Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor. A fost ultima etapă a turului.

Seria 1, etapa 15

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  1-0

Norbert Antal 35 – penalty

Dante Botoşani – Sporting Juniorul Vaslui  0-3

Vlad Mocanu 1, Leonid Gherase 9, Auraș June 32

Huşana Huşi – CSM Paşcani  3-0

George Dănăilă 77, Sergiu Gîrdea 81, Adrian Viorică 84

Foresta Suceava – Bucovina Rădăuţi   3-0

Iosif Netbai 13, Robert Martin 56, Karime Makongo 77

Ştiinţa Miroslava – Şomuz Fălticeni  1-1

Mihai Asofiei 84 – penalty / Andrei Alecsandru 54 – penalty

Clasament Seria 1

 

Seria 2, etapa 15

vineri, 3 decembrie 2021, ora 13:00

Aerostar Bacău – CSM Râmnicu Sărat  1-0

Aurel Pîrciu 31

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

SC Oţelul Galaţi – Dinamo Bacău  5-0

Ionuț Neagu 19, Juri Cisotti 24 – penalty, Vadim Crîcimar 26 – penalty, Vasile Jardan 42, 56

CSM Focşani – CS Făurei  4-2

Sorin Strătilă 2, 27, Claudiu Băciuț 15, Ionuț Manu 81 / Stelian Nicoliță 47, Silviu Moise 73 – penalty

Viitorul Ianca – Metalul Buzău   1-1

Adrian Postolea 48 / Alexandru Atomei 90+1

Sportul Chiscani – Sporting Lieşti 0-4

Andrei Mihu , Ionuț Chiriac , Andrei Călin , Claudiu Maftei

Clasament Seria 2

Seria 3, etapa 15

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

Gloria Albeşti – Înainte Modelu  1-0

Robert Pîslaru 1

CSM Olteniţa – Recolta Gheorghe Doja  4-3

Ștefan Porumbel 10, Ioan Drăgan 22, 65, George Crăciun 37 / Valentin Toma 40 – penalty, Ionuț Cositoru 52, Vlăduț Popescu 68

CS Afumaţi – FC Voluntari 2  2-0

Mugurel Dedu 47, Ionuț Zaina 54

Agricola Borcea – Farul Constanţa 2  1-0

Costin Dobre 64

CSM Feteşti – SC Popeşti Leordeni  0-3

Marian Vlada 21, 71, Andrei Parcea 79

Clasament Seria 3

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor.

Seria 4, etapa 15

vineri, 3 decembrie 2021, ora 13:00

Flacăra Moreni – Progresul Spartac  1-3

Claudiu Niculăescu 15 / Eugen Lixandru 41, Andrei Matei 63, Giovanni Petcu 69

FCSB 2 – Real Bradu   4-2

Andrei Tănasă 33, Alexandru Bodea 43, Bogdan Ciucă 44 – autogol, Alexandru Musi 66 / Georgian Mormolea 14, Marius Dima 27

Unirea Bascov – Dinamo 2  3-0

Mario Iordache 55, Ionuţ Teodorescu 59, Ionuţ Vasilescu 72

Campionii FC Argeş 2 – Rapid 2  0-2

Alexandru Despa 20, 57

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

CS Tunari – Academica Clinceni 2  4-0

Daniel Stoian 17, Marian Mihai 35 Vasile Mihai 40, Cosmin Ionică 72 – penalty

Clasament Seria 4

Seria 5, etapa 15

vineri, 3 decembrie 2021, ora 13:00

FC Hermannstadt 2 – FC Pucioasa   0-7

Alexandru Iamandache 14, Tiberiu Calofir 28, 43, 77, Richard Țilică 41, Mihai Enache 49, Alin Nisipeanu 70

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – KSE Târgu Secuiesc 1-1

Balazs Csiszer 15 / Norbert Vârtosu 68

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

Kids Tâmpa Braşov – CS Blejoi  1-5

Andrei Moldovan 55 – penalty / Cosmin Lambru 2, 65, Ștefan Ghinea 44, 50, Robert-Daniel Enache 49

CSO Plopeni – AFC Odorheiu Secuiesc  1-2

Radu Huza 23 / Bogdan Vasile 13, Andrei Stanciu 28

duminică, 5 decembrie 2021, ora 13:00

SR Braşov – Olimpic Cetate Râşnov  0-3

Raul Dumitrovici 12, Flavius Staicu 16, 63

Clasament Seria 5

Seria 6, etapa 15

vineri, 3 decembrie 2021, ora 13:00

CSM Alexandria – Sporting Roşiori   5-1

Sabin Iakabfi 3, Cosmin Neagu 17, 59, Eduard Sârbu 24, Alexandru Burlacu 88 / Gheorghiţă Constantinescu 68

CSM Slatina – Petrolul Potcoava  2-0

Alexandru Popovici 30, 32

Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti  1-3

Raul Nistor 52 – penalty / Adrian Popa 23, Lucian Iordache 47, Florin Costea 55

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

Universitatea Craiova 2 – Vediţa Coloneşti  1-2

Alberto Călin 65 / Denis Rusu 12 – autogol, 78 – autogol

duminică, 5 decembrie 2021, ora 13:00

Minerul Costeşti – ACSO Filiaşi 0-4

Viorel Vîlcică 18, Eduard Dina 40 – penalty, Cosmin Calu 72, Florin Cioablă 83

Clasament Seria 6

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor.

Seria 7, etapa 15

vineri, 3 decembrie 2021, ora 13:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CSM Deva  0-2

Alexandru Vasilescu 16, 22

CSM Jiul Petroşani – Voinţa Lupac  2-2

Liviu Herci 30, Laurenţiu Mazilu 60 / Manu Jinga 46, Dragoş Circa 73

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

CSM Reșița – Progresul Ezeriş  7-0

Mediop Ndiaye 9, 25 – penalty, 36, Aboubakar Gakou 62, Ion Vasluian 75, Sebastian Velcotă 84, Valentin Munteanu 85

Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti  5-1

Gelu Velici 13, 63, Samuel Zimța 36, 62, Raul Iorgulescu 89 / Darius Almajanu 8

Aurul Brad – Pandurii Târgu Jiu  1-5

Iulian Tecsi 82 – penanlty / Bebeto Lupuleț 5 – penalty, 89, Alfred Mensah 17, 74, Marian Habet 59

Clasament Seria 7

Seria 8, etapa 15

vineri, 3 decembrie 2021, ora 13:00

CSC Dumbrăviţa – Gloria Lunca Teuz Cermei  1-0

Luchian Gologan 79 – penalty

Crişul Chişineu Criş stă.

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

Progresul Pecica – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  0-3

Cosmin Mancaș 78, Cristian Grancea 81, Alexandru Bădăuță 90+3

Avântul Periam – Şoimii Lipova  1-2

Raul Gălățan 50 / M’Hammed Sahli 14, Bogdan Bozian 68

Frontiera Curtici – Pobeda Star Bisnov  1-2

Cristian Moldovan 16 / Ioan Bîrză 80, Sebastian Budur 90

Clasament Seria 8

Liga 3, etapa 15: rezultatele, marcatorii și clasamentele seriilor

Seria 9, etapa 15

vineri, 3 decembrie 2021, ora 13:00

Viitorul Cluj – Avântul Reghin   2-0

Mihai Dolghi 65, Tudor Cociș 90+2

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

Unirea Alba Iulia – Sticla Arieşul Turda  2-1

Claudiu Morariu 48, Alexandru Giurgiu 80 / Claudiu Vereş 13

Sănătatea Cluj – Gloria Bistriţa Năsăud  2-1

Patrick Kallemback da Silva 30, Bogdan Zărnescu 39 / Marton Szolosi 89 – autogol

CS Hunedoara – CS Ocna Mureş  4-1

Sergiu Arnăutu 28, Andrei Hergheligiu 39 – penalty, Jairo Rodrigues 49, Laurențiu Buș 82 / Alexandru Cioară 45 – penalty

Metalurgistul Cugir – Unirea Ungheni  1-1

Alpar Birtalan 29 – autogol / Victoraş Astafei 13

Clasament Seria 9

Seria 10, etapa 15

sâmbătă, 4 decembrie 2021, ora 13:00

Minaur Baia Mare – CSM Satu Mare  0-0

Sportul Şimleu Silvaniei – Lotus Băile Felix  2-1

Mansour Gueye 32, Gabriel Caba 66 / Ionuț Ban 50

SCM Zalău – CA Oradea 2-6

Sergiu Jurj 28, Sergiu Pop 82 / Vasile Chitaș 5, 35, 70, Cosmin Letan 19 – penalty, Daniel Stan 54, Alexandru Lezeu 72

Progresul Şomcuta Mare – CFR Cluj 2  1-1

Paul Batin 56 / Bogdan Sucitu 66

Luceafărul Oradea – Someşul Dej  0-5

Rareș Babiciu 16, Ștefan Vasic 33, 39, 40, 45

Clasament Seria 10

 

foto: facebook Oțelul Galați