Liga 3, etapa 16: rezultatele și clasamentele

0 0

Liga 3, etapa 16: rezultatele și clasamentele.

Seria 1

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

Dante Botoşani – CSM Paşcani   4-0

Georgica Popovici 11, Robert Grumezescu 20, Vlad Codău 65, 82

Sporting Juniorul Vaslui – Foresta Suceava  0-1

Robert Martin 14 – penalty

Bradu Borca – Ştiinţa Miroslava  0-3

Adrian Viorică 40, Eduard Sandu 82 – penalty, Robert Asăvoaei 85

Huşana Huşi – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  3-1

George Dănăilă 26, Jose Cozma 83, Sergiu Gîrdea 85 / Antonio Agafiței 60

Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi 1-2

Andrei Săhlean 87 / Ionel Stoian 61 – penalty, Eduard Ciobanu 90+1

Seria 2

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

Avântul Valea Mărului – CSM Focşani 0-2

Alexandru Taciuc 22, Răzvan Gorovei 37

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

Sporting Lieşti – Viitorul Ianca  1-1

Emanuel Moldoveanu 81 / Răzvan Băcanu 35

CSM Râmnicu Sărat – CS Făurei  3-1

Alexandru Drezaliu 22 – autogol, Gheorghe Bârsănel 67 – autogol, Constantinescu Matei 84 / Marius Mocanu 28

Sportul Chiscani – CSM Bacău   1-3

Valentin Stroe 58 / Răzvan Adăscăliței 45 – penalty, Ștefan Pavel 52, Florin Nicodim 72

SC Oţelul Galaţi – Dacia Unirea Brăila  1-2

Gabriel Răducanu 14 / Raphael Stănescu 30, 73

Seria 3

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

SC Popeşti Leordeni – Mostiştea Ulmu 2-2

Alin Pătrașcu 70 – penalty, Andrei Meluţă 85 / Nicolae Leafu 6, Sorin Tăbăcariu 68

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 15:00

Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă 1-2

Codruț Anghel 55 / George Rusu 64, Dragoş Grigore 78

Viitorul Constanţa 2 – CS Afumaţi 1-1

Ștefan Bodișteanu 23 / Ștefan Vasile 78

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

Recolta Gheorghe Doja – Gloria Albeşti  0-1

Constantin Bumbac 70

CSM Olteniţa – Agricola Borcea 3-4

Mara 52, Valentin Andrei 57, 75 / Alin Robu 10, 30, Andrei Struțu 12, Simone Dobre 60

Liga 3, etapa 16: rezultatele și clasamentele

Seria 4

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

Dinamo 2 – CS Tunari  2-0

Cristian Ionescu 40, Valentin Borcea 86

FCSB 2 – CS Baloteşti  2-0

Andreas Chirițoiu 20, Gabriel Fulga 82

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

FC Voluntari 2 – Concordia Chiajna 2  4-1

Ionuț Stoica 27, John Anderson Souza Fonseca 33, Claudiu Borțoneanu 39, Vasile Mihai 51 / Robert Ivan 70

Steaua Bucureşti – Rapid 2   2-0

Emilian Pacionel 81 – penalty, Wallace Alves da Silva 89

Progresul Spartac – Metalul Buzău 3-0

Matei Andrei 60, Mihai Ion 71, Petruț Vlad 88

Seria 5

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

AFC Astra 2 – Olimpic Cetate Râşnov  0-1

Andrei Lascu 90+2

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – AFC Odorheiu Secuiesc 6-2

Andrei Dumiter 18, 61, 72, 79, George Dragomir 24, Zsombor Veress 78 / Cosmin Turcu 29, Norbert Barta 31

Corona Braşov – CSO Plopeni  1-0

Iulian Drăgoi 83

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 14:00

KSE Târgu Secuiesc – Kids Tâmpa Braşov 1-0

Zsolt Tanko 33

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

CS Blejoi – SR Municipal Braşov 1-4

Cosmin Lambru 63 / Andras Godri 15, Sebastian Iordache 22, Șerban Moraru 38, Firat Cenk 90+4

Seria 6

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

Unirea Bascov – CSM Alexandria   2-1

Alexandru Florescu 37, Alin Călin 81 / Cosmin Ciocoteală 7

Academica Clinceni 2 – Flacăra Moreni  2-1

Robert Jerdea 67, Raul Dobre 72 / Dragoș Cernea 40

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 16:00

Universitatea Craiova 2 – Vediţa Coloneşti 0-2

Robert Stancu 55, Robert Dalu 70

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

Petrolul Potcoava – FC Pucioasa  0-1

Richard Țilică 7

Sporting Roşiori – ACSO Filiaşi  3-2

Iulian Urâtu 14, Tiberiu Calofir 65, Alin Bugeanu 90 / Alexandru Fotescu 17, Daniel Mărgărit 73

Seria 7

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

Gaz Metan Mediaş 2 – Minerul Costeşti  1-1

Gabriel Valentin Plumbuitu 20 / Marius Vlad 63

Măgura Cisnădie – Viitorul Dăeşti   4-2

Andrei Stoia 31, Ionuț Bărculeț 39, Florin Stelea 74 – penalty, Alexandru Luca 90+1 / Georgescu Radu 28, George Neacșu 84

AFC Hermannstadt 2 – Gilortul Târgu Cărbuneşti 3-1

Tudor Stoian 17, Călin Popescu 19, Andrei Ster 81 / Bogdan Dănăricu 68

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

Flacăra Horezu – CSM Deva  3-3

Alin Pencea 23 – penalty, Radu Dobrescu 57, Ionuț Moldovan 89 / Bruno Vasiu 2, 48, Andrei Sulea 58

CSM Jiul Petroşani – Viitorul Şelimbăr  0-1

Robert Moga 72

Seria 8

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

ACS Poli Timişoara – CSC Dumbrăviţa 0-2

Andrei Mura 48, 90+3

Şoimii Lipova – Crişul Chişineu Criş  1-1

Kevin Trabalka 57 / Sebastian Susan 21

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

Progresul Pecica – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  1-0

Alexandru Capătă 37

Avântul Periam – Fortuna Becicherecu Mic   4-1

Giani Mihoc 25, Flavius Tulcan 35, Răzvan Trandu 60, Flavius Tulcan 70 / David Periat 53

Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Ezeriş 1-2

Alexandru Sabău 3 – penalty / Ioan Drăgoi 45+2, Alexandru Giurică 74

Seria 9

Vineri, 16 aprilie 2021, ora 17:00

Unirea Dej – CS Ocna Mureş  3-1

Sebastian Serediuc 39, Cristian Chira 41, Alexandru Blaj 54 / Alecu Cioară 23

Unirea Ungheni – Avântul Reghin  1-2

Paul Aldea 25 / Vlad Bujor 30, Adrian Murar 87

AFC Unirea 1924 – Industria Galda  0-0

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda 3-3

Raul Ciupe 18 – penalty, Alexandru Oltean 38, Andrei Ceaca 53 / Florin Dan 31 – penalty, 76, Marius Ionescu 85

CSO Cugir – CS Hunedoara  0-1

Robert Cristian 26 – penalty

Seria 10

Sâmbătă, 17 aprilie 2021, ora 17:00

CSC Sânmartin – CA Oradea  1-0

Alexandru Sorian 90+1 – penalty

Progresul Şomcuta Mare – Someşul Dej   0-0

CSM Satu Mare – Luceafărul Oradea  5-0

Vasile Chitaș 15, 27, Jeremy Bonyaa 35 – autogol, Cătălin Cădar 68, Rareș Nyilvan 89

Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău  1-0

Gueye Mansour 32

Unu Fotbal Club Gloria – Minaur Baia Mare  0-0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *