Liga 3, etapa 14: rezultate, marcatori si clasamente

0 0

Liga 3, etapa 14: rezultate, marcatori si clasamente.

Seria 1

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

Dante Botoşani – Sporting Juniorul Vaslui 2-1

Robert Grumezescu 48, Cornel Căinari 83 – penalty / Ștefan Ștefanovici 49

Bradu Borca – CSM Paşcani  2-1

Marius Onofraș 29 – penalty, 37 / Alejandro Râpan 60

Huşana Huşi – Foresta Suceava 0-0

Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava 3-0

Marco Enciu 44 – penalty, 72, Florin Robciuc 90+4

Bucovina Rădăuţi – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0

Florin Antonesei 42

Seria 2

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

Dacia Unirea Brăila – CSM Bacău 1-1

Raphael Stănescu 75 / Daniel Preda 66

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

Sporting Lieşti – Avântul Valea Mărului  1-0

Dragoș Mucuță 75

CSM Râmnicu Sărat – Viitorul Ianca  1-2

Marius Tigoianu 65 / Laurențiu Iorga 26, 62

Sportul Chiscani – CSM Focşani  0-4

Sergiu Negruț 1, 88, Ionuț Manu 62, Andu Moisi 66

SC Oţelul Galaţi – CS Făurei  11-0

Georgian Păun 4, 32, 53, 61, George Cîrjan 70, 72, 90, Bogdan Gavrilă 45, Gabriel Răducan 43, Cosmin Stoian 81, Ionuț Neagu 88

Seria 3

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

Viitorul Constanţa 2 – Axiopolis Sport Cernavodă  1-1

Alexandru Mitulețu 26 / Stelian Mișilaricu 81

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

Recolta Gheorghe Doja – SC Popeşti Leordeni  0-1

Cristian Onțel 30

Înainte Modelu – CS Gloria Albeşti   0-1

Dragoș Nedelcu 65

CSM Olteniţa – Mostiştea Ulmu  1-4

Radu Podocea 76 / Alexandru Stoian 10, 90+1, Mihai Alexandru 22, Sorin Tăbăcariu 68

CS Afumaţi – Agricola Borcea 4-0

Ionuț Tudorache 26, Radu Zamfir 60, Claudiu Dragu 69, Ștefan Stîngă 71 – penalty

Liga 3, etapa 14: rezultate, marcatori si clasamente

Seria 4

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

Dinamo 2 – Concordia Chiajna 2 5-0

Dragoș Penescu 49, Antonio Bordușanu 54, Tiberiu Curea 71, 87, Costin Amzar 80

FCSB 2 – CS Tunari  2-1

Mihai Tudose 32 – autogol, Cătălin Gogor 70 / Mihai Tudose 80

CS Baloteşti – Metalul Buzău  0-2

Vasilică Mihăieș 2 – penalty, Constantin Ispar 67

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

FC Voluntari 2 – Steaua Bucureşti  0-3

Remus Chipirliu 28, 49, 76

Progresul Spartac – Rapid 2 3-1

Andrei Ohaci 24, Eugen Lixandru 68, Andrei Matei 88 / Vlad Ghineț 33

Seria 5

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

Corona Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 3-1

Marian Cristescu 14 – penalty, Vlad Boția 64, 82 / Alin Babei 46

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

AFC Astra 2 – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  2-1

Gabriel Șerban 45 – penalty, Ionuț Zaharia 57 / Zsombor Veress 41

Kids Tâmpa Braşov – SR Municipal Braşov  3-2

Nicolas Antone 22, Zoltan Kerekes 45, Dan Spătaru 68 / Dragoș Sandu 26, Horia Popa 76

CS Blejoi – AFC Odorheiu Secuiesc  1-2

Dănuț Iancu 30 / Csongor Simo 28, Laszlo Hodgyai 87

KSE Târgu Secuiesc – CSO Plopeni  1-0

Barna Antal 43

Seria 6

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

Unirea Bascov – Petrolul Potcoava  1-1

Alin Călin 80 / Laurențiu Ana 90+4

Academica Clinceni 2 – CSM Alexandria  1-1

Andrei Şuşu 83 / Cosmin Neagu 45+3 – penalty

Universitatea Craiova 2 – Flacăra Moreni  1-2

Robert Petre 67 / Claudiu Niculăescu 21, 31

Vediţa Coloneşti – ACSO Filiaşi 0-0

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

Sporting Roşiori – FC Pucioasa 0-2

Laurențiu Blas 65, Marius Marina 68 – penalty

 

Seria 7

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

Măgura Cisnădie – CSM Deva 2-0

Obananay Kenneth 22, Ionuț Bărculeț 80

FC Hermannstadt 2 – Viitorul Dăeşti  2-3

Adrian Șter 23 – penalty, Andrei Sîntean 82 – penalty / Florin Costea 1, Radu Georgescu 10, Octavian Vasile 32

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

Flacăra Horezu – Gaz Metan Mediaş 2  1-3

Răzvan Dinu 43 / Luis Nițu 10, Paul Costea 27, 90+3 – penalty

CSM Jiul Petroşani – Minerul Costeşti   2-1

Moise Bădărău 80, Robin Perșe 89 / Ion Trașcă 44 – penalty

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Şelimbăr 0-4

Adrian Cîrstean 5, 14, Alexandru Curtean 47, Andrei Roșu 55

Seria 8

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

ACS Poli Timişoara – Progresul Pecica  0-3

Alexandru Capătă 36, Vasilică Răchită 86, Bogdan Bozian 89

Şoimii Lipova – CSC Dumbrăviţa 1-0

Răzvan Ardelean 69

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

Avântul Periam – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  1-1

Cosmin Mînecan 70 / Cosmin Mancaș 74 – penalty

Gloria Lunca Teuz Cermei – Crişul Chişineu Criş  0-0

Progresul Ezeriş – Fortuna Becicherecu Mic 3-0

Marian Musteța 7, Manuel Jinga 80, 83

Seria 9

Vineri, 2 aprilie 2021, ora 17:00

Unirea Dej – Unirea Ungheni  2-1

Angelo Cocian 14, Cristian Chira 90+1 / Tiberiu Petriș 80

AFC Unirea 1924 – CS Ocna Mureş 2-1

Răzvan Fetița 23, Bogdan Bucurică 58 / Carlos Lazăr 62

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

Sănătatea Cluj – Avântul Reghin  1-2

Cătălin Creț 34 / Karoly Harko 15, Vlad Bujor 88

CSO Cugir – Industria Galda  2-0

Flavius Vlădia 6, Cristian Cocan 30

CS Hunedoara – Sticla Arieşul Turda  0-1

Sebastian Salcău 72

Seria 10

Sâmbătă, 3 aprilie 2021, ora 17:00

CSC Sânmartin – Progresul Şomcuta Mare  3-1

Alexandru Sorian 6, Cosmin Sârbu 29, 56 / Cătălin Tutuță 60

CSM Satu Mare – CA Oradea 1-0

Gabriel Cadar 12

Sportul Şimleu Silvaniei – Someşul Dej  3-2

Gueye Mansour 39, 74, Eduard Trinka 82 / Emanuel Negru 39, Mihai Maxin 70

Unu Fotbal Club Gloria – Luceafărul Oradea  2-0

Pedro Vărărean 7, Paul Potra 69

Minaur Baia Mare – SCM Zalău 2-1

Vasile Pop 62, Alexandru Pop 90+3 / Mihai Forna 22

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *