel Lăsconi 87

Gaz Metan Mediaş 2 – Sănătatea Cluj     0-3
Andrie Ceaca 18, 43, Denis Lazăr 26

Metalurgistul Cugir – Universitatea Cluj     1-2
Tudor Şaucă 23 / Dorin Goga 14, George Florescu 62

CFR Cluj 2 – Unirea Dej    2-0
Mihai Kereki 36, Yasin Hamed 58

Industria Galda a stat.

CS Iernut – Performanţa Ighiu     0-3
Dragoş Iclănzan 50, Cătălin Tineiu 62, Cristian Seiwerth 72

ACS Fotbal Comuna Recea – Viitorul Ghimbav     3-0
Echipa braşoveană a anunţat federaţia că nu poate face această deplasare, astfel că va pierde meciul la ”masa verde”.

Avântul Reghin – Unirea Tăşnad     1-0
Cristian Merdariu 65

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *