Liga 3, etapa 20 respectiv 22: rezultate, marcatori, clasamente

Liga 3, etapa 20 respectiv 22: rezultate, marcatori, clasamente

Seria 1, etapa 22

AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Paşcani    1-0
Norbert Csíki 72

Aerostar Bacău – CSM Roman    4-2
Vasile Mihăeş 6, Cătălin Vraciu 32, 60, Cornel Căinari 75 / Andrei Florean 2, Mădălin Popa 30

Metalosport Galaţi – Bucovina Rădăuţi         0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile.

Suporter Club Oţelul Galaţi – Avântul Valea Mărului         3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a stat.

CSM Focşani – Sănătatea Darabani    2-0
Claudiu Mihai 17, Emilian Chivu 87

AFC Hărman – KSE Târgu Secuiesc    4-3
Ştefan Răchişan 18, Mugurel Buga 21, 67, 86 / Benjamin Bagoly 31, Marius Ştefănescu 33, Robert Kurtuly 71 – pen.

Sporting Lieşti – Olimpic Cetate Râşnov     0-1
Alin Dobre 67

 

[standings league_id=7]

 

Seria 2, etapa 20

FC Voluntari 2 – Înainte Modelu    0-2
Constantin Clătinici 11, Paul Radu 88

Sportul Chiscani – ACSM Olteniţa     2-1
Iulian Vlad 45+1 – autogol, Silviu Crăciun 77 / Marian Stoica 73

Axiopolis Sport Cernavodă – CSM Râmnicu Sărat    4-0
Cezar Beşleagă 10, 54, Ricardo Mihalache 65, Marius Fotescu 80

ASSCS Farul Constanţa – Progresul Spartac    1-1
Marius Tudorică 1 / Ciprian Stanciu 59

Victoria Traian – Delta Dobrogea Tulcea    2-0
Costel Roşu 54, Paul Ioan 74

Agricola Borcea – Metalul Buzău    2-5
Marian Şerban 15, Laurenţiu Spătaru 42 / Valentin Lungoci 4, Patrick Benga 40, 71, Cătălin Bartoş 45, Ionuţ Radu 85

Unirea Slobozia – FCSB 2     1-0
Florinel Ibrian 88

 

[standings league_id=8]

 

Seria 3, etapa 20

Concordia Chiajna 2 – AFCM Alexandria    1-1
Ovidiu Marin 61 / Eduard Sârbu 63

Flacăra Moreni – Voinţa Turnu Măgurele    0-3
Alin Roman 1, Alexandru Fotescu 13, Antonio Cruceru 19

Viitorul Domneşti – SC Popeşti Leordeni    1-6
Paul Florea 14 / Marin Luca 7, 35, 51, Ionuţ Drăgan 12, 81, Nicuşor Romanescu 70

Petrolul Ploieşti a stat.

CS Tunari – Atletic Bradu    1-3
Silviu Dragomir 5 / Florin Achim 12, 55, Alexandru Paşca 65

FC Aninoasa – CS Mioveni 2    0-0

Sporting Roşiori – AFC Astra 2     1-0
Alexandru Cercel 13

 

[standings league_id=9]

 

Seria 4, etapa 22

ACSO Filiaşi – Millenium Giarmata    3-1
Cosmin Calu 19 – pen., Cristian Preda 37, Fabian Cruşoveanu 40 / Michel Rosenblum 35

CNS Cetate Deva – CS U Craiova 2    2-0
Adrian Bedea 13, Robert Cristian 36

AFC Hermannstadt 2 a stat.

ACS Şirineasa – Şoimii Lipova    5-0
Cătălin Ţîră 16, Dudu Drugă 26, Georgian Honciu 41 – pen., Andrei Dragu 58, Daniel Cocină 81

Internaţional Băleşti – ACS Ghiroda    1-1
Cristian Negrea 78 / Alexandru Baranyi 68

Naţional Sebiş – CSM Şcolar Reşita    1-1
Dragoş Săulescu 58 / Laurenţiu Breşneni 47

Gloria Lunca Teuz Cermei – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   4-0
Andrei Sulea 50, 76, Alexandru Sabău 66, Florin Berari 72

CSM Lugoj – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara     1-0
Szabolcs Szekely 72

 

[standings league_id=6]

 

Seria 5, etapa 22

CFR Cluj 2 – Gaz Metan Mediaş 2    3-0
Alexandru Petruş 24, Srdjan Luchin 28, Adrian Şter 83

Performanţa Ighiu – Viitorul Ghimbav        3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile cu 3-0

CS Iernut a stat.

Unirea Tăşnad – FC Avrig    5-2
Markusz Varga 3, Gabriel Cădar 26 – pen., 63, Zoltan Nagy 49, Mădălin Bolba 90+4 / Andrei Stanciu 35, Ionuţ Brătimă 84

Unirea Dej – Unirea Alba Iulia    1-3
Bogdan Boje 41 / Daniel Lasconi 80, Ciprian Selagea 85, Claudiu Davidaş 90

Industria Galda – ACS Fotbal Comuna Recea    0-3
Olar 12, Romario Rus 45, Viorel Chinde 66

Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir     0-1
Mihai Udrea 47

Universitatea Cluj – Sănătatea Cluj     2-1
Gabriel Giurgiu 32 – pen., Denis Hordouan 38 / Daniel Şoimuşan 84

 

[standings league_id=10]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *