Liga 3 – Etapa 16: Rezultate, marcatori și clasament

Liga 3 – Etapa 16: Rezultate, marcatori și clasament

Seria 1

vineri, 6 martie, ora 15:00
Aerostar Bacău – FC Botoşani 2     3-1
Mircea Manole (12), Cătălin Vraciu (20, 83) / Andrei Popovici (21)
KSE Târgu Secuiesc – Universitatea Dunărea de Jos Galaţi  3-0
Nu se dispută. Echipa Universitatea Dunărea de Jos Galaţi s-a retras din campionat înainte de începerea returului.

sâmbătă, 7 martie, ora 15:00
CSM Focşani – Ozana Târgu Neamţ     4-1
Ionuţ Manu (5), Sergiu Jurj (17), Cătălin Costin (67), Bogdan Panaite (86) / Andrei Mateiciuc (39)
Ştiinţa Miroslava – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ     1-0
Monel Cârstoiu (31)
SC Oţelul Galaţi – CSM Paşcani      3-1
Marius Matei (60), Marius Sevastian (62), Robert Ţicămucă (84) / Teodor Todiresei (18)
Sporting Lieşti – Foresta Suceava     3-1
Alin Nica (1), Daniel Munchiu (18), George Bîrlădeanu (58 – penalty) / Alexandru Marin (89)
Bucovina Rădăuţi – Huşana Huşi     1-1
Ionel Stoian (37 – penalty) / Petru Agrigoroaei (24)
Şomuz Fălticeni – CSM Bacău    2-1
Eduard Julei (60), Daniel Păiuş (65) / Tamas Becze (90+2)

 

Seria 2

vineri, 6 martie, ora 15:00
Dacia Unirea Brăila – Metalul Buzău   4-1
Valentin Robu (8), Florin Lungu (12, 34), Patrick Petre (16 – penalty) / Constantin Ispir (88)

sâmbătă, 7 martie, ora 15:00
CS Tunari – Viitorul Ianca     2-1
Liviu Godin (17), Gabriel Teodorescu (27) / Constantin Necoară (45 – penalty)
CS Medgidia – Recolta Gheorghe Doja   2-0
George Bârsănel (5, 73)
Agricola Borcea – FCSB 2     2-2
Alexandru Mihai (65), Laurenţiu Zaina (80) / Andrei Istrate (45, 56)
CS Afumaţi – Mostiştea Ulmu     1-2
Mugurel Dedu (77) / Sorin Tăbăcariu (29), Mihai Alexandru (62)
Unirea Slobozia – Poseidon Limanu-2 Mai     3-0
Florinel Ibrian (21), Erdinci Cogali (71 – autogol), Adrian Moldovan (89)
Axiopolis Sport Cernavodă – Înainte Modelu     3-1
Belhaj Imad (17), George Rusu (46), Cătălin Tudorică (54) / Liviu Gheorghe (4)
CS Făurei – SC Popeşti Leordeni    1-1
Sebastian Agache (6) / Alin Pătraşcu (1)

 

Seria 3

vineri, 6 martie, ora 14:00
AFC Astra 2 – CS Blejoi     1-0
David Brăila (75)

vineri, 6 martie, ora 15:00
CSM Alexandria – FC Pucioasa     6-0
Cosmin Ciocoteală (13), Cosmin Neagu (21, 81), Sabin Iakabfi (31), Leonard Manole (84), Marius Matei (90+1)
Unirea Bascov – FC Voluntari 2  1-4
Alexandru Dumitrache (90+4) / Cristian Costin (27, 65), Florin Bălan (61), Adelin Voinescu (77)
CS Baloteşti – Universitatea Craiova 2     2-1
Octavian Nedelcu (19), Valentin Flămânzeanu (78) / Marius Briceag (76 – penalty)
Tractorul Cetate – Vediţa Coloneşti     0-3
Nu se dispută. Echipa Tractorul Cetate s-a retras din campionat înainte de începerea returului.

sâmbătă, 7 martie, ora 15:00
Progresul Spartac – SR Municipal Braşov     4-0
Ciprian Stanciu (21 – penanlty, 49), Ionuţ Tudorache (62), Cazanciuc (90)
Sporting Roşiori – CSM Slatina     0-1
Marian Vlada (40)
Olimpic Cetate Râşnov – Flacăra Moreni    1-2
Cătălin Dinu (44) / Liviu Floricel (59), Bogdan Tocan (70)

 

Seria 4

vineri, 6 martie, ora 15:00
ACS Poli Timişoara – Fortuna Becicherecu Mic     2-1
Daniel Dincă (35), Marius Staicu (49) / Dan Silaghi Perju (68)
LPS Cetate Deva – CSC Dumbrăviţa     1-1
Cristian Curescu (47) / Octavian Drăghici (10 – penalty)
U Craiova 1948 SA – Şoimii Lipova     2-2
Marian Stoenac (25), Ionuţ Tănase (65) / Vlad Filimon (3), Claudiu Codoban (43)
Flacăra Horezu – Naţional Sebiş     3-0
Nu se dispută. Echipa Naţional Sebiş s-a retras din campionat înainte de începerea returului.

sâmbătă, 7 martie, ora 15:00
Crişul Chişineu Criş – Progresul Pecica     0-0
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  3-3

Ianc (23), Djambou (83), Rafael Iuga (90) / Gelu Velici (5), Alexandru Baranyi (8), Sebastian Budur (45+2)
CS Hunedoara – Viitorul Dăeşti     3-3
Dorin Burlacu (24), Raul Ciucurescu (45), Alexandru Vasinc (60) / Lucian Iordache (32, 58 – penalty), Florin Costea (72)
ACSO Filiaşi – Gilortul Târgu Cărbuneşti   1-0
Cosmin Calu (47)

 

Seria 5

vineri, 6 martie, ora 15:00
Unirea Dej – SCM Zalău     3-1
Andrei Pop (40 – penalty, 53, 59) / Răzvan Dulap (90+3)
Sănătatea Cluj – Unu Fotbal Club Gloria     2-2
Dan Matei (55), Alexandru Gaşpar (82) / Marius Curtuiuş (34), Claudiu Meşter (44)
AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Reghin     0-3
Chirilă (66), Adrian Murar (77 – penalty, 84)

sâmbătă, 7 martie, ora 15:00
Unirea 1924 – Viitorul Şelimbăr     0-3
Meciul nu se dispută. Echipa din Alba Iulia a anunţat FRF că nu poate organiza jocul din cauza problemelor financiare.
Luceafărul Oradea – CSC Sânmartin     1-2
Mihai Maxin (51) / Florin Pop (14), Marian Arsene (62)
Industria Galda – CFR Cluj 2     3-0
Flaviu Baghiu (7), Teodor Coman (9), Daniel Lupşan (71)
Minaur Baia Mare – Sticla Arieşul Turda     6-0
Cristian Bud (12, 42, 70, 79), Paul Batin (26 – penalty, 78)
Metalurgistul Cugir – Fotbal Comuna Recea    1-1
Marius Lupu (3) / Norbert Janos (61)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *