Liga 3, etapa 26 și respectiv 30, ultimele etape: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 26 și respectiv 30, ultimele etape: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 30

CSM Paşcani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    1-8
Mihai Macovei 55 / Szilard Magyari 3, 74, Arthur Gyorgyi 20, 33 – pen., Bajko Barna 31, Eder Gonzalez 35, Antal Barna 85, 87

Metalosport Galaţi – KSE Târgu Secuiesc     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0.

Avântul Valea Mărului – CSM Roman     0-3
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.
CSM Focşani stă.

Sănătatea Darabani – Olimpic Cetate Râşnov    1-1
Robert Grumezescu 8 / Alin Dobre 50

Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti    1-1
Iulian Ionesi 55 / Ionuţ Iancu 45

AFC Odorheiu Secuiesc – Aerostar Bacău    1-1
Istvan Csifo 79 / Cătălin Vraciu 61

Suporter Club Oţelul Galaţi – AFC Hărman     1-1
George Cîrjan 15 / Mugurel Buga 64

 

[standings league_id=7]

 

Seria 2, etapa 26

Axiopolis Sport Cernavodă – Metalul Buzău    0-0

Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu    1-4

CSM Râmnicu Sărat – ACSM Olteniţa     2-2
Iulian Burghelea 43, Ionuţ Roman 89 / Florin Dumitrescu 28, Adrian Dorobanţu 76

Progresul Spartac – FCSB 2    2-2

ASSCS Farul Constanţa – Sportul Chiscani    3-0
Raphael Stănescu 25, 68, Momodou Jallow 78

Victoria Traian – Unirea Slobozia    2-12
Adrian Ghinea 44 – aut., Mădălin Enache 50 / Andrei Comşa 10, Constantin Toma 21, Adrian Răduca 29, 46, 53, 70, Nelu Bucă 51, 58, 72, Mihăiţă Lemnaru 60, Adrian Gherasim 80, 85

Agricola Borcea – FC Voluntari 2     1-1
Andrei Truţă 80 / Cezar Trandafirescu 65

 

[standings league_id=8]

 

Seria 3, etapa 26

AFCM Alexandria – AFC Astra 2     2-0
Florin Radu 45+2, Cătălin Desculţu 90+2

Voinţa Turnu Măgurele – CS Mioveni 2    1-0
Silviu Moise 60

Concordia Chiajna 2 – Viitorul Domneşti    5-0
Florin Cioablă 19, 42, 60, Adrian Matei 30, Codruţ Anghel 84

Flacăra Moreni – Sporting Roşiori    6-0
Iulian Drăgan 1, 16, Mihai Plăcintă 6, 82, Alin Neguţ 10, Bogdan Tocan 30

CS Tunari – FC Aninoasa    3-2
Alin Ilin 2, 67, Florin Iordache 28 / Alin Leotescu 90+1, Alexandru Codroiu 90+3

Atletic Bradu sa stat.

Petrolul Ploieşti – SC Popeşti Leordeni     0-2
Angelo Anghelini 22, Marin Andrei Luca 74

 

[standings league_id=9]

 

Seria 4, etapa 30

CS U Craiova 2 – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic     3-0
Vasile Constantin 15, Alexandru Dinu 90, Alexandru Vulpe 90+3

Şoimii Lipova – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara    1-4
Kevin Trabalka 37 – pen. / Patrick Peter 2, 86, Marius Şimăndan 15, Vlad Chera 61

Millenium Giarmata – CSM Lugoj    1-2
Claudiu Ghighilicea 90+3 / Bogdan Bozian 38, Eduard Olariu 45

CNS Cetate Deva – AFC Hermannstadt 2    3-1
Mario Boldea 41, Robert Cristian 47, Romică David 50 / Carlos Scarlat 8

ACS Ghiroda a stat.

ACSO Filiaşi – CSM Şcolar Reşita    0-2
Alin Liuba 36 – pen., Daniel Ene 40

ACS Şirineasa – Gloria Lunca Teuz Cermei    6-0
Cîrlig 38, Gueye Mansour 44, Daniel Lung 70, Dudu Drugă 84, Albert Voinea 85 – pen., Bogdan Miron 89 – pen.

Internaţional Băleşti – Naţional Sebiş     0-2
Daniel Mărgărit 72, Nicolae Ruţă 88 – pen.

 

[standings league_id=6]

 

Seria 5, etapa 30

FC Avrig – ACS Fotbal Comuna Recea     0-0

Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir    2-0
Andrei Ceaca 33, Adrian Pintea 44

Viitorul Ghimbav – Avântul Reghin        0-3
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0.

Unirea Dej a stat.

Performanţa Ighiu – Unirea Alba Iulia     0-2
Darius Petruşe 19 – autogol, Claudiu Davidaş 35

CS Iernut – Gaz Metan Mediaş 2    3-2
Arnold Szilagyi 8, Darius Ghirca 14, Istvan Fekete 31 / Sebastian Moga 45, Cosmin Buziuc 61

Unirea Tăşnad – CFR Cluj 2      2-0
Mădălin Bolba 49, Gabriel Cădar 55

Universitatea Cluj – Industria Galda     4-1
Andrei Cordoş 35, Octavian Ursu 37, Cristian Ene 59, Denis Hordouan 88 / Silviu Mureşan 5

 

[standings league_id=10]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *