Liga 3, etapa 2: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 2: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 2

vineri, 31 august, ora 18.00
CSM Râmnicu Sărat – CSM Focşani    1-1
Bogdan Bălan (45) / Claudiu Mihai (27)
CSM Roman – FC Botoşani 2    2-1
Bogdan Brăescu (67), Rareş Enea (87) / Eduard Florescu (22)

sâmbătă, 1 septembrie, ora 17.00
Foresta Suceava – Şomuz Fălticeni     1-0
Fares Djermoune (30)
KSE Târgu Secuiesc – Bucovina Rădăuţi     3-0
József Gazda (66 – pen.), Botond Veress (71), Robert Kurtuly (89)
Metalul Buzău – SCM Gloria Buzău     0-3
Ciprian Petre (35), Andrei Truţă (43, 71)
Sporting Lieşti – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ     1-2
Dragoş Voicu (90+2) / Răzvan Pîntea (17), Cosmin Ţapu (62)
Suporter Club Oţelul Galaţi – Sănătatea Darabani     7-0
Adrian Sălăgeanu (6), Bogdan Crihană (20), Alexandru Zaharia (34), George Cârjan (47), Cosmin Stoian (74), Andrei Bordieanu (84), Andrei Antohi (88)
Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani    2-0
Răzvan Gorovei (8), Alexandru Marin (51)

 

 

Seria 2, etapa 2

vineri, 31 august, ora 18.00
Delta Dobrogea Tulcea – Agricola Borcea     0-3
Mihai Alecsandru (10), Andrei Moise (22, 72)
FC FCSB 2 – CS Afumaţi     2-3
Alexandru Enache (33), Cristian Dumitru (81) / Mugurel Dedu (40, 59), Răzvan Avram (70)

sâmbătă, 1 septembrie, ora 17.00
ACSM Olteniţa – Înainte Modelu     2-1
Mihai Neg (11), Gabriel Turbatu (46) / Mircea Ivaşcu (6)
Axiopolis Sport Cernavodă – Unirea Slobozia     1-1
George Rusu (90+4) / Romeo Soare (43)
Progresul Spartac – CS Tunari     0-0
SC Popeşti Leordeni – Fotbal Club Rapid     1-1

Marin Luca (59) / Marian Vlada (86 – pen.)
Sportul Chiscani – CSO Bragadiru     1-0
Ştefan Adamache (85)
CS Făurei – CS Medgidia    2-0
Bănel Nicoliţă (56 – pen.), Andrei Puşcasu (87)

 

Seria 3, etapa 2

vineri, 31 august, ora 18.00
U Craiova 1948 CS 2 – Unirea Bascov      1-1
Jovan Markovic (19) / Marian Marcu (60)
AFC Hermannstadt 2 – Flacăra Horezu     1-1
Claudiu Morariu (70) / Samson Nwabueze (45)
Flacăra Moreni – Turris Oltul Turnu Măgurele    1-1
Ionuţ Ilie (8) / Marian Constantinescu (65)
Atletic Bradu – FC Voluntari 2      1-2
Alexandru Golban (78 – pen.) / Nicolas Dinu (32, 35)

sâmbătă, 1 septembrie, ora 17.00
FC Pucioasa – ACSO Filiaşi  3-1
Alexandru Iamandache (5), Florin Leţu (53), Adrian Nedelea (78) / Marius Albăstroiu (86)
Sporting Roşiori – AFC Astra 2   1-2
Sekouba Kaba (9) / Bebeto Lupuleţ (20), Dragoş Gheorghe (45)
Viitorul Domneşti – CSM Alexandria   0-6
Mihai Vintilă (17), Cosmin Căpăţînă (68), Viorel Vâlcică (76), Alexandru Cîmpanu (78, 90, 90+1)
ACS SR Municipal Braşov – U Craiova 1948 SA   1-3
Alexandru Avram (14) / Claudiu Bălan (39, 65, 71)

 

Seria 4, etapa 2

vineri, 31 august, ora 18.00
CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata     0-1
Sinişa Sporin (32)
Unirea Alba Iulia – CS Hunedoara     2-0
Claudiu Oara (66), Andrei David (74)
Metalurgistul Cugir – CSM Lugoj   3-0
Andrei Vaştag (9, 82), Radu Necşulescu (90)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Industria Galda     2-0
Alexandru Baranyi (53, 63)
Naţional Sebiş – ACS Dumbrăviţa     1-1
Szabolcs Szekely (50) / Cristian Gălan (90+5)

sâmbătă, 1 septembrie, ora 17.00
CSM Şcolar Reşita – Crişul Chişineu Criş     2-2
Marius Staicu (45), Dorin Toma (45+2) / Ionuţ Ianc (28, 35)
FC Avrig – Gloria Lunca Teuz Cermei     2-0
Ionuţ Simion (37), Marius Cosovan (60)
CS Ocna Mureş – Şoimii Lipova    1-5
Paul Man (77) / Denis Rusu (9), Kevin Trabalka (37, 45, 80), Andrei Sulea (56)

 

Seria 5, etapa 2

vineri, 31 august, ora 18.00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc     3-1
Levente Bara (32), Barna Bajkó (38), Szilárd Veres (52) / Barna Vékás (76)
CFR Cluj 2 – Minaur Baia Mare     1-1
George Ganea (32) / Denis Lihet (60)
Gaz Metan Mediaş 2 – MSE Târgu Mureş     2-4
Paul Costea (18), Bogdan Jica (23) / Tamaş Moldovan (15), Rareş Ruja (32, 78), Mircea Ungur (39 – pen.)

sâmbătă, 1 septembrie, ora 17.00
CS Iernut – Unirea Dej    1-0
Marius Pastor (36 – pen.)
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Unu Fotbal Gloria     3-1
Alin Bota (82 – pen.), Lorand Lang (87), Alexandru Mărieş (89) / Ovidiu Stoianof (41)
AFC Hărman – Sticla Arieşul Turda     3-1
Cristian Merdariu (9), Bogdan Minciună (84), Mihai Rotaru (90+1) / Bogdan Varodi (53)
Unirea Tăşnad – Sănătatea Cluj     2-2
Raul Silaghi (61), Călin Vădan (90) / Andrei Ceaca (11), Adrian Lupu (56)
Olimpic Cetate Râşnov – Avântul Reghin    1-0
Nicolae Mariean (80)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *