Liga 3, etapa 17 și etapa 18: primele două clasate din fiecare serie merg la baraj

0 0

Liga 3, etapa 17 și etapa 18: primele două clasate din fiecare serie merg la baraj.

Seria 1, etapa 17

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

Şomuz Fălticeni – Dante Botoşani  0-1

Robert Bosînceanu 87 – penalty

Bucovina Rădăuţi – Huşana Huşi  1-0

Ioan Străjeriu 51

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Bradu Borca  4-1

Vlad Andreș 57, Denis Botezatu 63, Marius Matei 65, Ovidiu Toma 68 / Armand Onica 79

Ştiinţa Miroslava – Sporting Juniorul Vaslui  4-1

Vlăduț Mocanu 22, Cosmin Nemțanu 39, 71, Robert Asăvoaei 81 / Iustin Obleșniuc 65

Foresta Suceava – CSM Paşcani  4-0

Eugen Celeadnic 24, David Knezevic 39, 53, Andrei Cerlincă 64

Seria 1, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

Dante Botoşani – Foresta Suceava  2-0

Adelin Arăpașu 16, Vlad Codău 62

CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava  1-1

Lucian Apostol 90+1 / Bogdan Balint 55

Sporting Juniorul Vaslui – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ  2-3

Ștefan Ștefanovici 60, Octavian Cracea 73 – penalty / Vlăduț Andreș 22, Andrei Mateiciuc 57, 80

Bradu Borca – Bucovina Rădăuţi  0-3

Florin Antonesei 71, Robert Ciobanu 81 – penalty, Cosmin Coroamă 90

Huşana Huşi – Şomuz Fălticeni 1-1

George Dănăilă 6 / Bogdan Forizs 49

Clasament final Seria 1


Seria 2, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

Dacia Unirea Brăila – Sportul Chiscani  8-1

Gabby Batchabi 3, 43, Raphael Stănescu 11, 37, Robert Vîlceanu 18, 28, Alexandru Duțu 64, 75 / Valentin Stroe 55
Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

SC Oţelul Galaţi – Sporting Lieşti  1-0

Georgian Păun 78

CSM Bacău – CSM Râmnicu Sărat   1-2

Alin Proboi 39 / Florin Cazan 68, Matei Constantinescu 90 – penalty

CS Făurei – Avântul Valea Mărului  2-1

George Pungă 37 – penalty, George Bârsănel 90+5 / Eduard Drăgan 71

CSM Focşani – Viitorul Ianca  4-1

Răzvan Gorovei 8, Alexandru Taciuc 28, Brian Lemac 45, 64 / Marius Coman 61

Seria 2, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

Sporting Lieşti – CSM Focşani  1-2

Alexandru Stan 66 / Răzvan Gorovei 37, Gabriel Preoteasa 81

Viitorul Ianca – CS Făurei 6-1

Marius Coman 20, 55, Marius Mocanu 47 – autogol, Laurențiu Iorga 57, Gabriel Preda 65, Alexandru Colniceanu 89 / Bangoura Lass 86

Avântul Valea Mărului – CSM Bacău  2-0

27, 70

CSM Râmnicu Sărat – ACS Dacia Unirea Brăila  2-1

Marius Tigoianu 13, 42 / Robert Vâlceanu 58

Sportul Chiscani – Suporter Club Oţelul Galaţi  0-3

George Cîrjan 8, Aurelian Petrache 22, Alin Nica 60

Clasament final Seria 2

Liga 3, etapa 17 și etapa 18: primele două clasate din fiecare serie merg la baraj


Seria 3, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

Viitorul Constanţa 2 – Recolta Gheorghe Doja 6-0

Andrei Vîlea 20, Robert Mustacă 24, 90+1, Răzvan Matiș 38 – penalty, Ionuț Cojocaru 76, Darius Grosu 83

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 14:00

Axiopolis Sport Cernavodă – SC Popeşti Leordeni 0-1

Andrei Cazaciuc 50

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

CS Afumaţi – CSM Olteniţa  5-0

Robert Buduroi 10, 52, Savin Alexe 20, 61, Mugurel Dedu 78

Agricola Borcea – Înainte Modelu  3-1

Ionuț Zaina 68, Alin Robu 72, 79 / Liviu Pancisin 12

Mostiştea Ulmu – Gloria Albeşti  4-0

Sorin Tăbăcariu 10, Alexandru Stoian 39, 90+2, Răzvan Milea 51

Seria 3, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

Recolta Gheorghe Doja – Mostiştea Ulmu  1-1

Vlăduț Popescu 1 / Iulian Ilie 31

Gloria Albeşti – Axiopolis Sport Cernavodă  4-3

Cezar Beșleagă 4, Constantin Bumbac 52, Robert Pîslaru 61, Mihai Zugravu 68 / Dragoș Grigore 1, 39, Eduardo Răducanu 75

SC Popeşti Leordeni – Agricola Borcea 2-1

Cristian Onțel 10, Angelo Anghilini 30 / Iovu 2

Înainte Modelu – CS Afumaţi  1-3

Cristian Vasile 13 / Răzvan Avram 34, 90, Ștefan Stângă 44

CSM Olteniţa – Viitorul Constanţa 2  2-7

Adrian Gruia 35, Valentin Crăciun 90+1 / Florian Haită 16, Andrei Vîlea 17, 29, 38, Ștefan Bodișteanu 59, Alex Georgescu 62 – penalty, Alexi Pitu 87

Clasament final Seria 3


Seria 4, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

FCSB 2 – FC Voluntari 2 1-1

Cătălin Gogor 90+4 / Adrian Țangulea 44

CS Baloteşti – Progresul Spartac  0-2

Mihai Ion 35, Eduard Radu 60

Rapid 2 – Concordia Chiajna 2  0-1

Ovidiu Marin 25

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

Metalul Buzău – Dinamo 2  4-1

Claudiu Zamfirescu 16, 23, 47, Ştefan Nedelcu Zisu 42 / Andrei Spînu 54

CS Tunari – Steaua Bucureşti  0-1

Alexandru Zaharia 63

Seria 4, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

FC Voluntari 2 – Rapid 2  2-1

… 1 – penalty, … / Alexandru Despa 68

Concordia Chiajna 2 – CS Tunari  0-1

Valentin Ghenovici 21 – penalty

Steaua Bucureşti – Metalul Buzău  5-0

Remus Chipirliu 20, 32, Dragoș Huiban 27, Alexandru Zaharia 43, Rareș Enceanu 82

Dinamo 2 – CS Baloteşti  5-1

Geani Crețu 9, 28, Robert Moldoveanu 32, 41, Andrei Spânu 80 / Constantin Greblea 71

Progresul Spartac – FCSB 2 4-0

Mihai Ion 3, 77, Nicolas Tong 85, Enrico Moro 90+2 – penalty

Clasament final Seria 4

Liga 3, etapa 17 și etapa 18: primele două clasate din fiecare serie merg la baraj


Seria 5, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

Kids Tâmpa Braşov – CS Blejoi  0-1

Alexandru Mihăilă 50 – autogol

AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpic Cetate Râşnov 3-0

Rajmond Balint 28, Norbert Janos 74, Hunor Szfarli 89

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 14:00

SR Municipal Braşov – Corona Braşov  1-1

Cenk Firat 43 / Alin Damian 90+2 – penalty

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 15:00

KSE Târgu Secuiesc – AFC Astra 2 1-4

Zsolt Tanko 61 – penalty / Marius Pahonțu 4 – penalty, Adeshina Fatai 12, Dragoș Gheorghe 31, Alexandru Duminică 89

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

CSO Plopeni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 3-2

Cătălin Vlad 14, 30, 48 / Istvan Berde 23, Zsombor Veress 83

Seria 5, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

AFC Astra 2 – AFC Odorheiu Secuiesc  0-0

Olimpic Cetate Râşnov – CSO Plopeni  4-2

Nicolae Mariean două, Flavius Staicu , Andrei Poverlovici / Cătălin Vlad 25 – penalty, Ricardo Ioan 85

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – SR Municipal Braşov  1-1

Zsombor Veress 36 / Horia Popa 34 – penalty

Corona Braşov – Kids Tâmpa Braşov  6-1

Radu Linguraru 29, Alin Damian 58 – penalty, Marian Cristescu 56, Raul Toader 75, Bogdan Roșu 84, Marius Manole 87 / Dragoș Popa 68

CS Blejoi – KSE Târgu Secuiesc 1-4

Cosmin Lambru 75 / Zsolt Tanko 14, Barna Antal 23, 49, Norbert Albu 84

Clasament final Seria 5


Seria 6, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

Universitatea Craiova 2 – Unirea Bascov  1-2

Ștefan Bană 48 / Cosmin Bucuroiu 26, Leonard Manole 82

Vediţa Coloneşti – Sporting Roşiori  2-0

Robert Dalu 24, Nicolae Ruţă 39 – penalty

Flacăra Moreni – Petrolul Potcoava  1-1

Andrei Iliescu 77 / Marius Neicu 51

Partida de la Moreni a început cu întârziere de 50 de minute, deoarece unul dintre asistenţi s-a accidentat la încălzire. După ce s-a luat legătura cu CCA, a fost trimis la meci un arbitru asistent din Târgovişte pentru a-l înlocui pe cel indisponibil.

FC Pucioasa – CSM Alexandria  0-0

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

ACSO Filiaşi – Academica Clinceni 2 7-0

Marius Dima 21, Cristian Poiană 36, Cătălin Manolache 39, Marian Dănescu 43, Dumitru Mărgărit 79, 84, Răzvan Vespe 81

Seria 6, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

Unirea Bascov – FC Pucioasa  5-3

Leonard Manole 41, Alin Călin 52, 78, 90, Alexandru Florescu 55 / Crinel Stoica 30, Alin Nisipeanu 35, Alexandru Neacşu 80

CSM Alexandria – Flacăra Moreni  7-0

Mihai Chiriac 9, Sabin Iakabfi 16, Cosmin Neagu 27 – penalty, 59, Marius Mitran 44, Viorel Vâlcică 54 – penalty, Marius Matei 64

Petrolul Potcoava – ACSO Filiaşi  2-1

Alin Florică 89, 90+3 / Cristian Poiană 51

Academica Clinceni 2 – Vediţa Coloneşti 2-3

Alin Dobre 36, Andrei Moise 39 / Octavian Bâră 15, Alexandru Cincă 60, Alexandru Neacşu 90+2

Sporting Roşiori – Universitatea Craiova 2 3-2

Florin Radu 3 – penalty, 55 – penalty, Alin Bugeanu 9 / Robert Petre 30, Remus Trancă 62

Clasament final Seria 6

Liga 3, etapa 17 și etapa 18: primele două clasate din fiecare serie merg la baraj


Seria 7, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

AFC Hermannstadt 2 – Flacăra Horezu  4-2

Clin Popescu 7, Lucian Buzan 71, Rareș Iaru 81, Adrian Șter 90+4 / Răzvan Dinu 8, Vlad Bălan 21
Viitorul Şelimbăr – Măgura Cisnădie 3-1

Ciprian Natea 44, Daniel Tătar 87, Ioan Cîrloanță 90+3 / Obananay Kenneth 90+2

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSM Jiul Petroşani  0-0

Viitorul Dăeşti – Gaz Metan Mediaş 2   2-1

Adrian Popa 42, Andrei Dima 60 / Yael Tiendrebeogo 34

Minerul Costeşti – CSM Deva 0-1

Andrei Șulea 7

Seria 7, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

Flacăra Horezu – Minerul Costeşti  5-1

Radu Dobrescu 5, 26, 60, Ionuț Moldovan 18, Ovidiu Comănescu 47 / Laurențiu Nicolaescu 69

CSM Deva – Viitorul Dăeşti   1-2

Bruno Vasiu 12 / George Neacșu 45, Cristian Munteanu 82

Gaz Metan Mediaş 2 – Viitorul Şelimbăr  1-1

Raul Hăjmăşan 53 / Adrian Cârstean 74 – penalty

Măgura Cisnădie – Gilortul Târgu Cărbuneşti  2-2

Florin Stelea 14, Raul Tomuța 90+5 / Constantin Roncea 16, Leonardo Căldăraru 81

CSM Jiul Petroşani – AFC Hermannstadt 2  2-0

Moise Bădărău 32, Marius Matei 74 – penalty

Clasament final Seria 7


Seria 8, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

Fortuna Becicherecu Mic – Şoimii Lipova 1-7

Emanuel Periat 74 / David Pop 7, Cristian Gherasim 10, Dragan Paulevici 44, Ionuț Gavrilă 45, David Ciubăncan 62, Norbert Polgar 79 – penalty, Marcel Bercu 87

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Poli Timişoara  1-0

Sergiu Popa 22 – penalty

Progresul Ezeriş – Avântul Periam 0-2

Cosmin Mînecan 5, 12

Crişul Chişineu Criş – Progresul Pecica  1-1

Alin Pavel 43 / Sergiu Aldan 19

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăviţa  1-0

Cosmin Mancaș 45

Seria 8, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

ACS Poli Timişoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-4

Sergiu Românu 3 / Mihai Hecsko 19, Octavian Drăghici 77, 82, Kayondo Mahadi 90

CSC Dumbrăviţa – Crişul Chişineu Criş 2-1

Andrei Mura 53, Andrei Făgărășanu 86 / Sebastian Susan 72

Progresul Pecica – Fortuna Becicherecu Mic  2-0

Cosmin Saizu 18, Bogdan Bozian 44

Şoimii Lipova – Progresul Ezeriş  2-1

Dragan Paulevici 18, David Pop 87 / Victor Lolea 49

Avântul Periam – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1

Alexandru Maier 18 / Radu Popa 32

Clasament final Seria 8

Liga 3, etapa 17 și etapa 18: primele două clasate din fiecare serie merg la baraj


Seria 9, etapa 17

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:00

Sticla Arieşul Turda – AFC Unirea 1924  3-3

Florin Dan 3 – penalty, 14, David Ciurcui 75 / Daniel Lupșan 29, Răzvan Fetița 40, Ciprian Selagea 86 – penalty

Avântul Reghin – CS Ocna Mureş  5-4

Vlad Bujor 21, 30, 63, Karoly Harko 33, Florin Truță 75 / Alecu Cioară 12, 46, Marcel Domșa 55, Răzvan Frențiu 74

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

CSO Cugir – Unirea Dej  1-0

Mario Boldea 64

CS Hunedoara – Sănătatea Cluj  1-1

Alexandru Muscă 85 / Andrei Ceaca 65

Industria Galda – Unirea Ungheni  0-0

Seria 9, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

Unirea Dej – Avântul Reghin 3-3

Sebastian Serediuc 9, 81, Ionuț Rus 80 / Bogdan Stavilă 4, 28, Paul Luca 64

CS Ocna Mureş – Industria Galda 3-0

Marcel Domșa 27, Tudor Cristea 71, 83

Unirea Ungheni – Sticla Arieşul Turda  0-3

Florin Dan 7, 61, Valentin Lemnaru 83

AFC Unirea 1924 – CS Hunedoara 0-1

Flavius Iacob 88

Sănătatea Cluj – CSO Cugir 0-1

Marius Lupu 29

Clasament final Seria 9


Seria 10, etapa 17

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:00

Unu Fotbal Club Gloria – CSC Sânmartin  2-0

Adrian Nalați 9, 29 – penalty

Minaur Baia Mare – Sportul Şimleu Silvaniei  4-2

Alexandru Pop 5, 7, Andrei Hațiegan 80, Vasile Pop 88 / Mansour Gueye 40, Adelin Neaga 70

SCM Zalău – CSM Satu Mare  2-1

Sebastian Culda 28, Raul Stanciu 32 / Florin Chitaş 30

Luceafărul Oradea – Progresul Şomcuta Mare  0-3

Tudor Balmoș 6 – penalty, Mark Parnău 9, Andrei Zete 16 – penalty

Someşul Dej – CA Oradea  2-0

Ionuț Dobrea 6, Florin Boeran 24

Seria 10, etapa 18, ultima

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 15:00

CSC Sânmartin – Someşul Dej  2-1

Ionuț Ban 36, Alexandru Sorian 61 – penalty / Stefan Visic 68

CA Oradea – Luceafărul Oradea  0-1

Filip Stajic 38

Progresul Şomcuta Mare – SCM Zalău  1-2

Bogdan Vișan 62 – autogol / Sebastian Duma 20, Vadim Calugher 90+3

CSM Satu Mare – Minaur Baia Mare 1-1

Raul Ritli 90 / Flaviu Ionescu 80 – autogol

Sportul Şimleu Silvaniei – Unu Fotbal Club Gloria 1-1

George Pop 78 / Marius Curtuiuș 58

Clasament final Seria 10

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *