Liga 3, etapa 17 respectiv 19: rezultate, marcatori și clasamente

Liga 3, etapa 17 respectiv 19: rezultate, marcatori și clasamente

Seria 1, etapa 19

CSM Roman – Olimpic Cetate Râşnov     0-0

KSE Târgu Secuiesc – Sporting Lieşti     1-1
Zsolt Tanko 68 / Ionuţ Iancu 48

CSM Paşcani – Aerostar Bacău     0-5
Cătălin Vraciu 28, Cornel Căinari 32, Ionuţ Chirilă 44, Adrian Hurdubei 50, Andrei Pavel 74

Sănătatea Darabani – AFC Hărman     1-0
Şerban Petraru 76

Bucovina Rădăuţi – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-1
George Cârjan 60

CSM Focşani – AFC Odorheiu Secuiesc    3-1
Florinel Beşa 35, Mădălin Predoiu 54, Cosmin Pasăre 81 / Gyorgydeak Apor 36

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galaţi         3-0
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Avântul Valea Mărului, echipă retrasă din campionat, ar fi stat.

 

[standings league_id=7]

 

Seria 2, etapa 17

FCSB 2 – Axiopolis Sport Cernavodă     1-2
Cosmin Prasacu 16 / Alexandru Moise 2, Ricardo Mihalache 51

Înainte Modelu – ACSM Olteniţa     1-0
Ionuţ Alexa 54

Metalul Buzău – Sportul Chiscani     2-0
Alin Iacob 47, 52

Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia     0-5
Romeo Soare 12, Mihăiţă Năstase 20, Constantin Toma 31, Florinel Ibrian 38, Adrian Gherasim 80

Progresul Spartac – FC Voluntari 2    2-0
Marius Diţu 5, Ciprian Stanciu 42

CSM Râmnicu Sărat – Agricola Borcea     1-0
Iulian Burghelea 24

ASSCS Farul Constanţa – Victoria Traian   6-0
Marian Tudorică 1, George Călinţaru 25, Vasile Şicu 51, Claudiu Dragu 77, Alin Cârstocea 84, Raphael Stănescu 85

 

[standings league_id=8]

 

Seria 3, etapa 17

CS Mioveni 2 – SC Popeşti Leordeni    2-2
Eduard Neacşu 32 – pen., 45 / Dumitru Nicuşor 7, Leonard Dobre 58

Atletic Bradu – Viitorul Domneşti     4-0
Robert Tănăsescu 16, Alexandru Golban 24, Alexandru Traşcă 40, Constantin Şerban 80

Voinţa Turnu Măgurele – Sporting Roşiori    3-1
Momodou Jallow 3, Mircea Mihaiu 42, 73 / Leonard Brînceanu 51

AFCM Alexandria – FC Aninoasa    1-0
Florin Radu 15

Concordia Chiajna 2 – Flacăra Moreni     3-0
Robert Ivan 70, Florin Cioablă 75, Radu Şerban 90

AFC Astra 2 a stat.

Petrolul Ploieşti – CS Tunari     1-0
Georgian Păun 65 – pen.

 

 

[standings league_id=9]

 

Seria 4, etapa 19

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiaşi    0-6
Alexandru Chivu 3, LAurenţiu Roman 5, Cătălin Dinu 30, 41, Cosmin Calu 65 – pen., Fabian Cruşoveanu 73

CSM Şcolar Reşita – CSM Lugoj    1-0
Marius Staicu 88

ACS Ghiroda – Gloria Lunca Teuz Cermei    2-0
Alexandru Baranyi 13, Darius Neamţu 90+1

CS U Craiova 2 – AFC Hermannstadt 2     1-2
Raul Baicu 27 / Petrişor Petrescu 16, Robert Bratu 56

Şoimii Lipova – Naţional Sebiş    0-1
Dragoş Săulescu 11 – pen.

Millenium Giarmata – Internaţional Băleşti    3-0
Claudiu Ghighilicea 42, 90+4, George Beloescu 89

ACS Şirineasa – CNS Cetate Deva    2-2
Daniel Cocină 77, Cătălin Ţîră 88 / Robert Cristian 25, Petruţ Chirlejan 83

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara a stat.

 

[standings league_id=6]

 

Seria 5, etapa 19

ACS Fotbal Comuna Recea – Performanţa Ighiu    0-0

Gaz Metan Mediaş 2 – Metalurgistul Cugir    0-1
Marian Codrea 74

Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin    2-1
Claudiu Davidaş 45, Marco de Marco 45+2 / Adrian Murar 51 – pen.

CS Iernut – Industria Galda    0-1
Răzvan Frenţiu 62

FC Avrig – CFR Cluj 2    1-0
Ciprian Natea 20

Sănătatea Cluj – Unirea Dej    3-0
Cosmin Tilincă 26, 56, Adrian Lupu 76 – pen.

Viitorul Ghimbav, echipă retrasă din campionat, ar fi stat.

Universitatea Cluj – Unirea Tăşnad     5-0
Adrian Micaş 38, Cristian Ene 54, 55, Iuliu Haţiegan 63, Dorin Goga 89

 

[standings league_id=10]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *