Liga 3, etapa 14 respectiv 16: rezultate, marcatori, clasamente

Liga 3, etapa 14 respectiv 16: rezultate, marcatori, clasamente

Seria 1, etapa 16

AFC Hărman – AFC Odorheiu Secuiesc    2-0
Paul Mitrică (52), Vlad Prejmerean (67)

Aerostar Bacău – CSM Focşani    4-1
Adrian Hurdubei (27, 64), Cătălin Vraciu (35, 62) / Cosmin Pasăre (70 – pen.)

Sporting Lieşti – Sănătatea Darabani    1-0
Zaharia (90+4)

Olimpic Cetate Râşnov – CSM Paşcani    3-1
Vlad Boţia (8), Vlad Potecu (15), Radu Leonte (37) / Teodor Ignea (35 – pen.)

CSM Roman – KSE Târgu Secuiesc     2-1
Marian Marin (42), Iosif Netbai (67) / Eduard Oprea (84)

Metalosport Galaţi – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde la „masa verde” toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Avântul Valea Mărului     3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Bucovina Rădăuţi stă.

[standings league_id=7]

 

Seria 2, etapa 14

FC Voluntari 2 – Victoria Traian    1-0
Constantin Costache (77)

Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat    4-0
Emmanuel Ndigwe (10, 15), Gigel Costache (72 – pen.), Valentin Dumitrana (88)

FCSB 2 – Delta Dobrogea Tulcea    4-0
Robert Gavrilă (41), Alexandru Dinu (62), Ianis Stoica (90+3), Ovidiu Horja (90+4)

Înainte Modelu – Metalul Buzău    2-0
Constantin Clătinici (9, 13)

Axiopolis Sport Cernavodă – Agricola Borcea    7-1
Nicuşor Moise (4), Ricardo Mihalache (11), Cezar Beşleagă (29), Cătălin Creţu (41), Lolot (62), Florin Moldoveanu (78), Marius Fotescu (88) / … (85)

Unirea Slobozia – ASSCS Farul Constanţa    0-5
George Călinţaru (7, 35), Raphael Stănescu (44, 75, 88)

ACSM Olteniţa – Progresul Spartac     0-0

[standings league_id=8]

 

 

Seria 3, etapa 14

FC Aninoasa – Flacăra Moreni    3-4
Sorin Pahonţu (50 – pen., 80 – pen.), Laurenţiu Blaş (89) / Narcis Marina (5 – autogol), Bogdan Tocan (35), Laurenţiu Plăcintă (55), Valentin Neaga (67 – autogol)

CS Mioveni 2 – Atletic Bradu    2-0
Sebastian Ivan (25), Georgian Mormolea (90+1)

Viitorul Domneşti – Petrolul Ploieşti     0-3
Gazdele au anunţat federaţia că nu pot organiza meciul, astfel că îl pierd la „masa verde”.

CS Tunari stă.

SC Popeşti Leordeni – AFCM Alexandria      0-4
Viorel Vâlcică (10), Cosmin Căpăţînă (44), Marius Terci (49), Radu Florin (84)

Sporting Roşiori – Concordia Chiajna 2    2-0
Vergiliu Velica (8), Ionel Lătea (70)

AFC Astra 2 – Voinţa Turnu Măgurele     0-1
Vasile Suciu (22)

[standings league_id=9]

 

 

Seria 4, etapa 16

ACSO Filiaşi – Internaţional Băleşti    3-0
Cristian Tudor (63), Fabian Cruşoveanu (68), Cătălin Dinu (90)

Naţional Sebiş – CNS Cetate Deva    3-0
Marco Enciu (8), Mădălin Pîslaru (75), Dragoş Săulescu (87)

AFC Hermannstadt 2 – ACS Şirineasa    0-4
Marian Stoenac (39), Ionuţ Zaina (56), Denis Ispas (72), Andrei Dragu (90+1)

Gloria Lunca Teuz Cermei – Millenium Giarmata    3-7
Daniel Bulza (55), Alin Gligor (72), Adrian Suslak (81 – pen.) / Daniel Buzdugan (5), Dorin Codrea (8), Mircea Stupu (35), George Beloescu (47), Claudiu Ghighilicea (65, 74, 83)

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CS U Craiova 2    2-4
Marius Filip (30), Florin Burghele (88) / Lucian Buzan (6, 35), Vasile Constantin (43), Ionuţ Frăsineanu (73)

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Ghiroda    0-2
Damir Totic (15), David Berivoescu (30)

CSM Şcolar Reşita stă.

CSM Lugoj – Şoimii Lipova     1-3
Gelu Velici (67) / Andrei Vasinc (51, 89), Kevin Trabalka (56)

[standings league_id=6]

 

 

Seria 5, etapa 16

Metalurgistul Cugir – FC Avrig    1-1
Andrei Făgărăşanu (14) / Adrian Cîrstean (28)

ACS Fotbal Comuna Recea – CS Iernut    5-1
Daniel Mih (20), Romario Rus (24, 30), Viorel Chinde (56), Alin Bota (90 – pen.) / Ionuţ Cheţan (45+2 – pen.)

Industria Galda – Viitorul Ghimbav     3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

Performanţa Ighiu stă.

Unirea Dej – Unirea Tăşnad    0-2
Călin Vădan (44), Adrian Ciul (72)

Avântul Reghin – Sănătatea Cluj    2-0
Bogdan Stavilă (19), Tudor Zbârcea (86)

Gaz Metan Mediaş 2 – Unirea Alba Iulia     1-1
Amaral Edon Junior (57) / Radu Scrob (73)

CFR Cluj 2 – Universitatea Cluj    

[standings league_id=10]

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *