Liga 3, etapa 15: rezultatele și clasamentele

0 0

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentele.

Seria 1

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

Bucovina Rădăuţi – Dante Botoşani  1-1

Ionuț Plămadă 70 / Robert Grumezescu 5

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Şomuz Fălticeni  3-0

Andrei Mateiciuc 13, Răzvan Pîntea 28, 71

Ştiinţa Miroslava – Huşana Huşi  2-3

Cosmin Nemțanu 27, Bilendo Durell 68 / Petru Agrigoroaei 14 – penalty, Sergiu Gîrdea 17, 72

Foresta Suceava – Bradu Borca  2-0

Andrei Cerlincă 51, Robert Martin 56

CSM Paşcani – Sporting Juniorul Vaslui 0-4

Mihai Andrei 8, Iustin Obleșniuc 28, Valentin Hagiu 30, Leonid Gherase 52

Seria 2

Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00

Dacia Unirea Brăila – Sporting Lieşti  4-0

Raphael Stănescu 11, 48, Narcis Ioniță 34, George Apostol 37

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

CSM Bacău – SC Oţelul Galaţi  1-3

Cezar Strat 15 / George Cîrjan 41, Aurelian Petrache 71, Bogdan Gavrilă 90+3 – penalty

CS Făurei – Sportul Chiscani  0-1

Marian Bolozan 86

CSM Focşani – CSM Râmnicu Sărat  2-2

Alexandru Taciuc 49, Andu Moisi 57 / Florin Cazan 34 – penalty, Ionuț Roman 90+1

Viitorul Ianca – Avântul Valea Mărului  5-2

Marius Coman 1, Năpârlică 13 – autogol, Marius Dima 54, Alin Radu 72, Rareș Cristea 78 / Mădălin Hilohi 85, Lucian Ignat 90

Seria 3

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

CS Afumaţi – Recolta Gheorghe Doja  1-1

Stefan Stîngă 72 – penalty / Cătălin Scurtu 86

Agricola Borcea – Viitorul Constanţa 2 1-1

Simone Dobre 48 – penalty / Robert Voicu 4

Mostiştea Ulmu – Înainte Modelu  3-0

Nicolae Leafu 37, Iulian Ilie 41, Sorin Tăbăcariu 73

Gloria Albeşti – SC Popeşti Leordeni 1-1

Robert Pîslaru 18 – penalty / Leonard Boiangiu 30

Axiopolis Sport Cernavodă – CSM Olteniţa

Nu s-a disputat, deoarece Oltenița are mai mulți jucători infectați cu COVID-19, iar meciul va fi reprogramat.

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii si clasamentele

Seria 4

Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00

CS Baloteşti – FC Voluntari 2  0-1

Alexandru Munteanu 36

Rapid 2 – Dinamo 2  1-0

Emmanuel Ernest 85

Concordia Chiajna 2 – Steaua Bucureşti  0-5

Alexandru Zaharia 10, Remus Chipirliu 24, 60, Florin Răsdan 89, Emilian Pacionel 90+2

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

Metalul Buzău – FCSB 2 1-1

Alin Iacob 66 / Ciprian Timiș 59

CS Tunari – Progresul Spartac  0-1

Andrei Ohaci 61

Seria 5

Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00

AFC Odorheiu Secuiesc – Corona Braşov 1-1

Raul Rusu 57 – autogol / Marian Cristescu 52

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 14:00

SR Municipal Braşov – KSE Târgu Secuiesc  1-1

Robert Elek 4 / Szilard Kanyo 51

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

CSO Plopeni – CS Blejoi  0-0

Olimpic Cetate Râşnov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 3-1

Ștefan Coman , Cristian Afrăsinei , Nicolae Mariean / Zsombor Veress

Duminică, 11 aprilie 2021, ora 14:00

Kids Tâmpa Braşov – AFC Astra 2  1-3

Răzvan Ionescu 82 / Ionuț Zaharia 12, 31, Adeshina Abdulfatai 69

Seria 6

Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00

Vediţa Coloneşti – Unirea Bascov  2-2

Mădălin Coman 22, Robert Stancu 59 / Alin Călin 36, Andrei Linte 63

Flacăra Moreni – Sporting Roşiori  0-0

CSM Alexandria – Petrolul Potcoava  0-0

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

ACSO Filiaşi – Universitatea Craiova 2  2-1

Ionuț Popescu 32 – autogol, Alexandru Fotescu 59 / Denis Guță 47

FC Pucioasa – Academica Clinceni 2 2-0

Narcis Marina 52 – penalty, Alexandru Petre 54

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii si clasamentele

Seria 7

Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00

Viitorul Şelimbăr – FC Hermannstadt 2  1-0

Ciprian Natea 87

CSM Deva – Gaz Metan Mediaş 2  3-1

Andrei Șulea 12, 49 – penalty, Andrei Trașcă 63 / Raul Hăjmășan 45

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

Gilortul Târgu Cărbuneşti – Flacăra Horezu  2-1

Robert Bubuioc 42, Bogdan Oprișa 55 / Răzvan Dinu 23

Viitorul Dăeşti – CSM Jiul Petroşani  4-1

George Neacșu 28, Gabriel Precup 43, Florian Pîrvu 56 – penalty, Alin Bunescu 78 / Moise Bădărau 25

Minerul Costeşti – Măgura Cisnădie 0-8

Alexandru Proteasa autogol, Ionuț Bărculeț , Obananay Kenneth , Florin Stelea , Alexandru Luca , Raul Tomuța , Andrei Velașcu , Marius Cosovan

Seria 8

Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00

Fortuna Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-2

Mihai Jorza 37 / Radu Popa 25, Luca Bodri 77

CSC Dumbrăviţa – Progresul Pecica 2-1

Andrei Făgărășanu 64, Răzvan Rus 72 / Alexandru Capătă 41

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

Progresul Ezeriş – ACS Poli Timişoara  0-0

Crişul Chişineu Criş – Avântul Periam 2-1

Nicu Modan 33, Ivan Ciubotariu 80 / Răzvan Trandu 58

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Şoimii Lipova 1-2

Cosmin Mancaș 69 – penalty / Fabio Trip 43, Răzvan Ardelean 63

Seria 9

Vineri, 9 aprilie 2021, ora 17:00

Sticla Arieşul Turda – CSO Cugir  0-1

Marius Lupu 87

Avântul Reghin – AFC Unirea 1924 0-0

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

CS Hunedoara – Unirea Dej  2-4

Erwin Bloj 36, Adrian Neacșu 45 / Ion Rus 30 Adrian Pop 72, Mihai Kereki 78, Marius Cătinean 90+4

Industria Galda – Sănătatea Cluj 1-2

Ionuț Tripșa 30 / Alexandru Petruș 73, Cosmin Tilincă 87

CS Ocna Mureş – Unirea Ungheni 1-0

Alecu Cioară 56 – penalty

 

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii si clasamentele

Seria 10

Sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 17:00

Minaur Baia Mare – CSC Sânmartin  4-1

Mircea Donca 3, Alexandru Pop 34, Alexandru Core 64, Andrei Hațiegan 67 / Florin Pop 73

SCM Zalău – Unu Fotbal Club Gloria  2-1

Sergiu Pop 4, Romaric Logon 50 / Ovidiu Stoianof 27

Luceafărul Oradea – Sportul Şimleu Silvaniei  1-3

Vinicius Leite Teles 90+1 / Mansour Gueye 25, Vinicius Leite Teles 76 – autogol, Adelin Neaga 86

Someşul Dej – CSM Satu Mare  5-0

Ștefan Visic 41, 45, 46, Sergiu Costin 71, Florin Brumă 76

CA Oradea – Progresul Şomcuta Mare  8-1

Loren Ioviță 4, 25, 47, 85, Marius Hosu 20, 36, Claudiu Codoban 53, Constantin Roșu 54 / Mark Parnău 51

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *