Liga 3, etapa 18 respectiv 20: rezultate și clasamente

0 0

Seria 1, etapa 20

AFC Odorheiu Secuiesc – Bucovina Rădăuţi    1-0
Peter Mozes 23

Suporter Club Oţelul Galaţi – Sănătatea Darabani    3-0
Alexandru Muscă 19, Radu Necşulescu 26 – pen., Cristian Bahnaşu 58

AFC Hărman – CSM Paşcani    0-1
Eusebiu Mercaş 31

Sporting Lieşti – CSM Roman    2-1
Daniel Munchiu 13, Cătălin Constantinescu 23 / Iosif Netbai 55

Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-2
Bogdan Minciună 57, Vlad Boţia 70 / Bajko Barna 19 – pen., Laszlo Hodgyai 48

Metalosport Galaţi – CSM Focşani     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde toate meciurile rămase cu 3-0

Aerostar Bacău – Avântul Valea Mărului     3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

KSE Târgu Secuiesc a stat.

 

[standings league_id=7]

 

Seria 2, etapa 18

FC Voluntari 2 – Delta Dobrogea Tulcea    7-1
Constantin Costache 25, 48, Cezar Tendafirescu 31, 32, 77, Alexandru Bârsan 66, Cristian Nica 73 / Robert Pâslaru 90 – pen.

Sportul Chiscani – Înainte Modelu    1-2
Emmanuel Ndigwe 80 / Constantin Clătinici 39, 90+7

Axiopolis Sport Cernavodă – ASSCS Farul Constanţa    0-1
Marius Hristu 69 – autogol

Victoria Traian – CSM Râmnicu Sărat    0-1
Dănuţ Oprea 57

Agricola Borcea – Progresul Spartac    3-5
Marian Şerban 40, 85, Alexandru Văduva 59 / Ciprian Stanciu trei, Eugen Lixandru , Ionuţ Tudorache

Unirea Slobozia – Metalul Buzău    0-2
Mihai Ion 3, Valentin Lungoci 43

ACSM Olteniţa – FCSB 2     1-1
Gabriel Amariei 55 / Otto Csegoldi 76

 

[standings league_id=8]

 

Seria 3, etapa 18

Flacăra Moreni – Petrolul Ploieşti    0-2
Sergiu Arnăutu 18, Alexandru Ciocâlteu 21

Viitorul Domneşti – CS Mioveni 2     1-2
Alin Gheorghe 89 / Ovidiu Comănescu 6, Andrei Traşcu 80

Concordia Chiajna 2 a stat.

CS Tunari – AFCM Alexandria    0-1
Liviu Floricel 61 – pen.

FC Aninoasa – Voinţa Turnu Măgurele    1-1
Ionuţ Maican 76 / Cătălin Mierlici 61

Sporting Roşiori – Atletic Bradu    0-2
Alexandru Preda 18, Marius Albu 34

SC Popeşti Leordeni – AFC Astra 2     2-3
Ionuţ Drăgan 1, Andrei Luca 35 / Dragoş Gheorghe 61, Radu Chiriac 65, Bogdan Chipiliu 74

 

[standings league_id=9]

 

Seria 4, etapa 20

ACSO Filiaşi – ACS Şirineasa    0-3
Marian Stoenac 9, Cătălin Ţîră 52, Mansour Gueye 90+4

CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata    0-1
Claudiu Ghilighicea 79 – pen.

Naţional Sebiş – CS U Craiova 2   2-0
Marco Enciu 25, Cristian Onţel 75 – pen.

AFC Hermannstadt 2 – ACS Ghiroda   2-1
Lucian Dumitriu 17, 52 / Denis Hotca 79

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   1-0
Denis Casian 90+3 – pen.

CSM Lugoj a stat.

Internaţional Băleşti – Şoimii Lipova   0-1
Vlad Filimon 57

Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Şcolar Reşita   1-4
Daniel Bulza 71 / Marius Staicu 55, 58, Daniel Ene 62, Cristian Costin 86

 

 

[standings league_id=6]

 

Seria 5, etapa 20

Performanţa Ighiu – Universitatea Cluj   0-2
Iuliu Haţiegan 31, 71

CFR Cluj 2 – CS Iernut   3-0
Marius Coman 3, 84, Adrian Ster 80

Metalurgistul Cugir – ACS Fotbal Comuna Recea   1-0
Marian Codrea 4

Unirea Tăşnad – Viitorul Ghimbav    3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

Sănătatea Cluj a stat.

Unirea Dej – FC Avrig   0-2
Florin Stelea 35, Mircea Risti 90+2

Industria Galda – Unirea Alba Iulia   0-3
Ciprian Selagea 22, 66, Captiu 60

Avântul Reghin – Gaz Metan Mediaş 2    1-1
Andrei Moldovan 88 / Sebastian Iorga 90+2

 

[standings league_id=10]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *